Kadro mu, donanım mı?

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Darrow-21**
Donanım. 1060 liralık bisikletin kadrosuna slx xt xtr set dizdim. Bundan önce tourney altus acera vardı. Set yerine üst seviye karbon kadro bile alsam tourney olduktan sonra sürüş zevki kalmazdı. Dağ bisikleti dediğin minimum acera olmalıdır. O fiyata tourney altus kabul edilemez

Scudo

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustafa Zeybek
Hocam hani tur bisikletiyle,yol bisikleti ve mtb arasında fark var mı desen tamam ciddi fark var denir. Yol bisikletleri arasında kadro kaynaklı(ağırlık,aerodinamijlik vs) fark desek anlarım. Aynı ölçülerde ortqlamanın üzerinde iki set arasında prahikte göreceğimiz(ağırlık,dışında) ne fark vardır?Şimdi nir adam deoset,tourney set vs gibi setlere bibim onun dışındaki etmenleri aynı tutuğunda aman aman diyeceği ne gibi farklar oluyor acaba?

• Beğen
Tepkiler: Darrow-21**

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Donanım daha önemli dostum. Elinde sağlam malzemeler olduktan sonra istediğin kadroya uygularsın. Ayrıca donanım sana kadro özgürlüğüde sağlar .

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Bisikletin iskeleti/kadrosu daha önemli..Kadro iyi olduktan sonra,donanımda zamanla oynama yapabilirsiniz..
Kadroyu arabanın motoru gibi düşünebilirsiniz..Yeni araba alacakların ilk baktıkları şey motordur..Motor sağlamsa,gerisi o kadar da önemli değildir..Kadro da böyle..
Vites veya jant dediğiniz şeyler,zamanla değişir..

• Beğen

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Raptor8
(link)

@ahlaksız
Kadro da değişir :naslyany: bu konu özelinde bakarsak 3000 liralık scott ya da cube kadrosu ne kadar kaliteli olabilir ki? Hadi 10000 ve 8000 lik 2 bisiklet falan olsa tamam da bu konuda özelinde ısrarcıyım

rodya

Daimi Üye
Tepki
908
İsim
Berkay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletin surus karakterini kadrosu belirler. Donanimlar arasindaki en buyuk fark agirlik oluyor. Yine surus karakterini en fazla etkileyen donanim da jant setidir.
Kadro>Jant seti>Vites seti

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kadro ömürlüktür donanım ise zamanla eskir performansı düşer, paslanır vistes geçişleri bozulur ve değişmesi gerekir o yüzden kadro kötü olan donanımı zaman içerisinde değiştirmek zorunda kalacaksınız yeni aldığınız ekipmanları daha üst bir sevihe alırsınız

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Mustafa Zeybek
Kötü bir vites seti ile Dünya turu yaparsın ama kötü bir kadro ile bunu başaramazsın..Vites öyle ya da böyle geçer..Geçmezse tornavida ile ayarlarsın filan..Vitesten ses gelir,zor geçiş olur..Bunlar mesele değil..Sonuçta vites geçti mi,zincir dönüyor mu?Mesele bu..
Kadro böyle mi peki?Kadro da bir çatlak varsa,ne olacak?Tornavida ile mi düzelteceksin?

Doğanay07

Aktif Üye
Tepki
94
İsim
Doğanay Ç.
Bisiklet
Mosso
@Pamuk kadrolar ömürlük değildir. Metal kadrolar illa ki yorulur. (metal yorulması)

• Beğen
Tepkiler: caesar

inziva

Aktif Üye
Tepki
175
İsim
ökkeş
Bisiklet
Trek
Bu fiyat bandinda kadro yerine toplam pakete bakmak daha iyi olacaktir. Sirf marka degeri icin baslangic bisikletine bu paralara yazik.

Ust duzey bisiklet aliyorsaniz oncelik kadro ve jant olur.

• Beğen
Tepki
52
İsim
Umut
Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar, çok saolun

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustafa Zeybek
@Mustafa Zeybek okadar paraya değer mi derken? Dostum,gidip üst sekmen setleri alıp denermisin,sonuçları merak ediyorum demedim.:)Ben belli bir kaliteyi yakaladıktan sonra bir üst sekment sete geçmek pek gerekli olmayabilir anlayışındayım.Kadro mu set mi dersen,ortalamanın biraz üstünde sete sahipsen kesinlikle kadro.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ahlaksız
Konumuz dünya turu değil. Orta- alt segment bisiklet kullanacak, ortalama kullanıcı.

Vites öyle ya da böyle geçer, kötü kadrolu bisiklet de iyi ya da kötü gider.

Kadroda neden çatlak olsun ki? Amacına uygun kullanılan kadro durduk yere çatlamaz, böylece tornavida ile tamir etmene de gerek kalmaz.

@Raptor8

Cümlelerinizi düzgünce yazmadığınız için yanlış anlamışım.

• Beğen
Tepkiler: appendix

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Doğanay07

İnsan ömrü değil kadro ömrünü diyorum :) 6 yıl olması lazım bir o kadar daha dayanır ama zincir,ruble,aynakol,aktarıcı makaraları,lastikler,teller,jantlar ömürlerini tamamlamadan eskirler, hasar görürler ve değismeleri gerekir

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustafa Zeybek
Kelimelere takılmayın, çoğu mesajı telefondan yazdığım için kelimelerde yanlışlıklar çıkabiliyor, aynı zamanda benim telefon yazdığım kelimeleri kafasına göre de değiştiriyor(otomatik düzeltme,tamamlama kapalı hatta).Ama cümledeki yargı ortada...
Sen setler önemli, mümkün mertebe en üst setler, karbon bir kadrodan daha önemlidir demişsin.Bende, üzerinde tourney altus acera olupta karbon bir kadronun, daha üst seviye setleri barındıran ama demir veya ağır bir kadrodan daha iyi olabileceğini belirttim. Benim görüşüm böyle.
Karbon kadrom olsun,Tourney setim olsun önemli değil. :)

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu bisikletin kadrosu ve donaniminin % 95 i 1996 model. Tikir tikir calisiyor zehir gbide akiyor . cok fazla arguman ureten insanlar var malesef
2018-01-22_16-59-44_HDR.jpg

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
Karbon, aerodinamik bir kadro ama Tourney set mi yoksa Demir bir kadro ama yüksek meblağlı setli bisiklet mi, hangisi sence?

• Beğen
Tepkiler: Triban

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Raptor8
Mantik sinirlarina kamp kuran sorular bana agir gelir abisi :D

• Beğen
Tepkiler: -Skynet-

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
bakımları yapılmış-ayarları tam ve kullanana uygun bir kadro ve vites sistemi; çelik de olur tourney de olur

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato