Jant hakkında sorular, cevaplar ve öneriler

Melih Muratoğlu

Daimi Üye
Tepki
175
Bisiklet
Kron
Yol bisikletim var fakat jantları yamuldu baya.Jant almak istiyorum ama öğrenciye sınırlı bütçeye sahip olduğumdan dolayı olmuyor.Sizin önereceğiniz ucuz güzel jantlar var mı ? Çoktandır kullanmadığımdan boyutunu tam olarak bilmiyorum.Ama model olarak ve marka olarak önerilerinizi bekliyorum

Scudo

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
@Melih Muratoğlu

(link)
shimano rs20 jantları satıyorum lastikleriyle birlikte 250 tl, 1 yıl kullanıldı 1850 gr + qr
lastikler specialized mondo 700x23, 240 gr adedi

Tepki
80
Bisiklet
Salcano
benim de arka jant bisikletim park halindeyken bir aracin temasi sonucu yamuldu gittim komple rs-11 jant seti aldim on jantim bosa cikti isterseniz satabilirim. mach1 cfx model 32 telli fransiz mali

valento

Üye
Tepki
38
İsim
murat kırlı
Bisiklet
KTM
arkadaşlar jant seti aldım ama takamıyorum.yardımlarınızı bekliyorum.şuanki bisikletim ktm myroon elite 27.5 2015 model mavic crossride jant seti var.sanırım sokma milli mandallı sistem.aldığım jant ise fsa k force 27.5.şimdi benim bisiklete takmak için adaptör lazım dedi ama ne lazım nerden bulurum bilmiyorum yardımcı olabilecek bilgisi olan arkadaşlar varsa sevinirim.buda resimler..

ayrıca fsa nın sitesinde
  • — 9mm QR and 15mm/142 thru-axle compatible yazıyor.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
evet sizin kadro sokma milli, öncelikle kac milim onu bilmek gerekiyor.
Sonra size FSA icin kim adaptör vardedi ve simdiki jantiniz QRmi yoksa yine sokmamilmi?

valento

Üye
Tepki
38
İsim
murat kırlı
Bisiklet
KTM
15 milim sanıyorum.yeni jantlardan çıkan pakette 2 tane 9mm qr var sanırsam.yarın bisikletçiye sorayım kesin bilgi veririm.

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Eger yeni jantiniz QR ise sokma mile cevirme adaptörü yok diye biliyorum ben. Mavic jantinizi neden degistirme geregi duydunuz. FSA mavic den dahami iyi?

• Beğen
Tepkiler: Milbert Hofen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Oyle eski teknoloji kullaniyorum ki , anaaa o nasi jant takma yeri dedim kendi kendime , takip edeyim biseyler ogrenirim yine buralardan :)

valento

Üye
Tepki
38
İsim
murat kırlı
Bisiklet
KTM
fsanin ozelikleri ve fiyati hosuma gitti diye aldim indirimdeydi bisikletci takarim ama orjinal olmaz demisti conversion kit ariyordu.bakalim nolcak

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@valento
Insallah bulur ve takar. Dikkat et baska markalardan uydurma takmasin. FSA'nin orjinalini bulursa taksin.

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Dostlarım , arkadaşlarım, sayın abilerim; Bugün bisikletimi tartayım dedim. Elimde hassas bir terazi olmadığı için normal baskül üzerinden tarttım. Bisikletim 13,8 kg geldi. Ön jantı söküp (iç ve dış lastik, rotor dahil) tarttığımda 2,5 küsür kilo bir ağırlık çıktı. jantın markası yazmıyor. göbek ise quando ibareli. Arka jant ile birlikte düşününce 5 kg ediyor.
Şimdi benim baskülde mi sorun var yoksa bu değerler doğru olabilir mi ?
2 kg lık bir jant seti alıp bisikletime taksam (lastikler dahil değil) 2 kg lık bir ağırlık azalması olabilir mi? BöYle birşey mümkün mü?

Cahilliğim için şimdiden özür dilerim...

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
aluminyum olan ortalama bir dağ bisikletlerinin ağırlığına baktığımızda sizinki çok da ağır değil aslında.

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
@sspl hocam kafama takılan jant aslında. 2,5 kg ön jant için normal mi ? yani ben başka jant seti taksam toplamda 2 kg gibi bir hafifleme sağlayabilir miyim ?

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Eğer satılık ilanındaki bisiklet için konuşuyorsak, giriş seviyesi bir MTB için ortalama jantlar ve ortalama ağırlık bu.
Lastikler 850 gr. iç lastik 150 gr. rotor 300 - 350 gr olarak hesaplanırsa 1150 gr kadar jant ağırlığı olur ki bu da ortalama bir jant ağırlığı.

Lastikleri hafifletmeden istediğin ağırlıklara inmek ya çok çok pahalı yada tamamen güvensiz olur.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@katran Hiç ilgi alanım olan bir konu değil, bir bilgimde yok malesef size verebileceğim bir konuda ama bir üstteki mesajda yazdığı gibi lastik hafifletmek bana da mantıklı geliyor. Kullandığım dağ bisikletinin boş ağırlığı 15.5 KG. Dağ bisikletinde ağırlığı etkileyen faktörler kadro kompenant haricinde lastik/jant ve maşa.

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
@Tolga Günsezer evet abi ilandaki bisiklet için konuşuyorum. jant seti 2kg + lastikler vs 1 kg = 3kg diye hesaplıyordum. düşündüğüm gibi toplamda 5 kg olma durumu var mı acaba yoksa benim baskül mü sıkıntılı merak ettim. ağırlık konusunda takıntım yoktur fakat 5 kg lastikler için çok fazla gibi geldi bana

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Lastikler (içlerler beraber) 1+1 Kg
Jantlar (rotorlarla beraber) 1.5+1.5 Kg olsa dediğiniz rakamı veriyor. Bence normal gibi. Tabi bu yorumu kullandığınız jant/lastik marka/modellerini bilmeyerek yapıyorum.

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
@sspl sanırım haklısınız hocam. ağırlık 890 gr lık cst traveller lastiklerden geliyor. bu kadar olacağını düşünmemiştim araştırınca gördüm. sıkıntı jantlarda sanmıştım.

• Beğen
Tepkiler: sspl