İzmir körfez bisiklet yolu son durum.

bulut

Üye
Tepki
23
İsim
hakkı b.
Bisiklet
Carraro
evet bisiklet yolunda cam kırıkları çok oluyor ama normal yollarda da var benim salı gün lastik patladı salhane yolunun oralarda patlatan da diken çıktı tamamen benim şanssızlığım

Scudo

yc_seyma

Üye
Tepki
7
İsim
Şeyma
Bisiklet
Carraro
@bulut geçmiş olsun haklısınız nerde nolcağı da belli olmuyo

Tepki
26
Bisiklet
Batus
Arkadaşlar bu yolun son durumu hakkında bilgisi olan bir arkadaş bilgi verebilir mi ? Özellikle Alsancak Gar'dan sonrasını çok merak ediyorum

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
üçkuyular bostanlı arasındaki kesintisiz bisiklet yolu projesi 2 yıl önce başlamasına rağmen hala bitmedi, bunu hatırlatmakta fayda var..

en son geçen hafta geçtiğimde Turan'daki yolun ortasında duran elektrik direklerini kenara almışlar ancak çukurları hala kapatmamışlardı..
limanın orada ise otoyol kenarından gitmeye devam.. bu iki noktayı bi halletseler gerisi çorap söküğü gibi gelecek

bir de cam kırıkları var diye söylenmek yerine, foto çekin belediyeye mesaj atın, adamlar er yada geç bir şekilde temizliyorlar ;)

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
16 temmuz perş. ilk yazımdan bu yana ilerleme yok.

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
altınyol kenarındaki çukurlar 19 temmuz itibari ile duruyor, turandaki demir kısımdaki sıkıntılar malım bazı perçinler kalkık, sahil güvenlik mesire alanı zaten bisiklet yolunda mangallar cirit atıyor, konak üçkuyular arasındaki mazgalları kapatma çalışmaları vardı geçtiğimiz hafta, tersane k.yaka iskele arası belirli bir bisiklet yolu veya çizgileri halen daha yok, en ilgincide dün mmavişehire giderken k.yaka dolmuş duraklarını hemen geçince bisiklet yolunda karşıma kocaman cip çıktı şaşırdım kaldım adam beni gördükten sorna yola inmeyi akıl etti, bazı gelişmeler var ancak çok yavaş ilerliyor, ilçe bisiklet yollarıyla alakalı hiçbir çalışmada yok maalesef,

• Beğen
Tepkiler: Engin Öz ve bulut

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
Haziran ayında okullar kapanınca liman geçişi yapılacak denmişti ancak Ağustos ayına gelmemize rağmen o bölgede bir iyileşme yok.
Bugün yine bazı bisikletçiler Bornova tarafından gelip trafiği dikine geçmek zorunda kaldılar.
Çok yavaş ilerliyor, Eurovelo için proje vermek yerine şehrin göbeğinde 3 - 5 km yol yapsalar daha çok işe yarayacak.

• Beğen
Tepkiler: ikitekerbirdünya

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
bugün arabayla altınyoldan gittim geldim.. yerlere sarı sarı ikaz okları çizmişler, hız limiti çizmişler çok önemli ya önce bunlarla uğraşıyorlar
tabi 2 hafta sonra bütün bu emekler silinecek gidecek. yaptıkları herşey göstermelik.

askeri hastanenin tam karşısından yukarı çıkan bir yol var, oraya led aydınlatmalı yol yaptılar, yani ledleri yerlere döşediler, ledler iki hafta yandı bi daha da yanmadı.

o kadar uyduruk işlerle uğraşıyorlar ki, ahh izmir ahh :(

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
Türkay dostum yakInIz sanIrIm.
yerlere IşIk saçma gerçekten.
daha konak üçkuyular arasındaki yolu pürüzsüz asfalt yapamadılar.

Hep laf hep şov

scitakoglu

Aktif Üye
Tepki
159
Bisiklet
Specialized
Ben tekrar belediye ye mail den istek şikayet köşesine yazdım. Sizler de sürekli yazın bence . Ne kadar çok tepki o kadar etki unutmayın.....

• Beğen

serkan akta

Aktif Üye
Tepki
150
Bisiklet
Salcano
@Sarper Tuncer ben 700*23 c bisikleti bu yüzden sattım mtb ye geçtim fakat geçen cumartesi bir baktım mazgalların üzerini sac levhalarla kapatmışlar sevineyim mi üzüleyim mi? bilemedim

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
@serkan akta
Bisikleti bu yüzden satmanız biraz aşırı olmuş ama bende fark ettim geçen haftalarda bir bisiklet etkinliği vardı now we move diye. O etkinlikten önce halledildi hepsi

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Bisiklet yolundan önce evka-3 metro ile teleferiğin bakım a alınması sürelerini hatırlatmak isterim.Birde arkadaşlar okullardan sonra yapacağız demişler ama hangi okullardan sonra o_O

• Beğen

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sürekli yazıyoruz ama 3 ay oldu olcak belki daha fazla, altınyol kenarındaki taşınan elektrik direklerinin çukurları halen kapatılmadı, halen sahil güvenliğe bir şey yapılmadı, salhaneye alsancak bölümü keza aynı, alsancaktaki 50 m de bir taşlı yollara girmeye devam, bisikletli ulaşım platformu paylaşmış birde eleştirmişler ama istanbulda gaziosmanpaşa yapılan on numara bisiklet yolu var, direk olarak araç yolunun kenarına yapılmış, öyle yaya yoluna mavi çizgiler çizip değil, araç yollarnın sağlarına bisiklet yolları şart

Engin Öz

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Merida
Aziz başkan oldukça İzmir'de sadece görüntü olur işe yarayan tek bir icraati var mı? Körfez bile yeniden kokmaya başladı. Buca'da tek bir işe yarayan icraati yok. Kampüsten Şirinyer İzban a erişene dek kazaların kıyısında kaç takla atıyoruz. Bu kadar vizyonsuzluk bu şehre yakışmıyor.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
bu fotoğrafı bu akşam çektim, altınyoldaki kaldırım yolu aynen bu şekilde duruyor..
elektrik direkleri kenarı alındı ama çukurlar 3 aydır açık,
burada tek bir çukurdan bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın, yol boyunca her direğin dibi bu şekilde açık..
en son mayıs ayında mail atmıştım, ilgileniyoruz diye cevap yazmışlardı.
harika ilgilenmişler hayran kaldım.

https://i.hizliresim.com/N4AD2N.jpg

bu görseli ekleyip isteyen belediyeye mail atsın!!! biz bunları dürtmezsek bu çukurlar daha çoook açık kalır :naslyany:

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
valla ben dürte dürte tacizciye çıkıcam yakında, twitterdan, buğra gökçe, fidan aslan ve mehmet ergenekon a yazıyorum sürekli, ilk başlarda cevap veriyorlardı ancak 1 aydır hiçbir tepki vermiyorlar, kesintisiz bisiklet yolu diye tabir edilen yolda 100 den fazla kesinti var, bazı yerler evlere şenlik malum mavi çizgi çek al sana bisiklet yolu oldu, olmadı arkadaş, bireysel olarak bir şeyler yapmak lazım ama en çokda gruplar ve dernek üzerinden başvurularda bulunulmalı

• Beğen

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
izmir belediyesi bisiklet yolu projesini 2 yıldır bitiremedi, malesef bu konuda sınıfta kaldı.
altyapı konusunda zaten yıllardır sınıfı geçemiyor, her yağmurda altyapı tıkanır heryer göl olur.

olmuyor yani yapamıyorlar, varsa yoksa göstermelik kısa vadeli çözümlerle prim yapmaya çalışıyorlar :naslyany:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Buraya yani İzmir'e kim gelirse gelsin alt yapı problemlerini çözemez. Ankara'da çözülmediği gibi. Çözüm beynimizde zira ülke partilerimizin iş yapmaktan, halka faydalı olmaktan çok işleri geçiştirme mantığıyla yürüttüğü için belediyecilikleri de aynı oluyor.

Alt yapı problemleri büyük projelerle çözülür. Öyle iki kazayım mazgal koyayımla olmaz o işler. Galeriler açacaksın elektriğini telefonunu suyunu pis suyunu doğalgazını hepsini galeriden götüreceksin. Ana hatlar oluşturacak karaşık sokaklara özel projeler yapacaksın. Yoksa yollar delik değiş dandik çukurlarla boğuşmaya geçiştirmeye devam.

Bisiklet yoluna gelince bisikleti ulaşım aracı olarak kullanacaksak, araçların yolundan bize ayrılmış özel bir bölge olmalı. Kaldırımlarda sahillerde birer ikişer yada herneyse uzunluktaki yollarla olmaz bu işler. Ben işe bisikletle gitmek istiyorum. Hani nerede yol Kemalpaşa'ya? Yok! Onun için iyileştirme denen şey bizim ülkemizde çok zor. Ver taşerona yapsın yapmasın denetleme inceleme adam gibi proje çıkarma hatta ne yapacağını dahi bilmeden uyuglamaya başla. Onun için pek birşey beklemeyin. Olacağı bu kadar.