İstanbul Üniversitesi Bisiklet Kulübü

Scudo

Selim Siliğ

Forum Bağımlısı
Tepki
904
Bir İstanbul daha:) Hoşgeldiniz, daha nasip olmadı forum üzerinden program ile tura çıkmak ama katılımla beraber inşeallah bir grup oluşturmayı düşünüyorum.

Tepki
25
Bu yıl istanbul üniversitesi bünyesinde bisiklet kulübü kuruldu diye biliyorum. Ben de üniversitenin eski mezunlarındanım turlarınıza katılmayı isterim.

Selim Siliğ

Forum Bağımlısı
Tepki
904
@cagdas uzun

Beyazıt kampüsündeyim böyle bir duyum almadım, hiç bilgim yok. Avcılar'da belki bir şeyler olduysa doğrudur. Bilgim dahilinde İDİBİK isimli İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği bölümü kuruldu sanırım.

Tepki
25
@Selim Siliğ

Evet kulübün Avcılar Kampüsünde kurulduğu doğrudur. Yaklaşık 50 adet bisiklet alındı kulüp için. Fakat kulüplerle ilgilenen arkadaş işinden ayrıldığı için gelişmeler ne şekilde devam edecek kestirmek zor şimdilik. Öğrenciler sahip çıkarlarsa veya kulübün gelişmesi için katkıda bulunurlarsa o bisikletler de depoda çürümekten kurtulur. Yoksa bisikletlerin, İstanbul Üniversitesinde ziyan olmaları işten bile değil.

• Beğen
Tepkiler: Selim Siliğ

Selim Siliğ

Forum Bağımlısı
Tepki
904
@cagdas uzun
Kampüsünüzde bisikletle ilgili 2 arkadaşım var ilgilenmeleri için kısa zamanda konuşacağım bilgileri yoksa.

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Üniversite 50 tane bisiklet mi almış kulüp üyeleri binsin diye? :)
O ödenek bisiklete gitmemiş, ortalıkta da bisiklet falan yoktur kanaaatimce..
Bisikletleri canlı gören var mı?

Murat İLK

Daimi Üye
Tepki
376
Arkadaşlar bisikletleri bizzat gördüm. Sadece kulüb üyeleri için değil tüm öğrencilerin kampüs içinde kullanması için geçen yıl alındı. Cuma günü sabah Avcılar kampüsüne gideceğim kulüb ile ilgili bilgi alırım. Birde geçen yıl kampüs içinde bisiklet yolu yapılacağı söylenmişti, yapıldımı bilmiyorum. Cuma günü benimle gelebilecek varsa birlikte gidebiliriz.

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.259
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@cagdas uzun

:) Kimler, neler ziyan oldu orada, 50 bisiklet nedir ki?

Sen gel Kocaeli'ye ben seni bir İÜ mezunu olarak, bisiklete doyururum :p

İ.Ü. 2006

Tepki
25
@gurkan

Adamım bisikletime kavuştum günde 5 saat uyumaktan da kurtulabilirsem bir pazar günü ansızın kapını çalacağım...

Sefa Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.662
Murat,nerelerdesin kardeşşim hiç uğramıyorsun dükkan'ıma valla ayıp ediyorsun bir bisikletçi kardeşinde biziz,Hemen dibinde beyazıttayım arada uğrayı ver :)

Blick

Daimi Üye
Tepki
116
@gurkan

sen nerden mezun oldun orada :) büyük ihtimal avcılarda olduğundan bilmiyorumdur. Aslında senden sonra da benim mezun olmam gerekiyormuş :D

Yalnız bizim oralara bişiler olmaya başladı son iki yıldır, gereğinden fazla noktada ver herşeye birlikte başlanarak bi tadilat yapıldı derslikler bile kapandı, tuvaletler yenilendi sınıflar sıvanıp boyandı, 5 dakika sonra yanabilen civalı lambalar değiştirildi, birçok şey onarıldı artık tavandan, duvardan sıvalar, boyaalr dökülmüyor :) bir de bugün yeni gördüm bir derslikte salon tipi klima vardı! Bunlar birden nasıl olmaya başlandı anlamadım ve de laboratuvarlarımızda yavaş yavaş yenilendi. Girdiğim zamanla inşallah bu yıl ya da önümüzdeki yıl çıkacağım zaman arasında çok fark olacak. Aklıma farklı farklı teoriler gelmiyor değil ama neyse yeri burası değil :D

Cycleone

Forum Bağımlısı
Tepki
552
@Murat İLK

Bisiklet yolu henüz yapılmadı ama her fakültenin önüne bisiklet parkları konuldu ve okula bisikletle gelen öğrenci sayısında ufak bir artma oldu.Kampüs içi kullanım için alınan bisikletlere hiç ilgi yok ve önümüz kış olduğu için gelecek yaza kadarda olmayacak gibi gözüküyor.Kulübun durumu hakkında bir bilgim yok ama yarın bende okulda olacağım,tanışabilirsek sevinirim.

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.259
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@Blick

Müh. Fakültesi
Endüstri Mühendisliği

İnşaatın göbeğinde bitirdik biz okulu :)

Blick

Daimi Üye
Tepki
116
@gurkan
Bitirebilmek de güzel, inşallah bu sefer bir tadilat ya da inşaat falan olmaz :) ya da sınav zamanı kütüphaneyi tekrar elden geçirmezler =P
Bizim Şehsuvar, Gürkan ya da Haşim hocalar falan sizlerin oraya da geliyor muydu?

@Selim Siliğ

7. yıl vezneciler :)

• Beğen
Tepkiler: Selim Siliğ

Selim Siliğ

Forum Bağımlısı
Tepki
904
@Blick

Benim de 3. yıl Vezneciler, Uzay Bilimleri. Bölüm ne, görüşelim en kısa zamanda :)

Tepki
25
@gurkan

Kadir kıymet bil azıcık. o okul sayesinde doğada hayatta kalmayı öğrendin. Yabani at sürülerinden kurtulmayı, gece karanlığında vahşi köpeklerden kaçmayı, kar fırtınalarında bataklık gibi yollarda yürümeyi nereden öğrenecektin yoksa =))