İzmir - Alanya arası kamp yeri tavsiyesi (katlanır bisikletle)

demir.demiray

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Demir Demiray
Bisiklet
Sedona
@nonsteril ben bayramda gidicem. Ben didimde olmıycam yani. Ama bayramdan sonra da salı perşembe ve cumartesileri rüzgar sörfü yapanlar oluyo

• Beğen
Tepkiler: nonsteril
Scudo
Tepki
13
didim mavi şehir tavşan burnu orman kampı olabilir. güzergah olarak söke balat köyü üzeri gelirsen miletos antik şehri didim içinde de apolon tapınağını görebilirsin

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.516
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hocam katlanır bisiklet hevesi var içimde. Eğer siz böyle bir tur yaparsanız, burdan da paylaşırsanız gider ben de alırım bir katlanır ona göre he. Mesuliyet sizin :D Bisikletinizin yüklü halindeyken fotosunu görmek isterim :harika:

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Daha 10 gun ince Izmir-Bodrum arasini gectik.

Ilk gun Izmir cikisinda, Buca civarinda yagmura yakalanip benzinlikte kaldik. Pek onermiyorum burayi

Ikinci gun, Kusadasina gelmeden Pamukcak yada benzer adli bir yerde, sahildeki beach kafenin arkasinda kamp attik. Mecbur kalirsan, efesi falan gezip aksama kalirsan burada kamp yapabilirdin, izin verdiler bize. Ama 2 kisilik basit bir yemege 80 lira verdik. Alternatif bulamazsan olabilir

Ucuncu gun, Guzelcamli Milli Parkina ayirdik gunun cogunlugunu. Diger adiyla Dilek Yarimadasi Milli Parki. Mutlaka oneriyorum, cok guzel yer. Giris icin pazarlik yaparsan ogrenci ucreti aliyorlar, 3 liraydi galiba. Milli park cok guzel, yemyesil. Denizi de cok guzel, denize de girdik orada. Ucretsiz dus tuvalet de var. Kamp ocagi kullanmak kamp yapmak yasak. Ama denizi cok guzel, domuzlar falan da var park icinde. Buryaa girmeden Zeus magarasi adinda bir yer de var. Orada da yuzebilirsiniz, giderseniz mutlsks ugrayin. Ve bu magaranin tam karsisinda, milli parkin girisinde kamp yeri de var. 15 lira kisi basi, corbali pilavli ev yemegi de 10 liraydi. Hem ucuz, hem denize se yakin. Gayet guzel bir yer.

Sonra deniz kenarindan gitmezseniz Bafra golu kenarinda balik restoranlari var. Restoran ayni zamanda buyuk bir ciftligin icinda. Kamp yeri de var super manzarali. Tertemiz duslari tuvaletleri de var hersey dahs yeni yapilmis. Kamp alani ahirin yani ama ortam guzel. Yaninda benzinlikten baska bir yer yok ama. Kamp 20 lira, biz yemek de yiyecegiz deyip 10 ar liraya kaldik. Ama yemege 100 lira verdik, golden taze balik, yandaki ahirdan simdiye kadar yedigim en lezzetli sutlac. Sabah da koy ekmegi ve yumurta alip onceki gun guzelcamli cikiso koyden aldigimiz sucuklarla guzdl bir kahvalti yapmistik.

Yanlis hatirlamiyorsam sonraki gun de Bodrum Guvercinlikteydik. Orayi mutlaka oneririm. Kamp alaninin adini hatirlamiyorum ama deniz kenarindan ilerlerken karavanlarin oldugu yer. Kisi basi 15 verdik, kamp alani cok ufak ama denize sifir, gercekten guzel kaliteli bir yer. Genelde emekliler var, dus tuvalet de iyi durumda. Denize girmeye de uygun, cok guzel bir yer. Oneririm mutlaka.

Bodrumu onermiyorum, orada bir tane kamp alani var Zetas camping diye Gumbette. 20 lira ama geceye kadar gurultu, yakinlardaki mekanlardan muzik sesleri. Sahili yok, sahiller komple isletmelerin. Biz hic begenmedik burayi.

Ayrica biliyorsunuzdur tabi ama asiri bir sicak var orada. Biz Bodrumda 52 dereceyi gorduk, hayal bile edemedigim bir sicaklikti. Benim tamamen beynim durdu o sicaklikta, zetas campinge kendimizi zor atabilmistik. Sonunda da sicakliga dayanamayip oradan geri donduk
Hedef Alanyaydi.

Bol sans, iyi eglencelet

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@celikzeki onerileriniz icin tesekkurler. Benimki klasik kampli bisiklet turu olmayacağı icin guvenlikli kamp yerlerini tercih edeceğim.
Şöyle ki tur bisikletiyle kamp attığımda bütün malzemelerim yanimda olduğu için hem rahat hareket edemiyor hem de kendimi oraya ait hissedemiyordum. İnşaallah yapacağım bu turda kamp yerine çadırımı (evimi) kurup yanima yük almadan bisikletimle o bölgede oturan birisiymiş gibi gönül rahatlığıyla hareket ederek yapilacak etkinlikleri yapip gezilecek yerleri de gezip tekrar evime (çadırıma) dönüp yemeğimi yapmayı, kitabimi okumayi, uyumayi düşünüyorum. Bu sebeple gözüm arkada kalmasin diye kamp yerlerini tercih edeceğim. Hoşuma giden yerlerde bir günden fazla kalabilirim hoşuma gitmeyen yerlerden ayni gün içinde de ayrilabilirim. Bu şekilde katlanir bisiklet inşaallah benim özgürlük alanimi genişletmiş olacak. Günün herhangi bir saatinde bulunduğum yerden ayrılabileceğim icin bir yere bağlı kalma gibi bir mecburiyetim olmayacak.

@Aazam bisikleti yeni aldim ve ramazan dolayısıyla dogru düzgün kullanamadim. Turum temmuz sonu gibi olacak. Heybe yerine sırt cantasi düşünüyorum otobüslere yukleme ve indirmede kolaylik olmasi için.Decathlon dan aldığım 30 lt lik çantayı kullanmayı düşünüyorum . Bakalim cantanin cadir ve matla sabitlemesini nasil yapacağız. Resimleri insaallah paylaşacağım. Bu arada heybe yada canta kullanilmasi konusunda forumdaslarimizin önerilerini bekliyorum.

@Özgür K. Öncelikle detayli yaziniz için tesekkur ederim.
Kamp malzemelerim var yemeğimi çayımı kendim yapacağım.
Zaten izmirde oturuyorum direk kuşadasına gidecegim. Paylasimin linkini vermistim benim turum sehir merkezleri odakli olacak. Merkezler arası geçişler otobüs ve dolmuşlarla olacak. Evett Dilek yarimadasi milli parkina zaman ayirabilirim sanirim. Güzel öneri.
Guvercinligi de ekliyorum listeye.
Bodrum ve turgutreisi de gezmek istediğim için turgutreiste bulamazsam mecburen kaldiginiz zetas kampingde kalacagim. Tekrar tesekkur ederim.

- Kusadasi ( önder ya da yat kamping )
- Didim (tavsan burnu milli parki)
- Güvercinlik
- Bodrum (zetas kamping- baska öneri varsa alabilirim)
- Ören (gle kafe)
- Akyaka
- Marmaris (çubucak kamping)
- Datça
- Dalyan ( forumdan tuna ünüvar kardeşimizin pansiyonu)
- Göcek
- Fethiye
- Kaş
- Demre
- Finike
- Kemer
- Antalya
- Belek
- Side ( boğaz kamping)
- Alanya (incekum orman kampı)

Son durum bu şekilde. Katkılarınızı bekliyorum.

celikzeki

Aktif Üye
Tepki
75
@nonsteril tabiki tercih senin. Akyakada hemen girişte Akyaka orman kamp alanı var oraya çadır kurdum. Mükemmel bir yer kalabalık biraz ama aynı derecede sakin, kampçılığı bilen insanlar doldurmuş, kimse kimseyi rahatsız etmiyor. Deniz mükemmel, Akyaka'yı çok beğendim. Kamp alanında tuvalet elektrik(çadırda istiyorsan uzun bir uzatma lazım, yoksa panolarda bolca priz var)
35tl tek kişi bence çok pahalı düşünsene kendi imkanlarınla ormanda alan işgal edeceksiz ve 35tl, kuşadasında oda kahvaltı40tl idi ama yorgumdum ve biran önce kamp kurmak istedim.
Birde ateş olayı var, çoğu yerde ateş yakmak yasak ve tavsiye etmem, malum havalar sıcak ve yangın sezonu. Bimden vs. Gibi yerlerden kaşar, tost yada sandviç ekmeği al sanra manavdan 1_2 domates o şekilde beslen bence. Heryerde gözlemeciler var içecekle beraber maks 10tl. Uygun yerlerde yemekte yiyebilirsin.

• Beğen

celikzeki

Aktif Üye
Tepki
75
@nonsteril marmaris yoluna doğru ormanlık alan var ama bilemiyorum. Şimdi marmaristeyim, arkadaşımda konaklayacağım, akyaka için konuştuk ta marmaris yoluna doğru gözleciler vs. Var, onlarda yemek yiyip uygun yere çadır atılabilir diye konuştuk. Birde akyaka girişinde çınar var oraya sormadım girişte bir eleman vardı çadır kumak istiyorum falan dedim baktım umrunda değil g*tünü döndü bende bastım pedala.

• Beğen

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
@nonsteril
Kuşadası'ndaki Önder Camping bu yıl kapalı, onun hemen yanındaki Yat Camping'de bir gece kaldım haziran ayında. Sizin beklentilerinize çok uygun bir yer ve günlük 22 tl. Bu arada sırt çantasının yorucu ve ağrı verici olmamasını umuyorum sizin için.

• Beğen

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@Cemil Dada teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için aslında sirt cantasi dedigim 30 litrelik biraz büyükçe canta. Bagaja bir şekilde sabitlemeyi dusunuyorum. Ben de uzerimde taşıyacağım 1 kg dansa bisiklete yukleyeyecegim

10 kg mi tercih ederim. Sirt cantasini dusunmemin sebebi. Otobuse esyalari verirken yada alirken rahatlik saglamasi. Heybe de bu biraz daha zor olur diye dusundum.

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Odabaş

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
@nonsteril
Anlıyorum tabi bu daha pratik. Bu arada Akyaka'yı öneren arkadaşların tecrübeleri mutlaka benimkinden daha şanslı olmuştur. Bense oradaki kamp alanında canımdan bezdim diyebilirim. Kamp alanı çok büyük ve kalabalık, duşlar ve tuvaletlerse çok yetersiz. Çok az sayıda insan çalıştırarak her işi bu birkaç kişiye gördürmeleri de işletme sorumlularına iyice sinir olmama yetmişti. Çayın karıştığı deniz serin ve çok eğlenceli ama tekrar gidecek olsam kampta değil hemen yanındaki pansiyonlardan birinde kalırım. Fiyat farkı çok değil, kamp alanını gezmek isterseniz sahilden girip çıkabilirsiniz orda kamp kurmak zorunda kalmadan.

• Beğen

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
Konu güncel, önerilerinizi bekliyorum. Tur tarihi de yavas yavas netleşiyor; 25 temmuz dan sonra yollardayim nasipse.

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Odabaş

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
Evet arkadaslar sonunda yola ciktim :)
Son malum olaylardan dolayi marmaris datca bodrum civarlarinin sıkıntılı olmasi sebebiyle turumu tersten yani alanyadan baslatmaya karar verdim. Şu an izmir-alanya otobüsündeyim. İnsaallah sabah 9: 30 gibi alanyadayim. Alanya icin incekum orman kampini tavsiye etmisti forumdan arkadaslar. Fakat kampin alanya ya uzakligi 25 kilometre. Acaba alanya merkeze daha yakin kamp yeri yada ucuz apart var mi? Alanyada mutlaka git diyeceginiz yer onerilerinizi de (ozellikle antik kent) bekliyorum. Simdiden yardimlariniz icin tesekkurler. Yeni konu acmadan ilgilenen arkadaslara faydali olmasi icin paylasimlari burdan yapmayi dusunuyorum.

hasanalparslang

Daimi Üye
Tepki
241
İsim
Hasan Alparslan
Bisiklet
Trek
@nonsteril ben tamamladım hocam turumu, marmarise gidemedim malum olaylardan o sebeple marmaris-fethiye eksik kaldı 2 gün önce döndüm toplam 8 gün sürdü, müthiş geçti :)

Ahmet.Çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
side apollon tapınağı, mümkünse gün batımına yakın gidin harika bir manzarası vardır.

• Beğen