İzmir

emreertuna

Üye
Tepki
145
İsim
Emre Ertuna
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzelbahçe'den Sasalı'ya yaptığımız performans sürüşlerinde bisiklet yolunu tercih etmiyoruz.
Sebepleri öncelikle insanlar, maalesef o yolun 'bisiklet yolu' olduğunu öğrenemediler.
Yağışlı havalardan sonra da bisiklet yolu çok tehlikeli oluyor. Bayraklı'dan sonrası da tam fiyasko zaten, köprüye çıkarken lastik bile patlatabilirsiniz.
O yüzden biz serkeş performansçılar araba yolu sağ şeritden devam :)

Scudo

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.986
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@emreertuna

Dün bucadan kentormanına nabız odaklı antreman yaparken, karataş bisiklet yolunda kızın birine çantasına çarptım göre göre. Farım kör edici olmasına rağmen halen inatla görmüyorlar ve 4 metrelik yaya yolu yerine inatla 2 metrelik bisiklet yolu tercih ediyorlarsa.. Sahil yolu anca ısınma amaçlı kullanıyorum, esas kentormanı tam performanslık yer 35km/s hızla 2 tur atsan yeterli :) Bayraklı bisiklet yolu çok iyi fakat köprü yerleri halen düzeltemediler.

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

emreertuna

Üye
Tepki
145
İsim
Emre Ertuna
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak B.
Daha değişik diyaloglara şahit olmuşluğum var. Misal;
-Lütfen bisiklet yolundan yürümeyin.
-Siz normal yoldan gidin kardeşim.
Yaklaşık 25 26km hızla, o kadar hızlı gelen cevabı sönümleyemeden şaşkınlığımla pedallamaya devam ettim.

cemkurkcu

Üye
Tepki
136
İsim
Cem Kürkçü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emre Doğan

Cevreyolunu kullanmak yasak diye biliyordum ben. Hatta Aralik ayinda birkac bisikletci ceza yemisti. Yanlisim varsa duzeltin lutfen.

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
karşıyaka'da bisikletli birisi, arabasından eşya indiren yaşlı bir çifte saldırmış.. detaylar linkte :eek:

188491

(link)

Taze Fasulye

Aktif Üye
Tepki
331
İsim
Sümeyye T.
Bisiklet
b'Twin
İzmir bisiklet yolları'ndan söz ediliyorken bu yollarla ilgili merak ettiğim bir konuyu sormak istiyorum. Daha önce bu haberi gördünüz mü bilmiyorum fakat 7-8 yıl önceki bir haberden bahsedeceğim için öncelikle kusura bakmayın lütfen. Haber'in linki: (link)

Haberde İzmir Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Daire Başkanlığı'nın verdiği yanıta göre, söz konusu yolun imar planında gezinti, dinlenme, rekreasyon alanı olarak belirtildiğinden, bisiklet yollarının ise imar planlarına işlenmediğinden. "Dinlenme alanları içinde yapılan faaliyetler (bisiklet kullanımı) bu alan içinde geçerlidir" denildiğinden bahsediliyor. Söz konusu bisiklet yollarının imar planlarında günümüzde ne şekilde işlendiğini merak ediyorum. Varsa konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirlerse memnun olurum.

• Beğen
Tepkiler: mrtzltn

leon35

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Mosso
izmirde bizim bisiklet yoları sadece deniz kenarından gidiyor bide çıkıp bisiklet yolu yaptık diye övünüyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.156
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Türka¥ bu mevzuyu maalesef üzülerekte olsa bazı haber sitelerinde gördüm,bisiklet sürücüleri olarak kendimizi ne kadar medeni,ne kadar yardımsever,ne kadar modern kişiler olarak biliyor olsakta arada bu tip üzücü olayları duyuyoruz.üstelik kuvvet dengelerinin bu kadar farklı olduğu bu konuda,yaşları birhayli ilerlemiş kişilerin darp edilmesi beni çok üzdü.hoş olayın içeriğini tam bilemiyoruz ama bizim geleneklerimizde büyüklere saygıda kusur olmaz!

Tepki
89
İsim
Emre Doğan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cemkurkcu

Bisiklet giremez uyarısı yok. Bir de ücretli otoban değil. Birçok kez grup halinde yol bisikletçilerine rast geldim. Yasak olduğunu düşünmüyorum.

• Beğen
Tepkiler: cemkurkcu

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
@Emre Doğan

Bisiklet giremez tabelaları var ve giriş aslında yasak.
Bir kere beni de polis uyarmıştı, zaten çıkacağım nokta yakın olduğundan sorun olmamıştı.

Tepki
89
İsim
Emre Doğan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ratm
Ben Seyrek tarafından giriş yapıyorum çevre yoluna ve dediğiniz gibi herhangi bir levha görmedim. Siz nerede gördünüz levhayı? Bir de sizi polis nerede uyardı tam olarak.

• Beğen

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
@Emre Doğan

Karşıyaka Bornova tarafında tüm girişlerde var, Seyrek tarafını bilmiyorum, unutulmuş olabilir.
Polis Karşıyaka tarafında uyarmıştı.

• Beğen
Tepki
89
İsim
Emre Doğan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ratm
Belki orada tünel olduğu için yasaktır. Sasalı civarında görmedim hiç. Otoban değil Çevreyolu çünkü. Konu hakkında ayrıntılı bilgisi olan bir arkadaş varsa aydınlatır.

• Beğen

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede

Alıntıda belirtildiği üzere
Mümtaz Ağabey'in tavsiyesinde olduğu gibi yol bisikleti ile %4-5 ortalama eğimlerde 15-20 km lik sürüş yapabileceğim İzmir'de rota ,güzergah tavsiyesinde bulunabilecek hemşehrilerim var mı?

• Beğen
Tepkiler: frknltngl

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.156
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
hamlet2006

kemalpaşaya giderken sabuncubeli yokuşu veya manisa belkahve yokuşu,Bornova merkezden Kayadibi ordan homerosa kadar çıkılabilir,karşıyaka yeni girneden karagöle çıkış,çiğli evka 5 ve çiğli egekent eğim ve km ile ilgili bilgim yok,nacizane aklıma gelenler:hhhhhh:

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Bu eğim ve mesafe için 1000 m yükseklikte bir tepe -dağ lazım. Izmir içinde kısa ve sert eğimler var. Ben Egekent te oturuyorum. 100 m yükselti 1.5 km de alınıyor.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.615
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Emre Doğan

Otoyol olmaması bisiklete sebest demek değil. Bazı yollarda sadece motorlu taşıtların geçişine izin veriliyor. En azından Fransa'da benim gördüğüm bir durum bu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hamlet2006
Eski yoldan çeşmeye gidip gelebilirsiniz, biraz tenha ama uzun turlar yarışlar için iyi bir çalışma rotası.

Hatta, gaziemir keşmekeşinden, izban ile gaziemire kadar gidip, bisikletten inip dümdüz bir yolda, selçuk a kadar gidip gelebilirsiniz. Moral olur hem. İlk denemede selçuğa kadar izban, dönüş bisiklet ya da tam tersi selçuğa kadar bisiklet dönüş izban. Elbette eski yoldan. Otoban yasak.

ufukzeybek

Üye
Tepki
13
İsim
Ufuk Zeybek
Bisiklet
Bianchi
Bahsi geçen yollar bize yasak. Ben otoyol ekipleri tarafından çıkarıldım. Bir şekilde girdiğimi öğrenmişler sonraki çıkışta beni bekliyorlardı. Ceza almadım.