Jant kırıldı nasıl hallederim ?

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
@Yusuf Yılmazvural

https://i.hizliresim.com/Klr5bb.jpg

Scudo

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
@Akın Killik

Tamam, tavsiyeni dikakkate alacağım ve bundan sonra okuyacağım.
Dikkat edersen, jant ile ilgili hiç bir yorumda bulunmadım. Çünkü ben konunun o boyutunda değilim. Bilgi sahibi kişiler konu hakkında düşüncelerini paylaşmışlar. Umarım sorun yaşayan arkadaşımızın sorunu çözülür. Bu bir.

İkincisi, ben senin jant ve diğer bisiklet firmaların hakkında yaptığın yorumlar için tek kelime etmedim. Çünkü bir fikrim yok. Demek buna anti tez ve çürütme denir. Bilgilendirme için sağ ol, bu konuda kendimi eksik hissediyordum, oldukça aydınlandım.

Son olarak, durumu özetleyeyim. Sen düşünceni güçlendirmek için Apple firmasını seçtin ama örneğin uygun olmadı. Örneğinin yanlış olması, jant firması hakkında söylediklerinin de yanlış olduğu anlamına gelmez. Dediğim gibi, hepsi doğru olabilir, bir fikrim yok ve yorum yapmıyorum. Bu nedenle kaç tane firma ile telefonda konuştuğun veya yurtdışından ayda kaç adet parça aldığının benimle konuşmakta olduğun konu ile uzaktan yakından alaksı yok.

Dip not: Bu arada sen anti tez veya çürütme yapmadın, benzer bir örnek vererek kendi tezini güçlendirmeye çalıştın. Yani Miche senle uğraşmaz, bak Apple da uğraşmaz demek istedin. Ama Ben de diyorumki evet Miche uğraşmayabilir ama yanlışın var Apple uğraşır.

Akın Killik

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Mosso
@Onur Kuzik
hala okumuyorsunuz tek sıkıntı bu. apple örneğini ben vermedim bir başkası vermiş. sıkıntı konunun tamamıyla ilgilenmemeniz zaten. ben verilen örneği açarak algıyı kuvvetlendirdim o kadar.

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
@Akın Killik

Örneği ortaya ilk olarak başkasının attığının farkındayım. Sizden ricam, lütfen bir kez daha bana okumuyorsunuz demeyin.
Fikirlerimi ve örneklerimi önceki mesajlarımda belirttim, tekrarlamak niyetinde değilim. Siz örneği, Apple'ın ekran sattığını gördünün mi hiç diyerek algıyı artırmaya çalıştıysanız eğer, yanlış oldu demek istiyorum.

Ben daha fazla uzatma taraftarı değilim, başka bir sözüm yok. Konu hakkında başka mesaj yazmayacağım. Herkese selamlar.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Arkadaslar konuyu fazla dagitmayin ve tartismayida birakin. Tartisma Serkan Mıstınoğlunun miche cakallar demesiyle basladi ve ben de serkan kardesimize katiliyorum. Miche ye mail gönderme hakina kerkes sahip ve gönderebilir.
Belki disariya satis yapmaya bilirler ama insani keriz yerine koymasinada gerek yok, bir miche bayisinden yeni jant alinacagini herkes biliyor tek onlar degil.
Bi arkadasda mailinize cevap vermesi bile bir nezakettir diye yorumda bulunmus, ne nezaketi ya cevap vermese zaten yanlis yapmis olur. Onlarin sadece bir hatasi olmus, normalin de öyle büyük taninmis sirketler tabiki bayisinden baska kimsey satis yapamaz bu dogruudr ama yeni al bayiler de var demesi biraz sacmalik.
Dogrusu söyle olmasi gerekiyordu, "Kusura bakmayin biz bayiden baska disariya satis yapmiyoruz, eger bir sorununuz varsa lutfen en yakin miche saticisina gidin ve o bizimle kontaga gecsin" diye cevaplamasi gerekiyordu.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Forum Bağımlısı
Tepki
180
Bisiklet
Scott
Herşey bir yana yoğunluktan gidip bakamadığım için birisi benim için bilgi verebilir mi ?
28 telli çember önerisi olan yazarsa ne mutlu bana =) yoksa mavic ksyrium için para dökücem...
Erdoğanlarbisiklet de bunu buldum başka önerisi olan varmı ?
(link)

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Kendi fikrimi söyleyeyim bir kaza sonucu jant çemberinin kırılması miche firmasının sorumluluğunda değil. Evet bu çok doğru. Bence sizin miche firmasıyla herhangi bir işiniz yok. Yapmanız gereken bence jant setinize uygun çember alıp jantı tekrar ördürmeniz. Ha diyorsanız ki illa çemberler miche olsun. O zaman miche satan bir bayi ye gidip oradan kontağa geçersiniz. Onlar getirtirlerse alırsınız getirtmezlerse farklı bir yerden almayı denersiniz. Yok illaki miche olmasına gerek yok diyorsanız eski jant setinize uygun çember bulup tekrar ördürebilirsiniz. yalnız burda bir olay var. 'cparlakgul' aslında güzel bir noktaya değinmiş. Ortada sonuçta bir kaza var. Çember kırılmış ama jant tellerinin özellikle göbeğin hala sağlam olup olmadığı ilerde bir sorun çıkarıp çıkarmayacağı konusunda emin olmanız da faydanıza olacaktır. Eğer böyle bir sorun varsa imkanlar doğrultusunda komple ön jant alınırsa daha iyi olur. Ama göbek teller sağlam eminim diyorsanız çember alıp jantı ördürmek maddi olarak en uygun çözüm.
Benim şahsi görüşüm eğer göbek ve teller sağlamsa elinizdeki tellere ve göbeklere uyumlu 2 tane jant çemberi alıp sapasağlam ördürüp kullanabilirsiniz. Örme jant seti kullandım. Hatta şuan kullandığım jant seti de öyle. Üzerinde kısmi değişikliklerde yapıldı ancak ben jant konusunda bilgili olmadığım için bilgisine güvendiğim bir arkadaşımın yardımıyla yaptım jant setiyle ilgili işlemlerimi. Alacağınız çemberin elinizdeki tellerle ve göbeklerle örülüp örülemeyeceği hakkında bilgi edinip sonrasında ona göre çember almanız faydanıza olacaktır görüşündeyim. Eğer marka tavsiyesi isterseniz mavic konusunda pek bir bilgim yok hiç kullanmadım ama sizin gibi bir duruma düşen bir arkadaşım vardı r500 teker setinin iki çemberini birden kırmayı başarmıştı. Sonradan aynı jant setini keymet marka çemberlerle ördüler. Gayet iyi olduğunu söylüyordu. 2 yıla yakın bir süredir de hala kullanıyor. Ki o adama dayanan çemberlerin bir çok kişiye dayanabileceğini düşünüyorum. Saygılar.

Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Forum Bağımlısı
Tepki
180
Bisiklet
Scott
Aklıma bir fikir geldi türkiyedeki bisiklet imalatını yapan fabrikalar bu jant işlerini de yapmıyorlar mı belki onlar sorunu çözebilir diye düşündüm
mesela ümit bisiklet
(link)