İstanbul>Zonguldak/Bolu Turu

ozkan uzun

Üye
Tepki
14
İsim
ozkan
Bisiklet
Carraro
Erğliden sonra zonguldakdan onceki yoldan bahsetmişdir cunki yol coğu yerde üc şeritbama asfalt micir ve emniyet şeridi biraz dar ve bozuuk ....ama dukkatli bi sekilde yol alirsaniz sıkıntı cikmaz galiba yolunuz acik olsun...

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
Evet konu günceldir.

Bu forumdan mesaj atıp katılacağını belirtip, uzun süre konuştuğumuz arkadaş bir anda vazgeçti. Daha önce de benzer duruma denk gelmiştim, bu sebeple yeni ve kesin kural. 20 yaşın altındaki kişiler tura katılamaz.

Şimdilik 2 kişiyiz, var mı katılmak isteyen ?

ozkan uzun

Üye
Tepki
14
İsim
ozkan
Bisiklet
Carraro
Özgür kardeşim bende turunla ilgileniyorum ama şu var 1.si ilk gun ist ağva arasi mesafe uzun ve yorucy ve son gun akcokoca zonguldak arasi uzun bence bu ura 4 gun ayir ikincusi otobusle donucem demişsin otobüs bisikleti aliyormu eğer alirsa bende turuna katilabilirim zonguldak merkeze kadar saygilarimla bu arada telefon numaramı yaziyorum musait olunca göruşebiliriz bikac detay hakkinda 0507 614 4176

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Bu turlarda anlamadığım yokuşlarda napıyorsunuz..:)

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.989
Askerliğimi Zonguldak'ta (Gökçebey) yaptım, katılmayı çok isterdim. Oraları bir de özgürce, bisiklet üzerinde gezmek çok keyifli olurdu.. Ama maalesef. Zonguldak'ın köylerini gezmenizi şiddetle öneririm. Yemyeşil, doğa harikası yerler.

Bol şans, iyi gezmeler!

• Beğen
Tepkiler: cengizözyurt

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.703
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar merhaba.
konuyu ve yorumları okudum. bende ist.da ikamet ediyorum ama Akçakocalıyım. daha evvel bu parkuru tek başıma bisikletle gidip geri geldim...
Başlangıcta E5 karayolunu tercih ederseniz yol daha düz ama yoğun bir araç t rafiği var, hızlı gitmek bakımından avantajlı... Sahil yolunu tercih ederseniz çok fazla iniş çıkış var ama manzara ve kamp atma bakımından benim birinci tercihim sahilden gitmek olurdu... ereğli yolu sıkıntılı konusuna pek katılmıyorum o yol gidiş geliş duble yol yeni yapıldı emniyet şeridi biraz dar kısımlar var ve tünellerde mutlaka arka ışık olmalı bu konuda tedbirinizi alın... Yedigöllere gidiş Alaplı dan iç kesimlere doğru dönerek, Onurlu, Kabalar, Yığılca sonrada yığılca içinden geçerek yedigöller yoluna bağlanabilirsiniz yani o yol milliparka çıkar.. alaplıdan yığılcaya kadar bol rampa var bilginiz olsun yığılcadan sonrada yedigöllere kadar daha bol rampalı yollar sizi bekliyor bundanda haberiniz olsun derim :)
Akçakoca dan sonra, Düzce taraflarına hiç girmeden doğrudan Yedigöller milli parkına ulaşabileceğimiz bir yol var mı ? düzce akçakoca arası 37 km akçakocadan sonra 35.km den sola yığılca yönüne yol veriyor oradanda gidebilirsiniz... sizeeşlik etmek isterdim ama çalıştığım için simdilik olanaksız gözüküyor.. ayağınıza pedalınıza kuvvet, yolunuz açık olsun :)

DSC_0038.JPG DSC_0186.JPG

• Beğen
Tepkiler: ozkan uzun

Erhan 67

Daimi Üye
Tepki
268
Bisiklet
Giant
alaplı köylerindeki yollar çok dar ve tehlikeli yol gidiş gelir şeklinde çift yön virajlı ve rampalı bir yol
akçakoca ereğli arası (ben gitmeyeli yaklaşık 2 yıl oluyor) genişletme çalışmaları bitmek üzereydi eski hali çok tehlikeliydi fakat büyük ihtimalle yol tamamlanmış olabilir yeni tüneller açıldı o yüzden yol eski kritik önemini kaybetti :)

B

BF Okuru

Misafir
Akçakoca-Ereğli arası bütün turun en güzel yollarıydı. Tüneller açılmış evet, yolda araç trafiği fazla olsa da eğimin neredeyse hiç olmadığı, asfaltı güzel yollar.

Ama büyük hata, Ereğli den sonra sakın köy yollarından Zonguldak'a ulaşayım demeyin. Hele ki 20 kg yüklü bisiklet ile hiç gerek yok. Ana yolu takip edin, ana yol da da eğim var ama en azından tırmanılabilecek eğimler. Aşağıdaki linke tıklarsanız fotoğraf var birkaç tane.

(link)

erkantuc

Daimi Üye
Tepki
1.083
İsim
Erkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Önümüzdeki hafta için ( büyük ihtimalle salı günü ) kocaeli den amasra ya tur a çıkacağım. Referans oldu teşekkürler