Kadro boyu

Tepki
12
Zaten oradan aldım. Yenisini de oradan alacağım. Ama biliyorsun, bu kurşun kalem değil.

İnsan o kadar parayı verince uygun olanını almak istiyor. Ve onun için de araştırmak lazım.

Scudo
Tepki
10
O zaman deneyerek karar vermelisin. Bildiğim kadarıyla fiyatı yüksek olmakla beraber Cannondale' ın L kadro boyu 47 cm. (Delta Bisiklet' in sitesinde fiyatı en düşük model 1200 TL)

bislet

Daimi Üye
Tepki
229
Arkadaşlarının bisikletlerinde farklı kadro boylarını uzun sürüşlerle denemelisin.Nede olsa bisiklet alacaksın,insan ömrü boyunca kaçkere bisiklet alırki.

bianchiultra

Forum Bağımlısı
Tepki
226
sayın forum dostu abi ve kardeşlerim sizden bi konuda yardım almak istiyorum
yol bisikleti için kendime uygun kadro boyunu nasıl belirleyebilirim................ bu arada boyum 1,65 saygılaımla şimdiden ilginize teşekkürler

Deniz Ser

Aktif Üye
Tepki
148
Merhabalar
Ben Mosso kadrolu bir bisiklet almaya karar verdim ancak kadro boyu seçimi konusunda biraz kararsız kaldım.Boyum 172 cm bacak boyum 79 cm cıvarında tahminen 16"-18" bir kadronun uygun olacağını düşünüyorum hesaplamalara göre 17" olması gerekiyor ancak bildiğiniz üzere mosso exquisite sadece 16",18" ve 20" boyutlarında satılıyor.Yaşım 15, daha gelişme çağındayım onun için 16"ve 18 arasında bir seçim yapmak zorundayım şuan için, beni yaklaşık 3-4 yıl idare edebilecek bir kadro olması gerekiyor.(Arazi kullanımım çok zorlu düzeyde olmasada yavaş yavaş başlamayı düşünüyorum ama uzun turlar ellebette olacaktır:) )
Acaba tercihimi hangi boyuttan yana kullanmalıyım ?
16" bir kadroda boyum 178 cıvarına geldiği zaman büyük sıkıntılar yaşar mıyım ?
Teşekkürler.:)

Deniz Ser

Aktif Üye
Tepki
148
@zeki ada
Şimdilerde kontrol güçlüğü çeker miyim sizce?

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
Bildiğim kadarıyla 18" kadrolar 1.75 ila 1.80 boy (Standart insanlar için) öneriliyor. Dediğin gibi aslında şu an için 17" sana idealdir ancak böyle bir seçeneğin olmadığından dolayı ve yaşının da genç olmasından dolayı ileride de binmek istiyorsan 18" ideal olacaktır. Ya da şimdilik 16" alıp birkaç sene sonra 18" almayı da düşünebilirsin. Şu an için 18" belki sana biraz büyük gelebilir. Ancak seni standart olarak düşünüyoruz. Belki bacak boyun vücuduna göre uzundur veya sürüş tarzın nasıldır, vs.. Buna göre de değişiklik gösterebilir. En iyisi sen 18" kadro kullanan bir arkadaşının falan bisikletini dene, biraz sür.. uygun gelirse 18" alırsın.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Ser

Deniz Ser

Aktif Üye
Tepki
148
Bu haftasonu almayı düşünüyorum.Sanırm orada deneme şansı bulabilirim umarım stoklarında 18" mevcuttur :)

harunkenan

Üye
Tepki
56
Ben de 1.72 boydayım. bacak boyumuz da yakın. Benim bisikletimin kadrosu 18", gayet rahat. Daha önce küçük kadroya alıştığımdan İlk 2 hafta uyum sorunu yaşamıştım. Hatta geri vermeyi bile düşündüm ama alıştıktan sonra hiç sorun çekmiyorsun bisiklete hakimiyet konusunda. Hatta eskisinden daha rahat olduğunu söyliyebilirim.

• Beğen

zekixx

Forum Bağımlısı
Tepki
197
İsim
Zeki
Bisiklet
KTM
Bacak boyuna bakmak daha mantili, ust taraf boyun ve spacer la az cok halledilir. Eger arazide kullanicaksan su an icin 18" buyuk olur. Ama genel amacli surus yapicaksan 18" alabilirsin.

Vural UZUN

Forum Demirbaşı
Tepki
886
Selam,
Eğer arazide çok kullanırım diyorsan şu an tam boyuna uygun olan kadro boyunu seçmelisin. Ama yolda çok kullanırım diyorsan boyum da uzar diye düşünerek bir büyük boy kadroyu tercih edebilirsin.
Kazasız sürüşler,

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
18" kadro alman mantıklı gibi duruyor. Böyelce boyun uzasa da bisiklet sana göre olur. Asfaltta büyük kadro ile kontrol sorunu olmaz, yalnız yokuşlarda biraz zorlar.

• Beğen

Deniz Ser

Aktif Üye
Tepki
148
@Süleyman Uzunköprü

Teşekkürler ,Peki 16" almanın bana ne gibi bir zararı olabilir ?

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
İleride küçük gelebilir. Küçük kadrolu bisiklet ile asfalt yolda seyahata çok zahmet verir. Uzun yolda rahatsız eder.

• Beğen

Deniz Ser

Aktif Üye
Tepki
148
@Süleyman Uzunköprü

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim ne kadar bilinsede çoğu zaman gözardı ediliyor sanırım :)