izmir EGE üniversitesi kampüsünde geotech expert çalınmıştır

Batuhan İŞBİLİR

Daimi Üye
Tepki
71
ifadesine göre bisikleti bit pazarında 75liraya okutmuş.ama ifadesi ne kadar doğru ne kadar yalan bilemiyorum. ben ertesi günlerde bit pazarında gezdim fakat hiçbir şey göremedim.

• Beğen
Tepkiler: seçkin erden
Scudo

seçkin erden

Aktif Üye
Tepki
65
@Batuhan İŞBİLİR

batuhancım ben de bit pazarını gezmiştim, ama adamlar organize bence; çoktan uçmuş oluyo bisikletler sanırım. geçmiş olsun tekrar, en azından hırsız yakalanıp cezalandırılmış.

Ferhat Öz

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Bizim Odtü kampüsünde de ard arda iki gün geceleyin toplamda 7 bisiklet çalıntı.Maalesef o bölgede hiçbir güvenlik kamerası yok.Olsada göreceğimizi sanmıyorum.Şöyle ki ana kapı görüntülerine baktık.Birkaç bisikletli geçti ama bisikletin benim bisikletim olup olmadığını anlayacak kadar bile net değildi.Mobesse deyip duruyorlarya hikaye,eğer gece görüntüsü alıyorsa.

Ferhat Öz

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Batuhan kardeş bu arada geçmiş olsun.Hiç yoktan hırsız yakalanmış. 1 yıl 4 ay ne kadar doğru orası tartılışılır.Bisikletlere de neden sigortayı zorunlu kılmıyorlar anlamış değilim.

• Beğen
Tepkiler: ibrahim erseçkin

seçkin erden

Aktif Üye
Tepki
65
@Ferhat Öz

arabamı sigortalattığım acenteye sormuştum geçen sene; bisiklet sigortası olmadığını söylemişlerdi. bütün bunlar, vizyon sahibi etkili yetkililer istiyor; malesef hakettiğimiz şekilde yönetilmeye devam ediyoruz :-(

seçkin erden

Aktif Üye
Tepki
65
@Ferhat Öz

benimki çalındığında da kamera görüntülerini biraz izletmişlerdi; kalite falan hikaye. kameralar sadece bostan korkuluğu malesef :-((

Batuhan İŞBİLİR

Daimi Üye
Tepki
71
bisikletlere sigortayı zorunlu kılmasalar da en azından kadro numrasından fotoğraflı şekilde donanım listesinden yola çıkılarak isteğe bağlı sigorta yaptırılabilir. fakat donanım değiştirmek, modifiye etmek, satmak, tamir ettirmek gibi teknik işler ve görünümü değiştirmek çok kolay ve kayıtsız olduğu için sigorta olayı biraz zorlu oluyor.

bana gelen mahkeme kağıdında, suçlunun 1yıl 4 ay kesin cezalandırıldığı yazıyordu ama ilerde af olur bişi olur onu bilemicem. olan benim bisiklete oldu.

ama her şeyden önce sağlık olsun.

Eren Üye

Üye
Tepki
9
Benim anlamadıgım üniversitenin kampüsünden nasıl çalmışlar ? Bizim üniversiteye kimliksiz adam bile almıyorlar