İşten kovuldum bir de siz yorumlayın..

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Sedona
Evet. Dün bi tane restoranda aşçı yamağı olarak işe girdim..İş yeri köfte ızgara üzerine satış yapıyodu.Saat sabah 9 gibi gittim işe.İşte saat 16.00 suları oldu.Akşam yemeği vakti yaklaşmıştı.Orda bi tane aşçıya sordum.Köfteler personele veriliyor mu dedim.O da hayır personele vermek yasak dedi.Tamam dedim bende.Gittim personel yemeğini yedim.Ben yerken o sırada başka birine köfte vermiş.Başka biri köfte yiyiyo.Ses çıkarmadım. 1 kişi oldu 2 kişi oldu 3 4 derken.Dayanamayıp bende bana neden vermedim diye sordum.O da sus sus patron duyacak sus sus dedi bende (lafla) üstüne gidince bu bağırmaya başladı.Bende bağırdım.5 10 dakika bağrıştık.Sonra aşçı arkaya geç lan dedi.Geçtim bende iyice bağrıştık.Sonra aşçıbaşı bana dedi sen kıyafetlerini giyin yanıma gel dedi.Giyinip yanına gittim.Sen evine git dedi.Konuyu açıklamaya çalıştım yok git git dedi.

Şimdi ben bu p*ştu gidip patrona söylesem patron onu 1 dakika tutmaz orda.Bende adamın ekmeğiyle oynamak istemedim.Düzgünce gittim kendine sordum.O da o karşılığı verdi.İşimden oldum..

Evet sizin yorumunuz nedir.Siz olsaydınız napardınız ?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

tameryc

Aktif Üye
Tepki
207
İsim
Tamer
Bisiklet
Scott
Benim kendimce görüşüm doğru olanı yapmışsın ama bir yere kadar. Doğru düşünüp önce sorununu o kişi ile çözmeye çalışmışsın baktın olmuyor bir üst makam ile sıkıntını çözmeye çalışman gerekiyor. Anladığım kadarı ile haklısın, tamam sen onun ekmeğiyle oynamak istemedin ama haklı olduğun halde o senin ekmeğinle oynadı. Üslup ve saygı çerçevesinde doğru olduğun noktalarda hakkını aramalısın ezdirme kendini.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Zaten işten kovulmuşsun, ortada bir yanlış var. Ben olsaydım patrona söyleyip giderdim. Ekmek parasını düşünüyorsanız sizde ekmek paranızdan olmuşsunuz sonuçta.

Bende 4 yıl önce bir restoranda garson olarak çalışıyordum. Ne sigorta var ne de başka bi şey. Günde 12 saat çalışıyoruz en az. Bana bi gün hakkım olan tipi aldığım için hırsız muamelesi yaptı. Hiç bir şey demeden antreye çıkınca bi daha dönmedim. Defalarca telefonumdan aradı, bu şehirde daha iş bulamazsın falan dedi. Noldu? Kaymak gibi iş buldum ertesi sene, onlar 1 sene sonra batmanın eşiğine geldi :)

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Serkan Mıstınoğlu
Zamanla öğrenir usta, biz ne biliyoduk zamanında :)

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Patrona söyle tabii ki.

Batu54

Üye
Tepki
50
İsim
Batuhan
Hak edene hakketiği gibi davranmazsan,böyle haklıyken kovulursun kardeşim.Eyvallah ekmeğiyle oynamak istememişsin ama bence yapman gereken laftan anlamıyosa gidicen anlatıcaksın patrona odamı anlamıyo o zaman anladıkları dilden anlatman gerekiyor.Kavgacı bi insan değilimdir ama eğer hakkım yeniliyorsa gözümü karartırım ve anladıkları dilden anlatırım.İşin içinde haksızlık varsa benim için akan sular durur.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
en nefret ettiğim şeyler arasında ilk üçe girer şu arabesk laflar:ekmeğiyle oynamak, ekmek parası, ekmek teknesi...bir gün her Allahın günü 10 km hızla ,ağır ağır , sokak sokak dolaşarak kafa ütüleyen overlokçulardan duyduğum rahatsızlığı dile getiriyodum da birisi " ekmek parası" denen o arabesk argümanı önüme sürünce o zaman aklıma gelmeyen şu cevabı şimdi vermek istiyorum: hayat kadınları senin o pek yüce değer atfettiğin ekmek parası için fuhuş yapıyor ve kiralık katiller de yine bunun için adam öldürüyor, onlara da ekmek parası deyip saygı duyuyor musun?

• Beğen
Tepkiler: alper 76

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
@emir yakup bulut ben hayat kadınlarına da saygı duyuyorum. Zevk için yapandan daha saygı duyulacak birileri bence. Çoğunun başından ağır hikayeler geçmiş. Öyleki Allah düşmanıma vermesin dersin

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
ekmekle oynayan insanın ekmeğiyle oynanır. zulmetmekten kaçınmayan birine zulmedilir. mağdur eden insanın mağdur edilmesinde hiçbir sakınca yok. gözünün yaşına bakmamak lazım. hıristiyanlar yanlış anlamasın ama sana tokat atana öbür yanağını çevirirsen şerefsizler bu sefer yumruk atar. en güzeli böylelerinin ocağına incir ağacı dikmek.

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
@StevenDiaz07 ister çoluğu çocuğu hatrına Allah a havale et ister ekmeğinden et. Ama Sakın aynı yerde çalışma

Batu54

Üye
Tepki
50
İsim
Batuhan
@ozgur908
%100 katılıyorum Kesinlikle altına imzamı atarım.

Bisikletsurenadam

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Emrulah ALTAN
Bisiklet
Diğer
bence şikayet et adaletsizlik etmiş oluyorsun böyle susmayla

m.klcts

Forum Bağımlısı
Tepki
428
İsim
Muhammed
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@StevenDiaz07 şikayet ederseniz adamın çoluğuna çocuğuna yazık şikayet etmezseniz işyerine sizden sonra gelecek elemana da aynısı olur ona yazık

Arif Gören

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Carraro
Kendi ekmeğini düşünmeyeni sen neden düşünüyorsun ?
O kişi seni düşünüp kovulacak pozisyona gelirken mani olmak için gelip açıklama yaptı mı ?
Hayır mı ?
O zaman hata etmişsin.
Bu saatten sonra da elinden bir şey gelir mi bilemedim ama seni işinden eden personel ayrımcılığı yapan herif temiz bir sopayı hak etmiş.
:)

kal sağlıcakla...