İşten kovuldum bir de siz yorumlayın..

Scudo

Süleyman Çakır

Aktif Üye
Tepki
107
Bisiklet
Corratec
Öncelikle patronun bu işten haberinin olmadığını zannetmiyorum. Haberinin olmadiğini düşünüyor ve iyi (dürüst-ahlakli) bir adam olduğuna inaniyorsan kesinlikle bir şekilde irtibat kurup olayi kendisine ilet. Ancak aşci olacak kişi, muhtemelen köfteyle beslediği elemanlari kolayca yalanci şahit olarak kullanabilir. Neticede herşeyin bir karşiliğini bekler bu tip adamlar.
Ufak çapli işletmelerde bu olay hep yaşanir malesef. Kidemli elemanlar ve onun yalakalari pastadan hep en büyük dilimi alirlar. Bir otel restorantinda bu tür bir haksizlik yapilamaz. Ama orada da tip(bahşiş)lerin dağitimi adaletsizdir. Büyükler tipleri toplar, siz tipsiz kalirsiniz.
Yaşiniz küçükse bu tür ayak işleriyle uğraşacağiniza, ücreti düşük bile olsa sanayide bir işe girin: Kaportaci, tamirci, tornaci vs. En azindan bir zanaatınız olur.
Allah yardimciniz olsun...

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
@StevenDiaz07 Maşallah patron da tam köle pozisyonunda çalıştırıyormuş ayrılmanız sizin için hayırlı olmuş bir kapı kapanırken başkası açılırmış kafaya şapkadan başka birşey takmamak lazım :)

• Beğen
Tepkiler: Sipioreeee

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Sedona
(link) evet verdiler..
(link) zaten şu an girdiğim yerde bir neredeyse asgari ücret parası kadar tip geliyor.Baya büyük bi şirket bu ve tam da bana layık bir yer.Hemde çok daha faydalı olacak bir yer..

(link) kendim bunları borç olarak görüyorum.. 4200 e almadım ama onun yarısına aldım onu da ödicem.Bisikletin bi kısım borcu kaldı onu da ödicem..Sonradan kafam tamamen rahat :):harika:

(link) işte dediğim gibi şimdiki girdiğim yer beni çok daha yükseklere taşıyacak..

(link) (link) (link) şimdi düşünüyorum da iyi ki çıkarılmışım ordan.O kadar adi, pislik insanın içinde biraz daha zaman geçirseydim çok daha kötü şeyler görüp daha çok kötü hissedebilirdim.Ne kadar erken çıktıysam o kadar iyi oldu bence..

(link) (link) Başladım zaten..

(link) Aynen en iyi adalet kendinindir..( iyi laftı şimdi uydrudum:huhuu::huhuu::hhhhhh:)

(link) mesele onun beni alt etmesi değil ki.. Dediğim gibi çıktığım çok daha iyi oldu..

(link) Şimdi de çok rahatım ve mutluyum.. Öyle adilerin yanından bir kez daha uzak kalmış oldum..

(link) köfte yemek için değil..Yamak olarak işe başlamıştım..