Jens Voigt Zamana Karşı Dünya Rekoru Denemesi

Özgür R

Forum Bağımlısı
Tepki
2.208
Eurosport 2'de birazdan Alex Dowsett saat rekorunu deneyecek. Voigt'un rekorundan sonra, Matthias Brandle daha sonrada Rohan Dennis rekoru geliştirdiler..

Dowsett aynı zamanda hemofili hastası..

(link)

Alex Dowsett 52.937 km ile saat rekorunu kırmayı başardı.:harika:

https://pbs.twimg.com/media/CEAOpTSXIAIfl_n.png:large

https://pbs.twimg.com/media/CEAOW4nUIAAiqNP.jpg:large

Scudo

Özgür R

Forum Bağımlısı
Tepki
2.208
7 Haziran'da saat rekorunu deneyecek olan Bradley Wiggins kendine 55 km hedefi koymuş ve bunu başarırsa 20 yıla yakın süre bu rekorun kırılamayacağını söylemiş..

(link)

Nereden nereye başaramasa da helal olsun büyük sporcu benim gözümde :)

Yıl 2002 :D

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Özgür R

Sky'a geçtikten sonra çok haz etmesem de ilk Fdj ve Garmin ile piyasaya çıktığında açıkcası desteklemiştim, hatta 2009'da baya podyuma girsin diye debelenmiştim :D Gerçekten çok acayip bir zamana karşıcı, Londra'da yaptığı 52km ortalama beni benden almıştı ya hayran kalmıştım, bence açık havada 52km ortalama yakalayan bir adam ki bunu 50 dakika sürdürdü, zaten kendi disiplini olan veledromda 55 gerçekten çok uçuk değil ama gerçekten çok zor, yaparsa da önünde saygıyla eğilirim :D

Özgür R

Forum Bağımlısı
Tepki
2.208
@Latif Ç.

Kurallar değiştikten sonra bisikletçiler bunu denemeye karar verdiler aslında. Voigt emekli olacaktı ve gider ayak güzel bir final yapmak için kariyerine ilk o denedi.Diğerleri de onu takip ettiler :) Salçalık bir durum yok yani :)

Gün A.

Daimi Üye
Tepki
428
Bisiklet
Cannondale
@Özgür R

Rekoru kesin kıracaktır, on numara bir bisikletçi ve beyefendi, gerçek bir efsane...

Froome'dan da daha istikrarlı bir sporcu.

Adam gibi adam, sör gibi sör... (Babası olsa bu kadar övmez, bu nedir ya? :))

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Benim icin sporcular ve elit atletler vardir. Hani sadece yaptigi sporla degil de sppru biraktiktan sonra da biseyler ifade eden adamlardir. Karakterleri vardir. Iste wiggo o elit atletler kisminda bence. Belki dunyanin en iyi bisikletcisi degil ama cogu bisikletci unutuldugunda o hala hatirlaniyor olacak. Size ne demek istedigimi soyle anlatayim. Zamana karsi dunya sampiyonu oldugunu unutup, ingiliz milli sampiyon formasini istemis, takim arkadaslari sen dunya sampiyonusun diyince hatirlamis :)

• Beğen
Tepkiler: Gün A.

Efe Yamac Yarbasi

Daimi Üye
Tepki
311
Bisiklet
Cannondale
@Latif Ç.

UCI kuralları değiştirdiği için oldu hepsi aslında, yoksa Voigt hayatta girişmezdi bile :) ama süper bir veda oldu onun için bence.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
UCI kuralları değiştirdi ve bundan sonra her bisiklet markasından bir rekor denemesi görürüz artık. Bence şahıslardan çok markalar tırmalıyor. Yakında Pinarello ve Wiggins, ondan sonra herhangi bir marka ve jübilesi gelmiş herhangi bir sporcu. Aşılamaz sınır gelene kadar böyle gider.

Latif Ç.

Aktif Üye
Tepki
130
Bisiklet
Specialized
@Özgür R

@Efe Yamac Yarbasi

farkındayım yav, benimki sitem aslında :) Voigt'a çok yakışmıştı, en azından üç beş sene sürseydi ünvanı :(

• Beğen
Tepkiler: Özgür R

Özgür R

Forum Bağımlısı
Tepki
2.208
@Latif Ç.

Mükemmel bir kariyer finali olmuştu onun için gerçekten.. Pelotunun en özel adamlarından biriydi..Ne var ki kısa sürdü ama olsun yeri çok farklı benim için hala:)

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Sir Bradley Wiggins, yarın zaman karşı rekorunu kırmayı deneyecek ve rekoru sadece kırmak istemiyor diğer herkesin ulaşamayacağı bir yere koymak istediğini söylemiş. Ayrıca basın toplantısında Froome'a öyle bir laf soktu ki, ''Saat rekoru kıracak kariyer sahibi olmak istesem bunu yapabilirdim çünkü size istediğinizi veriyor. Takım arkadaşınız size atak yapacak mı veya başka bir şey olacak mı diye bir endişeniz yok, bisikletin en saf hali.''

Açıklamaların devamı; (link)

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Toros