İyi bisiklet ve onları haketmek (çemkirme, kıskançlık ve küçük emrahlık içerir)

Scudo

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Niye ağzımızı yorduk? Eğlenceli ve felsefi bir konu. Ciddiye alınacak bir konu bence değil.

• Beğen
Tepkiler: Santaruins

fouray

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Bianchi
@alicangul29
Kültür haline geldiyse ve çoğunluk buna uyuyorsa neden saçma olsun? Tamamı desem haklısın ama çoğu uyuyorsa genelleme için uygundur.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Arkadasin birisi "Hayır tourney neyinize yetmiyor bi anlasam. Millet o sizin beğenmediğiniz tourney ile Amerikayı boydan boya geçiyor" diye yazmis.

Kimse touneyi begenmemezlik yapmiyor parasi olmayan kisi tourney alir amerikayi boydan boya gecer yada parasi olan bir kisi Campagnolo Super Record EPS alir hic kullanmaz tozlanincada aman bu tozlanmis temizlemektense gidip yenisi alayim der.
Budurumda sana tourney yetiyorsa mutluysan baskalarinin ne aldigini düsünme kendi elindeki ile mutlu ol ve kiskancligi birak. Isteyen istedigini alir SA NA NE be kardesim, parasini senmi veriyorsun yoksa o kisinin gecimini senmi sagliyorsun. "Simdi anladinmi"

Insallah sende birgün daha iyilerini alir ve daha cok mutlu olursun ama kiskanclik olunca isin icinde hic bir yere varamaz ve oldugun yerde sayiklarsin.

Baskalarinin ne alip almadigini birakinda kendi hayatinizi geleceginizi düsünün ve ilerlemeye bakin.

Kiskanclik, fesatlik vs. bu tür kötü düsünceler sizleri hic bir yere ulastirmaz.

Son düzenleme:

laka

Üye
Tepki
184
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Cube
@Murat Cömez

Niye kızdın ki bu kadar zengin kardeş? Kampanello kullandığını ilan etmek istiyoduysan bu kadar tantanaya gerek yoktu. İmzana "ben zenginim, kampanello kullanıyorum" yazman yeterli. Her mesajında okuruz.

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@laka
Zengin olduğunu nasıl anladınız acaba? Özel güçlere mi sahipsiniz acb?

laka

Üye
Tepki
184
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Cube
@:DDD

O benim kıskanç olduğumu nasıl anladı? Onu hiç sormuyosun :)

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@laka
Yasinizin 91 olduguna simdi inandim, sizi yaslilik hastaliginizla basbasa birakiyorum. Bu arada ben zengin degilim ve yaptigim yorumdada kendimden bahst ettigimi göremedim.
91yasindaki birindende tabiki düzgün okumasini yada Kampanello nedir bilmedigim bir markayi yazmasi yada gözlerinin düzgün görmedigi icin yanlis okumasi cok normal buluyorum.

Sevgili yasli amcacaigim, sen artik bu forumda tatismayi birakta birazda yakinda kuracagin yeni hayattindaki gelecegini düsün. (Allah yinede uzun ömürler nasip etsin insallah 91 degilde 191 olursunuz)

@laka
"Hayır tourney neyinize yetmiyor bi anlasam. Millet o sizin beğenmediğiniz tourney ile Amerikayı boydan boya geçiyor."

Su mesajinizi okuyan kisi baska ne düsünebilir. Kiskanmasaniz kimin ne kullandigini da kolaylikla anlar ve siz toruney kuzllaniyorsunuz diye baskalarinida toruney kullanmasini istemezdiniz.

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@laka
Hayır Tourney neyinize yetmiyor ne demek yani? Böyle bir forumda niye böyle bir yorum var? Ne demek istiyorsunuz? O zaman UCI'ya söyleyelim herkes Tourney ile yarışsın nasıl olur? Kıskançlık belirtileri yorumunuzda hayli hayli var. Tourney neyinize yetmiyor demek ya sen hiç 105- Ultegra falan sürmemişsin, ya da burada bisikleti ölesine mahallede sürüp burada insanlaro güldürmeye çalışıyorsun. Eğer gerçekten güldürme amaçlı bir amaç yoksa, ben buna kıskançlık derim kusura bakma.

laka

Üye
Tepki
184
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Cube
@:DDD
Benim bisikletim bile yok. Çok kıskanıyorum sizi arkadaşlar. Ultegralar, dura eysler görüyorum rüyamda. Graveller geçiyor gözümün önünden. Graveller geçiyor allı yeşilli. Graveller geçiyor öbek öbek.

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Anlıyorum. Allah kolaylık versin.

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@laka
Amaca seni gözünün önünden gecse gecse bu yasdan sonra Toprak ve 10metre uzunlukta, 2,20 metre eninde beyaz bez parcasi gecer bence. 91 yas nedemek ya masallah diyelimde nazar degmesin. Simdi iste ben yasini kiskandim.

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Amca burayı nasıl bulmuş acaba?

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Serbest Kürsü bölümünü forumun bir önceki versiyonunda engellemiştim. Şimdi bu özelliği bulamıyorum. Bilen bir arkadaşımız yardımcı olabilir mi?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@laka
Alttaki yazi sana aitse bir tuhaflik var bu iste. Bisikletin yoksa inşaat el arabasiyla mi yolculuk yapiyorsun , yada torneyli üstü setli insanlar , yada torneyüstücüler (edebiyat akimi gibi tabir oldu bu "gerceküstücüler" hesabi ) torneylileri yok mu sayiyor saniyorsun?
Screenshot_2019-09-08-23-04-42.png

Son düzenleme:

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Bu, insanlara ne yapacağını söyleme cüretinde bulunan insanlara hastayım. Çocuk yapmışım büyütmüşüm hala gelip bana çocuğun için şöyle yap diyor böyle yap diyor hayır ben fikrini sorsam tamam ama sormadan etmeden ne yaptın sorunu kendi kendine sorup yanıtlayıp bir de akıl verenler var. Bu sadece aile hayatında değil iş hayatında arkadaş ortamında her yerde aynı.

Gelelim bisikletle ilgili konuya. Son sahip olduğum bisikleti almadan önce bu bisikletten bir kaç gömlek üstü bir bisiklet almayı düşünüyordum hatta parası her şeyi hazırdı. Ama ne var ki bisiklet gurubumuz dan çok sevdiğim bir abim fikrini söyledi ben de düşündüm taşındım ve haklı olduğu kanısına vardım. Ha şimdi diyeceksiniz ki o mu söyledi hayır. Biz bu konuyu konuşur ve tartışırken tavsiyesini verdi buna ben izin verdim o kendin de hak bularak bu bisiklet sana fazla demedi.

Uzun lafın kısası başkasının hayatına karışmaya, saldırmaya, sevmeye ya da sevmemeye, davranışlarına kadar tüm yaşamına laf söylemeye akıl vermeyi o kadar kendimiz de görev gibi görüyoruz ki, olay çirkinleşiyor. Tavsiye istemeyen kimseye tavsiye vermem, yardım istemeyen kişiye de ister misin diye sorar öyle yardım ederim. Hayat felsefem yemek buldun ye, dayak buldun kaç, yatak buldun yat. Yani içinde insanlar yok. o_O

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hayat felsefem yemek buldun ye, dayak buldun kaç, yatak buldun yat. Yani içinde insanlar yok.
okumamız gereken tek cümleyi en sona saklamışsınız, keşke yormasaydınız bizi o kadar :)

ironiyi geçeyim.

para benim değil mi sanane kardeşim, mantığı sanıldığı kadar masum bir mantık değil. ülkenin ortalama gelir düzeyinde maaşlı bir çalışansanız, başınızı sokacak bir ev, şartlar gerekli kılıyorsa bir motorlu taşıt ve aylık nafakanızdan söz ediyoruz yani, bu parayı dilediğiniz gibi harcarsınız elbette, kimse karışamaz, karışmamalı. fakat mesela ülke nüfusunun gelir düzeyi oranlamasında ilk yüzde yirmide yer alıyorsanız, o parayı nasıl harcadığınız elbette sorulur, zira o paranın nasıl kazanıldığı ziyadesiyle meseledir. alınteriyle zengin olunur önermesini yetmişlerde liselerde münazaralarda konuşurlardı talebeler, hâlâ konuşuluyorsa cehalet ve riya kesifleşmiş demektir. gelir dağılımı adaleti, gini katsayısı gibi kavramları duymamış olma ihtimalinizin olmadığını varsayıyorum, yoksa duymadınız mı hakkaten! kıskançlık, haset, falan bunlar hep zengin bebe teranesi, biz garibanlar, dargelirliler, emekçiler, emekliler, kadınlar, göçmenler falan bu teraneyi okuyan herkese "sınıfça" hadi ordan diyoruz, yok öyle yağma, gel bakalım şuraya, nerden buldun sen bunu diyoruz. nerden buldun yasasını da mı duymadınız hiç, dünyanın bazı ülkelerinde dönem dönem birileri birilerinden servetinin hesabını sorar, yolsuzlukları gündeme getirir, temiz eller operasyonu yapar, şikeci takımları kapatır, halk da bazen isyan eder, sokaklara dökülür... siz bunları hiç duyup görmediniz mi de zenginin parasını dert ve mesele edinenlere kıskançsın sen, aklını başına topla da sen de zengin ol, demeyi akıl bilip marifet sayıyorsunuz. bakın yine söyleyeyim, hadi ordan. hükümetler işverenler iktisatçılar patronlar müteahhitler, alayı gelip asgari ücretliye parasını nasıl harcayacağı, harcaması gerektiği, geçinmek için ne kadar paranın ona yeteceği, yetmesi gerektiği üzerine ahkâm kessin, akıllar versin, madem bakamıyorsun doğurma ulan o zaman diye hönkürsün, ama gariban zengine hesap sorunca kıskanç olsun he mi?

tourney neyinize yetmiyor demiyorum, ama nerden buldunuz da bu gösteriş diyorum. veblen'in gösterişçi tüketim üzerine yazdıklarını okuyun bir zahmet. okumaz mısınız? okuturuz bir gün!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@umutcelik Oltamı, kovamı aldım balığa çıkmak için evden çıkdım mahalleden esnaf bir abimiz ya dedi hayırdır dedim balığa abi ya dedi, kaç para kilosu uğraşmaya değermi :suspus: hadi buyur bakalım bisiklete bu kadar para verilirminin başka bir modeli abimiz bu :koptum: gülümsedim ve gittim yanından adam sanıyorki cepde para yok beleşden balığa gidiyorum yahu mübarek bu bir hobi kimisi ava gider, kimi film ve müzik arşivi yapar, kimide bisiklete biner aklıma her geldiğin de gülerim.

laka

Üye
Tepki
184
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Cube
Yani beyler, ben bir deli olarak kuyuya bir taş attım da siz 40 tane akıllı çıkaracam diye uğraşıyorsunuz. Yahu ben "tourney neyinize yetmiyor" derken sizin gibi kendi parasını kazanan, parası daha pahalısına yeten koskoca adamları kastetmedim ki. Bu konunun sahibi genç bir öğrenci. Muhtemelen babasının verdiği harçlıkla geçiniyor. Çalışmıyor da. E izin verin de bu arkadaşa da "tourney neyine yetmiyor kardeş" diyeyim yani. Yarın öbür gün kendi parasını kazanmaya başlayınca gitsin "Kampanello" :p alsın. Valla ne alıngan adamlarsınız ya. Her lafı "cüzdanınıza" yapılmış bir hakaret olarak algılıyorsanız, kusura bakmayın ama egolarınızı bi kontrol edin derim. Dönüp aynaya bi bakın. Belki o kadar da masum değilsinizdir.