Kadro çatlağı

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Oğuz artik Yeni bisikletine bi kavuşman kaldi, inan senin adina çok sevindim.:harika::harika:

• Beğen
Tepkiler: OguzK
Scudo

OguzK

Üye
Tepki
43
Merhaba,

Bisiklet 2016-08-05 tarihinde elime geçti :) Hiçbir sorun yok. Hatta alman gümrüğünde 1 hafta boşuna takılmasa daha erken gelecekti.

Türkiye gümrüğünde 145 TL gibi bir ücret ödedim. Başka bir masrafım olmadı. Bisikletin orjinal fiyatının vergisi çok daha fazla. Fakat bu 145 TL nin neyin %18 i olduğuna dair bir fikrim yok. Göndermeden önce çok korktuğum gümrükten çıkaramama durumu olmadı.

Faturaya baktığımda sadece kadroyu değiştirip bırakmadıklarını gördüm.

Fatura.jpg

@Murat Cömez Hocam bu süreçteki desteğin için çok teşekkürler.

Eğer benzer konuda sıkıntı yaşayan insanlar olursa desteğe her zaman hazırım.

Herkese çok teşekkür ederim.

alpyese

Forum Demirbaşı
Tepki
660
İsim
Alper
Bisiklet
Canyon
@OguzK çok iyi olmuş gerçekten, 145tl şaka gibi :) garanti altında tamir yazısı var ama dediğin gibi hangi bedel üzerinden vergi alındı ilginç, hayırlı olsun

• Beğen

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@OguzK
Rica ederim Oguz elimden geldigince yardimci olmaya calistim, ayrica bisikletine kavustuguna sevindim.:harika:

• Beğen
Tepkiler: OguzK ve N.ÖZKAN

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@OguzK Bu kadar dil dökülmüş, gözümüz şenlensin bir fotoğraflandırırsınız artık konu başlığını :), giden 145 TL olsun hiç önemli değil, hayırlı olsun yeni bisikletiniz, kazasız belasız sürüşler :harika:

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@N.ÖZKAN
Güzel yorumunuz icin bende size tesekkür ederim, bazi kisilere kizsamda elimden geldigince yardimci olmaya devam edecegim insallah.

ömer yetmişüç

Aktif Üye
Tepki
37
Bisiklet
Sedona
3 ay önce dremel micro aldım, 3 kullanımda kilit düğmesi bozuldu, İzmir'de yetkili servis görevlisi 1 Mt den bakıp kullanıcı hatası dedi :) aynı hatayı internette ararken İngiliz bir kullanıcının başka bir modelde aynı hatayı 4 yıl kullandıktan sonra yaşadığını ve ürünü alıp yenisini verdiklerini okudum :) Avrupalı yeterki mağdur olduğunuzu anlasın sizin Mutlu olmanız için elinden geleni yapıyor.

• Beğen

Koray Gürel

caylakpedal
Tepki
237
İsim
Koray Gürel
Bisiklet
Canyon
@OguzK

Merhaba,
Öncelikle uzun zaman sonra da olsa geçmiş olsun. Benim 1 aylık EnduraceCF bisikletim de aynı yerden aynı şekilde çatladığı için paylaşmak istedim. Ekte gönderiyorum.
Benzer bir çatlağı görmek genel bir durum olduğu konusunda şüphe uyandırdı

Bu bir çatlak ve kullandıkça ilerliyor.
Benzer durum yaşayan olursa haberi olsun.
Benim kadro da değişti. Ben eski kadroyu göndermedim, onlar yenisini gönderdi. Siz 145 lira vergi vermişsiniz ama yeni kadronuz montajlanmış olarak elinize geçmiş. Ben gümrüğe yeni gelen kadro için para vermedim ama yeni kadroya montajlama için daha fazlasını vereceğim sanırım :)

Dosyalar

qtay

Daimi Üye
Tepki
361
İsim
Kutay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
20221008_140139.jpg

Selam, arka maşada buna rastladım. Sizce karbon çatlağı mı boya çatlağı mı? Bisiklet 2015 model. Kaza yapmadım.

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.817
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@qtay Basit bir çizik sadece...

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.156
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
298796 dosyayı görüntüle

Selam, arka maşada buna rastladım. Sizce karbon çatlağı mı boya çatlağı mı? Bisiklet 2015 model. Kaza yapmadım.
Karbon kadrolarda en çok görülen çatlak yeri olması nedeniyle bendede çatlak şüphesi uyandırdı,ama fotoğrafta görünen sanki bir şey çarpmış ve boyayı 3farklı yöne çatlatmış gibi,tabi inşallah kadroda değildir hasar.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Ali Eren

qtay

Daimi Üye
Tepki
361
İsim
Kutay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Karbon kadrolarda en çok görülen çatlak yeri olması nedeniyle bendede çatlak şüphesi uyandırdı,ama fotoğrafta görünen sanki bir şey çarpmış ve boyayı 3farklı yöne çatlatmış gibi,tabi inşallah kadroda değildir hasar.
Delta bisikletteki bir çalışana gösterdim, 3-5 saniye bakıp boya çatlağı dedi ve gitti. 3-5 saniyede karar verdiyse emindir herhalde dedim ve sorgulamadım. Umarım emindir :) Birkaç yere daha soracağım.

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.900
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
En güzeli o kısmı birazcık ince zımparayla üstünden boyayı kaldıracak gibi bi zımparalayın, öyle bakın içiniz rahat olsun. Benim başıma gelseydi kim ne derse desin rahat edemezdim muhtemelen. Zaten boya çatlağıysa boyayı komple kaldıracak kadar zımparalamadan da belli olabilir.

nhtpkl

Daimi Üye
Tepki
461
İsim
Nihat
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence bi an önce baktırmanızda fayda var aynı yerden aynı durumda arkadaşımın bisikletinde de olmuştu problem kaynak vs onarım yapıldı şu an gayet iyi durumda en azından çatlak ise bile olsa daha da ilerlemesini engellemiş olursun yoksa Allah korusun. Ama inşallah boyadadır problem kadroda değildir. İçini ferah tut.

qtay

Daimi Üye
Tepki
361
İsim
Kutay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
En güzeli o kısmı birazcık ince zımparayla üstünden boyayı kaldıracak gibi bi zımparalayın, öyle bakın içiniz rahat olsun. Benim başıma gelseydi kim ne derse desin rahat edemezdim muhtemelen. Zaten boya çatlağıysa boyayı komple kaldıracak kadar zımparalamadan da belli olabilir.
Hocam ben bir işleme girişmesem daha iyi olacak. Başka bir bisikletçiye daha göstereyim ben en iyisi :harika:
Bence bi an önce baktırmanızda fayda var aynı yerden aynı durumda arkadaşımın bisikletinde de olmuştu problem kaynak vs onarım yapıldı şu an gayet iyi durumda en azından çatlak ise bile olsa daha da ilerlemesini engellemiş olursun yoksa Allah korusun. Ama inşallah boyadadır problem kadroda değildir. İçini ferah tut.
İnşallah boyadan kaynaklıdır. Baktırınca sonucu yazacağım:hhhhhh: