İstanbul'da güvenli bir şekilde 100 km?

Tepki
158
Biz bazen Pazar sabahları 05:30 Beşiktaş - Rumeli Feneri - Havalanı - Beşiktaş yapıyoruz . O saatlerde gayrt iyi yol 115-120 K yapıyor

• Beğen
Tepkiler: mektupla ve yavz0r
Scudo

TmTnT

Üye
Tepki
5
İsim
Metin
Avrupa yakasında sahil tamamen bisiklet yolu yapıldı neredeyse. Ben Yenikapı'dan başlıyorum Ataköy'e havalimanının oralara kadar gidiyorum bisiklet yolundan. 100km sayılmaz ama yinede güzel bir mesafe

brstrmn

Aktif Üye
Tepki
154
İsim
Barış
Bisiklet
Bianchi
@srdrmrs ben florya'dan yenikapı yapıyorum hep mavi bisiklet yolundan. peki o yol sarıyer'e kadar mavi şerit ile gidiyor mu?

• Beğen
Tepkiler: mektupla

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.129
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
@brstrmn yenikapıdan sonra mavi şerit yok.

yuzenis

Üye
Tepki
41
İsim
Enis A
Bisiklet
Diğer
@Elfen Rotalarımız büyük oranda kesişiyor. Maslak'a giderken tırmanış, aksi yönde ise iniş yapmanız aradaki en büyük fark. Özellikle Büyükdere Caddesi ve Barbaros Bulvarı civarında dikkatli olmanız şart. Alternatif olarak 07:00-09:00 ve 16:00-20:00 saatleri haricinde metroya bisikletinizle binebildiğinizi biliyorsunuzdur. Ancak bu da klasik çalışma saatlerine pek uyum sağlamıyor. Sizin yerinizde olsam, toplu taşımaya her saatte alınan katlanır bisiklet alternatifini de düşünebilirdim.

• Beğen
Tepkiler: mektupla ve Elfen

Kaos.

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Peugeot
Formula 1 pisitnde bisiklet süremiyoruz di mi ? Ne güzel olurdu. :D

• Beğen

ÇerkesOnur

Aktif Üye
Tepki
175
Bisiklet
Carraro
İstanbul sahil bandındaki bisiklet yolları genel olarak belli bir hız limitinde gidebilen katlanır ve şehir bisikletlerine daha uygun sanırım, açıkçası uzun yokuşlu caddeler hariç katlanır bisikletimle gidemediğim bir yer yok. Çok yorulduğumda da katlayıp otobüs metro dolmuş taksi ne varsa devam edebiliyoruz.

Ama yol/yarış bisikletleri ve kullanıcıları yapı itibari ile hem hız hem de efor isteyen bir dal, o yüzden ''mavi şeritli bisiklet yolları'' işin doğası itibari ile pek uygun kaçmıyor sanırım. O yüzden de cadde ve anayollar daha elverişli keyfini yaşamak için ama işte burası İstanbul... İstanbul caddeleri her saat tehlike ve adrenalin..

Şahsi fikrim, Düz yapısı sayesinde sürücüyü fazla yormamasından ötürü Avrupa yakasının tüm sahil şeridi bisiklet kullanıcıları için en uygun ve zevkli rota sanırım.
Avcılar Sahil'den başlayıp Sarıyer'e kadar uzanan sahil hattı gidiş dönüş itibariyle tüm bisiklet türünden kullanıcılara bu keyfi verecektir..

Screenshot_2018-09-12 Google Maps.png

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.901
Bisiklet
Cervélo
@Elfen

Sahili deneyebilirsiniz

sahil.png

Kağıthane üzerinden de denenebilir.

2.png

Birkaç farklı rotada deneme yapın, en rahatını tercih edin

Elfen

Üye
Tepki
28
İsim
Mazlum
Bisiklet
Mosso
@brstrmn
Bahsettiğiniz yolu yanlış anlamadıysam Yenikapı'dan sonra devam etmiyor.

@Serkan Mıstınoğlu
Çok teşekkür ederim. Sahil yolu daha uygun gibi görünüyor.

szerA

Üye
Tepki
67
Bisiklet
Canyon
@TmTnT
Maalesef sahil bisiklet yolunda bisiklet sürmek çok zor. Bisiklet yoluna sandalye atan, mangal yapan insanlarla dolu. Kış gelse de belki azalılarlar umuduyla bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: mektupla ve TmTnT

alper2508

Daimi Üye
Tepki
675
İsim
Alper
Bisiklet
Mosso
üsküdar çengelköy beykoz kavacık çavuşbaşı ümraniye yapabilirsin...

• Beğen

legendrapi

Üye
Tepki
5
İsim
İlker TUNÇ
Bisiklet
Kron
Saat 00:00 olmadan sizlerden bilgi almak istedim.
İndirimde olan kron xc150 var.
Şuan fiyatı 1000 tl.
Sizce alayım mı?
Yoksa kar yağdığında fiyatlar düşermi?

• Beğen

mustang41

Aktif Üye
Tepki
273
İsim
Mustafa
Ben Hafta sonları Tuzla-Kadıköy-Tuzla yapıyorum.72km. Oluyor toplamda.Tuzla -Pendik arasında bir 10km.lik bir trafikde gitmeniz gerekiyor.Ondan sonra Bisiklet yolu ile rota gidilebiliyor fakat.Eğer geç yola çıkarsaniz Bisiklet yolu E5 ten daha tehlikeli olabiliyor maalesef.Normal trafikde gitmek daha mantıklı.

• Beğen

TmTnT

Üye
Tepki
5
İsim
Metin
@szerA
O kısmı doğru. Pazar günleri sürüş yapacaklar için Hazmat suit ve gaz maskesi tavsiye ediyorum. Bisiklet yolunda mangal dumanından duman altı oluyor. Birde yolda kol kola yürüyüp arkasına dahi bakmayanlar, zil çalmanıza rağmen yerinden kıpırdamayanlar, birden atlayan çocuklar vs. vs. cidden her sürüşümde kanser oluyorum. Bir de mavi şeritli yolu pideci-dürümcü express yolu zanneden motorcular var :D Yinede her şeye rağmen devam :)

Tepki
81
İsim
Cekmekoy
Bisiklet
Whistle
Cekmekoyde ikamet ediyorum sile de calisiyorum cekmekoy sile git gel 100 km yapuyor da yolun guvenli oldgunu en azindan gozlemecilere kadar tehlikeli harfiyat kamyonlarinin ruzgari bile dengeyi bozuyor uvezliden eski yola girince gayet guvenli tablvsiye ederim ben btwin orginal 520 ile zorlaniyorum ama yol bisikletiyle gayet guzel bir 100 km

• Beğen

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.118
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
@Elfen Maslak tan cendere yoluna inip kağıthane üzerinden haliçi dolaşarak sirkeci üzerinden yenikapıya ulaşabilirsiniz cendere yolu Büyükdere caddesine göre nispeten daha sakindir

• Beğen
Tepkiler: galen ve mektupla

yavz0r

Aktif Üye
Tepki
439
İsim
yavuz
Bisiklet
Merida
Geçen pazar arkadaşımın evinde kalarak 95km'lik Çapa-Rumeli Feneri turu yapmıştım.

(link)

Bu pazar ise Anadolu yakasında benzer uzunlukta bir tur yapmayı planlıyorum. Şu rota sizce nasıl, değiştirmemi tavsiye edeceğiniz bir yeri var mı? Hiç bilmediğim yerler açıkçası.

(link)

Alternatif olarak Anadolu Kavağı'ndan Rumeli Kavağı'na geçip karşı kıyıdan tamamlayabilirim turumu ama artık sahil dışını da bir keşfedeyim istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Bisiklettech

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@yavz0r
Hiç bilmediğiniz belli. Haritanızda "menekşe sokak no 2" yazan nokta ile Riva arası askeri bölge. Amiral falan değilseniz oraya giremezsiniz...

DayKnight

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Mahmut
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Katlanır
Ben de 100km lik bir antreman yolu ariyorum. Anadolu yakasinda Pendik ten Kadikoy rihtima kadar sahilden gidis donus toplam 64km tutuyor. Turu Uskudar veya 2.kopru ayagina kadar uzatirsak sanirim 100km ye ulasiriz. 64km lik yolun strava kaydini asagi ekliyorum,
(link)