İstanbul>Zonguldak/Bolu Turu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cembarlasic abinin bu yaz yapacağı turun ilk 3 günlük kısmını, mayıs 15 den önce yapmayı planlıyorum.

Günlük 100 km mesafeyi pek geçmeden (kesin kural yok, duruma göre karar veririz), konaklamayı 3 gün boyunca çadırda yapıp, 3 gün sonra da otobüs ile dönmeyi planlıyorum.

Katılmak isteyen arkadaşların kendisine göre çadır, uyku tulumu, mat, bisiklet ekipmanları olmalı. Tek tek saymak istemiyorum, katılım olursa konuşuruz.

Tur zaten 3 gün süreceğinden, yolda yemek yapmaya pek gerek yok. 3 gün dışarıdan yiyebiliriz. Ama yine de kamp ocağı alabiliriz yanımıza çay-kahve için.

Geçtiğimiz sonbahar-kış boyunca hiç bisiklet kullanmadığımdan kondisyonum pek yüksek değil. Ama kondisyonum yükseldiği zaman da finaller olacak, sonra okul-staj vs. Hiçbir zaman herşey uygun olmuyor, bu sebeple şu an ki durumda yapmak istiyorum turu. En kötü günlük mesafeyi 70-80 e düşürürüz.

Tur tarihi ise kesin değil. Herhangi bir cuma-cumartesi-pazar-pazartesi günlerini ayırabilirim. Cuma başlamayı tercih ederim, çünkü salı günleri kaçıramayacağım bir dersim var.

Rota olarak cembarlasic abinin rotayı aynen ekliyorum buraya, duruma göre 3. gün düzce/bolu taraflarına doğru gidebiliriz. Yol uygun olmazsa aynı rotayı da kullanabiliriz, ayrıntıları konuşuruz. Amaç bisiklet sürüp kamp yapıp biraz doğa ile iç içe olmak.

(link)
(link)
(link)

Scudo
Tepki
7
İsim
Ömer GÖZÜBÜYÜK
Bisiklet
Carraro
Bir aksilik olmazsa bu tura katılacağım.

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
Tarihin ne zaman olduğu önemli :)

ozkan uzun

Üye
Tepki
14
İsim
ozkan
Bisiklet
Carraro
Bende istanbul zonguldak yapmak istiyorum katilabilirim ama onceden haberimiz olmali

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Konu günceldir, katılımcı arkadaşlara göre tarihi ayarlayabiliriz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Günceldir arkadaşlar,

Mayıs ayının ilk 2 haftası gibi tur güzel olur diye düşünüyorum.
Katılmak isteyen arkadaş ile önceden tanışır, birkaç defa 80-90 km lik turlar yaparız mesaj atarsanız.

Katılacak arkadaşın kendine göre kamp/bisiklet ekipmanları olmalı.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Başarılar, izleyeceğim. Tur işi bana son derce ilginç geliyor. Yaş itibariyle ne derece beceririm ya da ne tür tur olmalı diye düşünüyorum bir yandan da.

• Beğen
Tepkiler: baris34ince

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@Özgür K. Abi mayısın ikinci haftası demişsin 12. De sınavlar bitiyor sen kaçı gibi planlıyosun bide 16. Da başka tura gidicem :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmet ulaş , 12 mayıs dan önce olmalı, çünkü daha sonra da benim finaller başlayacak. Ayın 12 sinden önce herhangi bir cuma-c.tesi-pzr-p.tesi olabilir

Tek kişi kamplı tur güvenli olsa, tek başıma turlamayı tercih edeceğim. Ama malum ne olacağı belli olmuyor. Kamplı tur için bence en az 3 kişi olmalı.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Yahu nasıl imreniyorum, var ya....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Orhan A

Ben de aylarca süren turlar yapanlara acayip imreniyorum. Solidream adında bir grup var, 3 yıl boyunca 3 kişilik bir arkadaş grubu Fransa dan başlayıp Afrika, G. Amerika, Antarktika, G. Amerika, K. Amerika, Avustralya, Asya, İstanbuldan da geçerek tekrar Fransaya ulaşıp turlarını tamamladılar. 3 yıl boyunca .. (link)
Defalarca izledim videolarını, benim öyle tüm dünyayı bisiklet ile gezmek gibi bir isteğim yok, daha çok ilgilenmek istediğim şeyler var.
Ama böyle imkan oldukça 3-5 günlükten 1 aya kadar turlar yapmak istiyorum.
Kampçılık da çok güzel birşey, bisiklet de çok güzel. Fırsat oldukça değerlendirmek lazım.

coffeeguy

Forum Bağımlısı
Tepki
285
Bisiklet
Lapierre
zonguldak bolu parkuruna akçakocadan katılabilirim. konaklamak isterseniz ev zaten akçakoca-düzce yolu üzerinde :) kapı herkese açık :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tur icin ikinci bir kisi buldum. Daha önce birlikte turladığımız bir arkadaş, bir aksilik olmadığı sürece katılacak, tarih ve malzeme konusunda sorun yok.

Buradan da bir arkadaş katılacağını söylüyordu @omergozubuyuk , kesin mi ? Ekipmanlar ne durumda ?

Tur tarihi 1-2-3 Mayıs olacak

Tepki
7
İsim
Ömer GÖZÜBÜYÜK
Bisiklet
Carraro
Bir aksilik olmazsa eğer yarın ikinci el arka bagaj için çanta alıyorum. Sonra da çadırı alınca geriye iki üç ufak malzeme kalıyor.

Tepki
14
Bisiklet
Salcano
selamlar.bu tura katılmayı isterdim bir zonguldaklı olarak.yaz tatiline kadar uzun tur için müsait olamayacağım malesef.şuan istanbuldayım.tabiki karar sizin ama yerinizde olsam vakitten ve yoldan kazanmak için şile yada ağvaya kadar iett yada özel araçla gidip tura ordan başlardım.daha fazla dinlenme ve eğlenme vaktiniz olur.karasudan akçakocaya yaklaşırken köy yollarında ve özellikle ereğliden zonguldağa giderkn dik ve uzun yokuşlar sizi yoracaktır kondisyonunuz yoksa eğer.ama akçakocadan ereğliye kadar bisiklet için daha iyi bir yol yoktur bence.kazasız sürüşler dilerim.

• Beğen
Tepkiler: ozkan uzun

ozkan uzun

Üye
Tepki
14
İsim
ozkan
Bisiklet
Carraro
Umut tanrıverdi kardeşim merhaba msajını okudum sizde zonguldakliymişsınız bende istanbul pendikde oturuyorum ve ramazanda uzuntura cikmayi duşunuyorum zonguldağa anadolu yakasindaysaniz tanişmak isterim bayrama üç gun kala yola çıkmayı düşünüyorum saygılar iyi akşamlar

Tepki
14
Bisiklet
Salcano
@ozkan uzun
meraba özkan bey.ben şuan hadımköydeyim 3-4 ay sonrada başakşehire taşınacağım. bayramdan 10-15 gün önce netleştirir size buradan msj atarım .yakın bir zamanda fırsat bulursam üsküdardan anadolu kavağına bir tur yapmak istiyorum.o vakit uygun olursanız tanışmış oluruz .1 mayısta zonguldağa gitmezsem olabilir mesela. size buradan yazarım. saygılar..

ozkan uzun

Üye
Tepki
14
İsim
ozkan
Bisiklet
Carraro
Teşekurler umut bey insallah gorusup tanisiriz saolun

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@umut tanrıverdi , bilgilendirme için teşekkürler. Rota komple biraz yorucu, eğimlerden belli oluyor. Ama 2. gün Ağvaya 90 km mesafe, evden 100 km. Bolca tırmanış olsa da gidilebilir. 2. gün hemen tırmanışla başlıyor ama 66. km den sonra dümdüz yol, tam yorulduğumuz zaman düz yola geçeceğiz, Karasu-Akçakoca yolu güzel görünüyor. 3. gün ise aynen dediğiniz gibi Akçakoca-Ereğli yolu iyi görünüyor. Sonraki 50 km, Zonguldak'a kadar devamlı in-çık şeklinde.

Bir arkadaş Ereğli yolu sıkıntı olabiliyor, kaza riskinin fazla olduğu bir bölge demişti. Bu sorunlu yol, Ereğli den önceki kısım mı, sonraki kısım mı ?

Ve son bir soru daha, Akçakoca dan sonra, Düzce taraflarına hiç girmeden doğrudan Yedigöller milli parkına ulaşabileceğimiz bir yol var mı ?
Haritada Alaplı dan iç kesimlere doğru dönerek, Onurlu, Kabalar, Yığılca, Yağcılar, Karakaş şeklinde bir yol var ama parka girmiyor gibi. Harita da görünmeyen ama gps olmadan bulabileceğimiz bir yol var mıdır ?