İyiki doğdun Xcangel

Scudo

pythia

Üye
Tepki
109
Aylincim sevdiklerinle birlikte nice mutlu, sağlıklı yıllara! İnsanın bu tür özel günlerinde hatırlanması çok güzel. Sana bir doğum günümde karaladığım bir şiirim vardı onu hediye etmek istiyorum.

DOĞDUM……..:)
Dakikalar ekledim saatlere
Günler ekledim sonra yıllara
Birbirine ulanmış anlardan anılar devşirdim kendimce.
Yaşları biriktirdim, yaşlandım.Büyüdüm mü acaba aynı zamanda?
Yaşadığım aşklarda kadın olmaya çalışırken;içimdeki çocuğun umarsızlığına sığınmadım mı her fırsatta? Bir elimde savaşların en keskin kılıcı; diğer elimde çiçekler, bez bebekler, lolipoplar olmadı mı hep?
Hem büyümeye, hem de yüreğimdeki çocuğu korumaya çalışmadım mı?
Ağlamak bana yasaktı. Göremezdi kimse gözümdeki damlacıkları.
Oysa gözlerimden akamayan yaşlar yüreğime çağlayan ağıydı.
Gülücükler çaldım gülüşlerden, gözyaşlarını da aynı özenle süzdüm hayattan.
Yine de beni asıl korkutan kendi sonum değil aslında; korkutucu olan başkalarının sonlarını yaşamak; her bitişten sonra yeniden doğmayı başarmak.

Bugün benim doğum günüm…
Acaba yüzümde görebilir miyim diye yılların bıraktıklarına bakıyorum aynada. Gelecek umutları ilaç niyetine yüreğimdeki
yaralara çalıyorum.
Büyüyemedim hala, içimdeki çocukla savaşıyorum…

Bugün benim doğum günüm…
Bugün bir kez daha doğuyorum demek isterdim ama anladım ki:
Yeniden doğmak diye bir şey yokmuş, bu doğmak ve durmadan yenilenmek demekmiş…

( 30.01.2003)
PYTHİA

Derya AKYILDIZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.666
30 Ağustos 1922 tarihi, Türk ulusunu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı; kadınıyla çocuğuyla, ordusuyla topyekûn verdiği bir savaşın ve ulusal benliğini kurtardığı ve Zafer Destanı’nın yazıldığı gündür. Bu anlamlı günde doğmuş olmanın, sanırım çok daha farklı bir hissiyatı vardır..

Doğum günün kutlu olsun xcangel. Sevgili Aylin, nice mutlu yıllarda, sevdiklerin, seni sevenlerle beraber; sağlıklı, mutlu, uzun ve kaliteli bir yaşam dilerim. Sevgilerimle..

*Kutlarım Hasan'cım.. güzel bir kutlamaydı.. taktir ve sevgilerimle, sizlere ömür boyu mutluluklar dilerim. ;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaslar beni çok duygulandirdiniz ve çok mutlu ettiniz.Kisiliginizdeki renkleri yansitarak yazdiginiz içten dilekleriniz ve yine kişiliginizi yansitan paylasimlariniz için...
Mesajlariniz benim için hiç eskimeyen, çocuksu heyecanla benimsedigim, dogumgünümde büyük anlam tasimaktadir.Siir için tsk ederim pythia :) İyi ki sende varsin handan;)Ve İyiki varsiniz sevgili dostlarim...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İyiki doğdun abla :) Allah ömür boyu ayırmasın inşallah ikinizde iyi insanlarsınız :)