İzmir körfez bisiklet yolu son durum.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben bunun siyasetle alakalı olduğunu düşünmüyorum...Kim gelirse gelsin çok değişmeyecek durum bence...Zihniyet değişmeli...Bu bu kadarını yapıyo sallamıyo nasılsa odun koysak bu gelir yine diyolar...Ama öteki de gelse bu sefer sahil rant uğruna yandaşlara peşkeş çekilecek ( bknz. Mavişehirde bir firmaya verilen 30 kat imar)...Bence bizim ihtiyacımız olan tek şey bisikletçiler olarak özellikle gruplar olarak birleşerek kamuoyunda farkındalık yaratıp yerel yönetime basın aracılığıyla baskı yapmak...

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BF Okuru işte dostum bahsettiğin o grupların birleşmesi ve baskı kamuoyu ortamı yaratma olgusu izmirde yok maalesef, açtığım bir konu vardı orda da konuşmuştuk, izmirli bisikletçiler haklarını neden arayamıyorlar diye, bakınız istanbulda BUP nasıl çalışıyor adamlar resmen bizlere ders verilyorlar ama bizler izmirde devekuşu misaliyiz özellikle popüler grup ve dernekler açısından

UtkuK

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Utku Karaarslan
Bisiklet
Cannondale
Bu gün araba ile geçerken gördüm. Parkur bisiklete varmadan yol çalışmasının olduğu yerdeki panellere çalışma bittikten sonraki hali gösteren afişler yapıştırmış belediye. Mavi bisiklet şeridinin üzerinde bekleşen insanlar çizmişler afişe. Gelecektede bisiklet yollarındaki işgalin devam edeceğinin tasdiği sanki...

• Beğen
Tepkiler: scitakoglu

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@serkanoz87 Bizde grup liderliği var ve ciddi fesatlıklar var :) Bu yüzden zor gibi zaten birleşmeleri...Sırf bu yüzden gruplara katılmıyorum...

UtkuK

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Utku Karaarslan
Bisiklet
Cannondale
@BF Okuru Evet bu siyaset ile ilgili değil, zihniyet ile ilgili. Belediyede üst düzey görev yapacak kişilerin (belediye başkanları dahil) o dillerinden düşürmedikleri örnek aldıklarını söyledikleri Avrupa şehirlerine 3-5 yıl staja göndermek gerek.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@UtkuK Ya da bir haftalığına makam araçlarını altlarından alıp bisikletle makamlarına gidip gelmelerini sağlamak lazım :)

UtkuK

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Utku Karaarslan
Bisiklet
Cannondale
@BF Okuru Bisikletlilerin sahildeki normlara uygun olmayan bisiklet yolu denen şeyi kullanmaması lazım. Araç yolunda süren bisikletlilerin sayısı artınca belki akıllarına "Ya bunlar neden bisiklet yolundan sürmüyor?" sorusu gelip bisiklet yolunun nasıl olması gerektiğini araştırırlar.

Zaten olurda sahil bulvarında bisiklet sürerken bu nedenle ceza yersem, cezayı iptal ettirip ( bu konuda örnek karar var) o rekreasyon alanındaki bisiklet yolu tabelalarının kaldırılması için dava açacağım belediyeye.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
hep şikayet hep şikayet.. oysa ki linkteki haberi okuyunca herşeyin tozpembe olduğunu görüyoruz :D

(link)

ALINTI: "Mavişehir’den İnciraltı’na uzanan 40 kilometrelik kıyı şeridinin yeniden tasarlanması hedefiyle başlatılan kıyı tasarım projesi çerçevesinde Pasaport, (link) Pier-Karataş ve Üçkuyular-Göztepe İskele arasındaki kıyılar düzenlendi."

size de yaranılmıyoo yani :cool:

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
zaten bu "alsancak limanı ile göztepe" arası da olmasa hizmetin geleceği yok.. diğer heryer üvey evlat muamelesi görüyor :naslyany:

scitakoglu

Aktif Üye
Tepki
159
Bisiklet
Specialized
Belediyeden ümidim yok chp seçim masaları var örneğin ege park ta. hafta sonu onlara söyleyeceğim isteklerimizi belediyeye iletmelerini ve ilettiklerini bana belgelemelerini. yoksa ben dahil tüm bisikletçi camianın size oy vermemesi için uğraşacağımı söyleyeceğim. Yapacak bişey bu kaldı. Lütfen sizde her gördüğünüz seçim masasına aynı baskıyı yapın..

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.535
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Avrupada belediyelerde şehir planlaması konusunda uzmanlaşmış mimarlar yapar bu işleri. Bizde ise partinin bilmem ne kollarından yetişmiş belediyede işe girmiş asıl mesleği şehir planlamacılığyla uzaktan yakından alakası olmayan kişiler yapıyor. Şehir planlaması insanların ihtiyaçlarından başka bilime de önem verir. Sırf birileri öyle istiyor diye oraya buraya kafasına göre üst geçit, tali yol, park vs. yapılmaz. Sağolsun bizimkiler oy gelecek diye adamın birinin keyfi öyle istedi diye olmadık işlere imza atarlar. Adam arabasını park etmek için 100 metre yürümesi gerekiyordur belediyede hatırı geçiyordur evinin önüne park yeri yaptırır torpille mesela. Fuar civarında oturuyorum. Senelerdir fuar kenarındaki kaldırımla yolu ayıran gayet güzel yeşil 1 metre boyunda duvar gibi bitkiler vardı. Yayalarla yol arasında doğal bariyerdi. Hangi sivrizekalı yaptırdıysa artık senelerdir duran o bitkiler köklendi yerine 20 cm boyunda ota benzer bitkiler dikildi. Şi,mdi köpekler eziyor isteyen üstüne basıp geçiyor yağmur yağınca çamur oluyor vs. Lafın kısası iş bilenin kılıç kuşananın arkadaş herkes kendi işini yapacak, bilmiyorsa o işi bilen uzmanı gelip oturacak o koltuğa.....

smyrnoff

Üye
Tepki
17
İsim
kıvanç
Bisiklet
Kron
@BF Okuru çok severim karşıyakayı ama teknik olarak 35.5 olmanız imkansız . İzmirin nüfusu 4.2 milyon karşıyakanın nüfusu 325.000. çeyreği bile etmiyorsunuz :D

Çözüm MTB arkadaşlar. bozuk yol,kaldırım,dag taş çamur demeden bütün izmiri bisiklet yolu ihtiyacı hissetmeden turlarsınız :)

Birde unutmadan tamam izmir ve izmirliler olarak sorunlarımız çok ama bence 3 büyük şehir arasında en iyi gene izmir. hele ankara aman aman kaç kere arka jantı kaptırmaktan kurtuldum bilmiyorum :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@smyrnoff Sen Göztepeli sin galiba :D Şaka bi yana üç büyüğü bırak ben Türkiye nin en yaşanır şehri İzmir olduğunu düşünüyorum her ne kadar belediyecilikte geri kalmış olsak da...

smyrnoff

Üye
Tepki
17
İsim
kıvanç
Bisiklet
Kron
@BF Okuru evet dogma büyüme Göztepeliyim :D tabi en yaşanılabilir şehir bencede izmir özellikle ankara ve istanbulda yaşadıktan sonra bunu daha iyi anlıyor insan. mimari olarak aslında izmir çok çok geride bu belediyelere de yansımış (ahmet piriştina dönemi hariç )Ciddi derecede siyasi engellerde var ama malesef İBB nin vizyonsuzlugu bunun önüne geçiyor. Örnek vermek gerekirse istanbul ve ankara da yapılacak bir projeye 2-3 ayda ÇED raporu çıkarken İzmirde 2 senede çıkıyor. sen bu kadar bekledikten sonra ortaya da kaliteli ve devamlılıgı olan bir şey ortaya çıkaramıyorsan ve herşeyi yarım yamalak yapıyorsan bunun adı iş bilmezlik ve vizyonsuzluktur. evet evet bence İBB nin sorunu işbilmez ve vizyonsuz olması.

• Beğen
Tepkiler: scitakoglu

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sahil yolumuz kapalı, turanı kapattılar mavişehirde beton bariyerlerle 3 aydır kapalı ama biz memnunuz değil mi izmirli bisikletliler sıkıntı yok? bisiklet yolunu kese kese bitiremediler resmen ama grupların derneklerin sesi çıkmıyor,

• Beğen
Tepkiler: bulut ve Türka¥

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Mavi şehir sasalı yolundaki kesinti 20 metrelik. Bir gecede tamamlanabilecek bir ara. Aylarca kaldı. Bunlar normal değil. Olsa olsa ancak kasten ihmal edilebilecek kadar basit işler ?! Maalesef belediye işleyişinde sanırım ağır sorunlar var. Dışarıdan ne olduğunu anlamak mümkün görünmüyor. Yazık !