İstanbul'da güvenli bir şekilde 100 km?

Burçin Çoban

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Burçin ç.
Bisiklet
Merida
@s1nan_guv.Bisiklet sürmek için e5 karayolunun Anadolu yakasındaki bisiklet yolundan daha güvenli olduğunu belirttiğiniz kriterleri merak ettim.E5 de bende yol bisikleti kullanıyorum çok zaman fakat daha güvenli olduğunu söyleyemeyeceğim.Bir istisna daha var tabiki.Araç yoluna yakın olan bisiklet yolu değilde Sahil kısmındaki yol için Bostancı-Kartal arasında insanlar umarsızca bisiklet yolundan yürüyebilirler aman dikkat.Bostancı-Caddebostan arasındaki yolda ise bu olay yok denecek kadar azdır.Bu bakış açısı ile evet bisiklet yollarında da muhtemel tehlikelerin en büyüklerindendir insan...Ve bu insanların bazıları da E5 de araç sürüyor.Tehlike heryerde....

@mtb_rider.Katılıyorum.Gece ve donanımsız,telefonda.Kafa kafaya çarpışmamak içten değil.

• Beğen
Tepkiler: E.E
Scudo

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
@s1nan_guv anladigim kadariyla emniyet şeridindeymiş.ancak sag şeritte olsa ne farkederki?dümdüz bir yolda bu kazayi yapmak icin direksiyon basinda uyuyo olmak lazim.baska birsey gelmiyor aklima.bilir kişi raporlari falan bakmak lazim.yakinda düşer medyaya falan

@s1nan_guv anladigim kadariyla emniyet şeridindeymiş.ancak sag şeritte olsa ne farkederki?dümdüz bir yolda bu kazayi yapmak icin direksiyon basinda uyuyo olmak lazim.baska birsey gelmiyor aklima.bilir kişi raporlari falan bakmak lazim.yakinda düşer medyaya falan

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Pendik - Fenerbahçe -sonrasında hafiften trafiğe karışarak fenerbahçe yokuşu sonrası bağlanan sahil bisiklet yoluyla kadıköy moda ve bu yolun dönüşü ile yaklaşık 100 km yol gidilebilir.

Eklemek gerekirse güvenli sürüş için sadece bisiklet yolu da yetmiyor kanımca. Bisiklet yolunda üzerinize doğru deli gibi bisiklet süren ve cm farkıyla yanınızdan geçmeyi maharet sanan apaçilerin, size yol vermeden gidiş geliş yolunu kaplayan ikili bisiklet gruplarının, sadece bisiklet yolu olduğu için 4-5 yaşlarındaki bebelerin bu yollarda bisiklet sürmesine izin veren anne babaların da engellenmesi gerekiyor. Kısaca bu yolu kullananların da adam gibi bisiklet sürmesi ve bilinçli olması gerekiyor.

• Beğen

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@s1nan_guv bana ozelden mesaj atarsaniz , bende size katilabilirim :)

@Kerem Özbayrak kerem bey imkansız o 100 km :) ben kartaldan kavacaga gidip geldim 80 kilometre tuttu. Sizin cizdiginiz rotayı sağlıkli bir şekilde hesaplarsaniz 100 km ile uzaktan yakından ilgisi olmayacagini anlarsiniz çünkü sürekli gidip geldiğim yer :) bol pedallamalar

• Beğen
Tepkiler: Kerem Özbayrak

Samet Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
299
Bisiklet
b'Twin
Veliefendi Hipodromuna bisikletle giriş serbest mi? Bir kez Marmara Forum'a giderken birkaç bisikletlinin hipodrom girişine yöneldiğini görmüştüm.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mtb_rider

mustafa bey
haklısınız ,ben hafta içi salı -çarşamba -cuma -ct ,biniyorum hafta sonu ekip ile
hafta sonları asla sahile inmem, fenerbahçe -bostancı arası bisiklet yolunda kuralsız bisikletçiler var,iki kişi yolu kapatmış konuşa konuşa gelir ,bi bakarsın yaya bisiklet yolunda ,bi bakarsın adamın biri mangalı koymuş,bu genelde bostancıdan sonra olmakta ,yalnız bu maltepe dolum tesisinde galba mangala yasak var, hafta sonu hiç bakmadım oraya
hafta içi gittim ,veledroma baktım orayı çok beğendim ,mtb 'liler için arazi toprak yol yapmışlar tepeler var ,küçük küçük ,eğim çalışması yapmak için düz asfalt yol var eğim fena değil ,valla ct günleri bakacağım veledroma güzel orası ,tabi oraya giderken bostancıdan yola yakın bisiklet yolundan gidiyorum ,ideal tepe köprüsüne kadar yoğun mangal pek olmaz diyorum ama bakacağım bu ct ,yarış var ayrıca veledromda ,

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
@EnesEfe

Hocam üşenmedim maps den baktım da dediğiniz gibi pek de 100 km çıkmadı bahsettiğim yol :) yaklaşık 60 km buldum evimden kdy-pendik ve dönüş yolunu. Olmadı bi gidiş 20 dönüş 20 daha yaparız 100'e tamamlarız :)

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi, mecburi olmadığım sürece sahildeki bisiklet yoluna inmem. İnsanı bisikletten soğutur. Mtb bizim kanımızda var. Hafta sonu hadi biraz turlayalım dedik ki kendimizi Poyraz köy burnunda bulduk. ( Kartal çıkış )

ocarkli

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Sedona
@s1nan_guv
Avrupa yakasi Sahilden Florya Sarıyer güzergah olarak hem düz hem diğer bisiklete binenler çok hem havası güzel vs... ben öyle yapıyorum hafta sonları sabah 6.00 da çıkıyorum Ohh mis . istinye de kahvaltı ve ordan devam .

• Beğen
Tepkiler: s1nan_guv

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
30 Dakika önce Bağcılar'da bir gezintiye çıktım cadde Tek şeritli gidiş-dönüş olarak trafik vr bende bir aracın arkasındayım önümdeki durunca bende duruyorum normal olarak. bir minibbüs şöförü arka tekerime çarptı akmayan trafikte birde küfür ediyor "...... kaldırımda sürün heryerde çıkıyorsunuz karşımıza çocuk beyinliler" vb. dedi bir şey demedim bisikletime zarar gelmediği için ama birkaç küçük küfürde ben etmiş olabilirim :s

s1nan_guv

Üye
Tepki
25
İsim
sinan
Bisiklet
Carraro
@PaPerOX
Valla kadikoy cok iyi bir iki puruz yasadim ama ortalama 20 km hizla gidebildigim için hemen durabiliyorum

s1nan_guv

Üye
Tepki
25
İsim
sinan
Bisiklet
Carraro
@gv260ea
Emniyet seridinden giden cok o yuzden biraz sakat

Elfen

Üye
Tepki
28
İsim
Mazlum
Bisiklet
Mosso
Yaklaşık 5 ay oldu düzenli bisiklet sürmeye başlayalı, 2.ayımda işe bisikletle gitmeyi düşündüm ancak tecrübesizlikten dolayı kendime güvenmiyordum. Son bir aydır falan uzun mesafeleri deniyorum 70km ye kadar rahatça dayandım ancak bir sorunum var işe gidiş rotam büyükdere caddesi üzerinde ve bu caddenin çoğu kısmında sürekli olarak bisiklet sürebileceğimi zannetmiyorum. Maslak'tan Yenikapı metro hattına kadar giden sakin bir yol var mı acaba bildiğiniz?

Rotam: (link)

finarod

Üye
Tepki
126
İsim
Serkan S.
Bisiklet
Giant
Ne yazık ki sabah çoook erken çıkılmadığı müddetçe İstanbul'da güvenli bir bisiklet rotası yok.

• Beğen
Tepkiler: erkanbolukbasi

ozgozer

Aktif Üye
Tepki
654
Sahil yolundan Tuzla-Fenerbahçe-Tuzla 35+35 km'ye ek olarak Bostancı'dan veya Kartal'dan motorla Büyükada büyük tur (ortalama 10 km civarı olmalı) ile toplam 80 km, deniz üzerinde püfür püfür dinlenmeli, ada havası solumalı çok keyifli tur şansı da var (Ada için sabah erkenci olmak şart). Toplamda 3.5-4 saati pedallayarak, 1 saati de motorda dinlenerek güzel pazar tatili oluyor. Şiddetle öneririm.

• Beğen
Tepkiler: mustang41

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.078
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
valla çok güvenli bir yok ama riskleri daha az olan rotalar var. E5 kimileri için daha güvenlidir ama oluşacak tehlike daha riskli olabilir. o yüzden sahil yolundan bir rota sunacağım. Yenikapıdan başlayıp (bakırköy de olabilir) sahil boyunca sarıyere kadar sürüp oradan boğazköy oradan da rumeli fenerine gidilir. fener tarafında yol da uzatılabilir. bu rota zaten 38 km ediyor. dönüşünde beşiktaşdan karşıya geçip pendik yapabilirsiniz. beşiktaşa geldiğinizde 70 yazar. kadıköy-pendik arası da aşağı yukarı 25km oldugundan git-gel 50 yapar. buda toplamda 120 yapıyor. kadıköy üzerinden devam edebilir veya metro ile eve dönebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: yavz0r