İzlediğiniz yarışlarda en sevdiğiniz anlar

Ucuncu Emre

Aktif Üye
Tepki
219
İsim
Emre U.
Bisiklet
Cannondale
Bir yarışı izlerken en sevdiğiniz an'ı neresidir? Ben kaçan gruptan kalan son iki kişinin son 10 km.de peloton tarafından yakalanmasına yakın birbirlerine teşekkür edip, yolun sağına çekildikleri anda bir garip olurum. Çok duygusal bir topic oldu :)

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen yıl türkiye turunda alanya antalya etabında finişe 100 metre kala yaşanan kaza. Karbon bir bisikletin havada 6 tur attığı görüntüyü hayatta unutmam. Birde bir önceki yıl mustafa nın şampiyonluk yaşadığı turda elmalı tırmanışında bisikletliler bir köyden toplu geçiyordu. 80 inde bir emmi uleyn bu oğlanlar dellendimi bakışı vardı birde onu unutamam.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Ben de klasiklerde peletonun adam kaybede kaybede son kilometrelere all-star takımı gibi 15-20 kişi ile kalmasını severim. Fakat tek bir an seçmem gerekirse 2007 TdF 3. etap finişi olur.

Kısaca bilgi vereyim, etap Paris-Roubaix'nin başlangıç yeri olan Compiegne'de bitiyor. Finişe çok yakın da kısa bir arnavut kaldırımı bölüm var (başlangıcı son 2km içinde, bitişi finişten yaklaşık 1km geride) ve bu bölüm yüzünden peletonun ritmi bozuluyor, sprint trenleri çalışamıyor. 4 kişilik bir kaçış grubu da pedala yüklenmek yerine birbirlerini yoklayıp taktiksel avantaj yakalama peşinde. Sonrası şöyle:

Sarı mayonun peletonun başında kaçanları kovalaması bile olay, 100 kişilik peletonun sarı mayoyu takip edememesi, Cancellara'nın tek başına kaçanları yakalayıp yanlarından geçip etabı alması ise eşsiz birşey...

özcan yılmaz

Daimi Üye
Tepki
390
Bisiklet
Specialized
Cancellara nın flanders turunda yılı 2010 mu neydi hatırlayamadım bonneni yokuşta geride bırakması.Zaten klasiklerde özellikle roubaix ,flanders de pelotonun dağılması hoşuma gider.O vakit ak koyun kara koyun çıkar.

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Kendi sprinterini çektikten sonra sağa/veya sola çekilirken asistanın işi ağırdan almasıyla Cavendish'in asistana kafa ata ata kenara itlediği an.

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

Ucuncu Emre

Aktif Üye
Tepki
219
İsim
Emre U.
Bisiklet
Cannondale
Kafa atma muhabbeti çıkmışken, 2010 TDF'de Mark Renshaw'un Mark Cavendish'e yol açmak için Julian Dean'e kafa atması geldi aklıma :)

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN
Tepki
20
İsim
M. C.
Bisiklet
b'Twin
@mehmetsunu

kaçıncı etaptaydı hocam bahsettiğin takla olayı?

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@GayriMütenahi

Kriteryum yarışından sonraki etap.

• Beğen
Tepkiler: GayriMütenahi

Bener E.

Üye
Tepki
24
Bisiklet
Giant
suvanyörlerin yaptıkları fedekarlığın ekrana yansıdığı anlar paha biçilemez :)

• Beğen
Tepkiler: Ucuncu Emre

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
bir yarış vardı. Açık ara birinci olan yarışçı çok büyük bir dönüşte düştü. Sonra tekrar bisiklete binip yarışı kazanmıştı. Çok heyecanlıydı o yarış.

Birde yarışçının biri orta kaldırımdan karşı yola atlamıştı bisikleti en az 40-50km hızla giderken zıplatarak.

• Beğen
Tepkiler: Ucuncu Emre

Ucuncu Emre

Aktif Üye
Tepki
219
İsim
Emre U.
Bisiklet
Cannondale
@Umut Tekin ikinci yazdığınız buyuk olasılıkla Sagan'dır. Oyle artistlikleri o yapar genelde ama ilk yarışı bilemedim :)

• Beğen
Tepkiler: Umut Tekin

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
Tabikii de final sprinti :)

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@Ebubekir

Süpersiniz hocam :)

İlki ise Tour of Turkey'de idi. Antalya'da olması lazım.

Şu parkur. Dakika 2.30'da ki. Ama bu kaza değil. Adam tek başına idi.

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.660
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Armstron'un iki kere kaza yaptıktan sonra peletona yetişip efsane bakışını yaptıktan sonra hepsini arkada bırakıp finish çizgisine kadar atak yapması. Arkadakilerin şaşırmış halleri ise görülmeye değer. Hergün bu videoyu izliyorum :)