İstanbul Teknik Üniversitesi

Berkay Benli

Daimi Üye
Tepki
235
Tunç Abi Mahmut Abi yapmayın etmeyin. Zaten bir avuç kişiyiz bir de kendi aramızda tartışırsak nasıl ilerleyeceğiz.

Gerçekten bu sene organize olup güzel vakitler geçiremedik pek. İlk kulüple tanıştığımda ben de hayal kırıklığına uğramıştım ama biraz araştırıp başka kulüplere de girdiğimde sorunun sadece bizim kulüple ilgili olmadığını anladım.

Umarım önümüzdeki sene daha düzgün bir kulüp olup güzel gezilere imza atarız.

Bu arada siz birbirinizi tanımıyor olabilirsiniz ama ben her ikinizi de tanıyorum ve aslında ben dahil hepimizin anlatmak istediği tek şey var: Bu kulüp işlemiyor bunu bir şekilde işler hale getirmemiz gerekiyor. İTÜ gibi bir okula böyle br kulüp yakışmıyor. Umarım önümüzdeki sene herşey daha bir güzel olur.

Selamlar,

• Beğen
Tepkiler: mahmut aslan
Scudo

tuncdemir

Üye
Tepki
56
@mahmut aslan

Mahmut,

Madem cevap istemişsin, bazı konularda sana açıklama yapayım. Berkay'ın mesajı nedeniyle bu saatte zaman ayırıp yazıyorum.

1- Ben İTÜ Bisiklet Klubü yönetiminde vb. değilim, hatta sen benden daha fazla İTÜ Bisiklet üyesisin. Yüksek lisans öğrencisi olduğum için bu konularda görev alma hakkına sahip değilim. Ama gariptir ki sana karşı ben İTÜ Bisiklet Klübü adını korumaya çalışıyorum. Not: Ozan da üyelik konusunda benimle benzer durumdadır.

2- Bazı uyulması gereken kurallar olmak ile birlikte bisiklet klubü için öğretim görevlisi danışmanlığı vb. gibi bir durum artık zorunlu değil; İTÜ Spor Birliği klüplerde öğrencilerin bütün sorumlulukları doğrudan üstlenmesini istiyor. Bunu yapabileceksen seneye klup senin yönetimindedir. Bürokratik işlemler de 2 basit imzana bakmakta!

3- Senin sene içerisinde toplantı yaptık dediğin zaman herkesin ununu eleyip, eleğini astığı zamandı; hevesler kırılmış kimsenin bir şey çıkacağına inancı kalmamıştı. O zamana kadar senin bu güzel heyecanın ile nerede olduğunu düşünmen niyetiyle ''Sen giderken biz geliyorduk'' yazmıştım. Sen ise neden diye düşünmeden aptalca yorumunu yapmışsın. Hala da ''burada ne demek istedi?'' sorusunu kendine sordun mu merak ediyorum.

4- İTÜ'de bisikleti bir spor olarak, ulaşım aracı olarak, hatta daha genel bir şekilde söylemek gerekirse yaşamında önemli bir yer vererek kullanan çok fazla kişi yok. Olanlarda kendi arkadaş çevrelerinde bunu devam ettirmeyi uygun görüyorlar; klüp ile veya forumda vb değil.

5- İTÜ Bisiklet E-posta grubuna attığın postalara cevap gelmemesinde sebep olarak duyurduğun turların herkesin ilgisini çekmediği, sınavı, ödevi, projesi vs yüzünden gelememesi gibi bir olasılığı kendine sorman gerekiyor. Ayrıca üstte belirtiğim ''birşey olacağına inanmama'' sebebiyle bu tür çağrıların önemsenmemesini de normal buluyorum.
Kendi özel görüşümü belirtmek gerekirse; ''Ne kalabalık turlara ne de asıl amacı mangal-piknik, sosyalleşme olan turlara ilgi göstermek zorunda olduğumu düşünmüyorum''. Gölet çevresinde mangal, Belgrad'da piknik vs gibi etkinlikler tanışmaya bahane olması haricinde benim için cazip teklifler değil.

6- Madem Bisiklet Klübünü yetersiz buluyoruz, spor birliğine gidip sorup soruşturduk mu hiç? Klüp faaliyetlerini yetersiz buluyorum birşeyler yapmak istiyorum dedik mi? Foruma şikayet etmeden önce yapılması gereken bu değil midir? Not: Ben birkaç kez görüştüm, taleplerime aldığım cevaplar ise oldukça alakasız, garip veya kaçamak cevaplardı. Mecbur olmadıkça gitmemenizi tavsiye ederim. Bunları da kendi aramızda konuşuruz.

Bunları böyle yazmak yerine yüzyüze görüşünce konuşmanın daha doğru olduğuna inanmaktayım. Uzatmaya çok daha fazla uzatabilirim ancak hoş gözükmediği düşüncesindeyim. Ayrıca seni tanımadığım için sanal ortam heyecanı ile yine alınacak birşeyler bulabileceğinden endişe etmekte ve aptalca yorumunu yapacağını düşünmekteyim. Sinirli, saldırgan algılayıp cevap yazma ihtiyacı görebileceğin için de amacından sapma ihtimali doğurabileceğini düşünüyorum. Elbette cevap vereceğin şeyler vardır ancak bundan sonra cevap vereceğimi garanti edemiyorum.

Son konu olarak; ben de sözlerimin arkasındayım. ''okulda görüşür, çözeriz bunu'';

Klüp ile ilgili konular böyle sokak kavgası üslubu ile bir forum ortamında tartışılacak şeyler değildir. Berkay tartışmayalım demiş ama bence tartışmak gerekir. Ama ne yeri burasıdır ne de olması gereken şekli buradaki gibidir. En azından bir üniversiteli ciddiyeti ile yaklaşmayı, planlı zaman ayırmayı hakeder[toplantı da denilir]. Yaşlarımız gereği bunları bilecek durumda olduğumuzu düşünüp hatırlatıyorum; madem bu kadar hevesliyiz bir toplantı yapalım. İlgili arkadaşlar ile haberleşelim bu dönemin ilk haftası deneyelim bakalım neler oluyor.

Ayrıca cep telefonunu yazdığın için teşekkür ederim, ancak üstte az yazmaya çalışarak ne kadar yazdığımı görürsen telefon konuşmasının ne kadar süreceğini konusunda bir fikir oluşmuştur sanırım; o kadar fatura ödemeyi mantıklı bulmuyorum.

Tunç

Berkay Benli

Daimi Üye
Tepki
235
Benim mesajımdaki ''tartışmayalım'' lafına şimdi dikkat ettim de orada belirtmek istediğim birbirimizi kırıp kulüpten iyice uzaklaşmayalım anlamındaydı. Bunu belirtmemişim.

Elbette tartışıp sorunların çözümlerini bulalım.

Umarım sorun hallolmuştur.

Okulda görüşmek üzere...

• Beğen

mahmut aslan

Aktif Üye
Tepki
76
sen en başta yapman gerekeni en sonda yapmışsın bütün sorun buradan çıktı.

bu madde madde sıraladığın sözleri ilk gönderdiğin ve cevap sandığın iletinin yerine gönderseydin doğru olacaktı. ilk yazdığın mesajı açıklamak için daha fazla cümle kullanman gerekti değil mi. kelimeler kaygandır tunç , eski türk filmlerindeki yapmacık bitirim karakterlerin ağzıyla bi mesaj yazıyosun , sonrada kendimi senin yerine koyup yazdıklarını anlamamı bekliyosun. ve bu gerilim yüzünden son mantıklı cevabı senin yazdığını sanarak beni kavgacı bi görünüme sokuyosun. işte ben buna sinirleniyorum. açık açık ne düşünüyorsan yaz. senin bisiklet klübü kurucusu olmadığını son mesajından anlayabildim. halbuki verdiğin ilk tepki tersi bi izlenim bırakıyordu.

klüp hakkında yazdığım bi eleştri yüzünden isyan etmiş diyorsun , aslında sizde daha önce aynı şeyi yaşamışsınız. bunları yazacağına isyan etmişsin diyorsun, bide şaşırmışsın. iletide iğneleyici birçok yer var.fikirlerinizi açık açık yazın.
yazdıklarının tamamına tek tek cevap vercektim hatta epey bişey yazdım ama sonra sildim.

çabuk sinirlenen yada kavga eden birisi değilim. sanal ortam iletişimin boyutunu değiştirdi ama daha çok zaman lazım insanların burada düzgün ilişkiler kurmasına.okulun ilk haftası sonradan konuya dahil olan ozan, sen ve ben oturup konuşalım.

telefon numaranızı buradan yada özelden gönderirseniz güzel olur. görüşmek üzere.

ahmedseref

Forum Demirbaşı
Tepki
550
Son mesajlara hızlıca bir göz attığımda görüyorum ülkemin geleceğini elinde tutan Teknik Üniversite gençlerine yakışmayan sözler görüyorum.
Arkadaşlar bu kulüpler ilgisizlik yalnızca Bisiklet kulübüne özel değil.
Savtek adında teknik bir kulüp kurulur, kayda değer etkinlikler yaparlar gelenler 30-40 kişiyi geçmez.
Gelenlerin bir kısmı -belki de hepsi- şirketlerden gelen yetkililerden kartvizit, staj veya iş koparma peşinde.
Bir avuç masa tenisi arkadaşım masa tenisi kulübü kuruyor ve lise sonda masa tenisine başlamış ve hazırlık sınıfında elimdeki imkanlarla en yüksek zirveme çıkıyorum.
Gel gör ki 1. sınıfta gittiğim, gidebildiğim antreman sayısı 5'i bulmuyor.
Şimdi suç kulübü kurup antremana düzenli adam toplayamayanlar mı?
Yoksa benim gibi aynı saatlerde yan taraftaki fakültede çalışan veya yurdunda saatlerce internet başında vakit harcayanlar mı? Yoksa o saatte Taksim'e eğlenmeye giden gençlik mi?

Hepimiz biliyoruz ki kulüp işleri çoğunlukla tek kişinin sırtına biniyor. (En azından benim gördüğüm kulüplerde bu şekilde.) Bu yükü kaldırabilmek de gerçekten sabır ve fedakarlık gerektiriyor.

Bu sene içinde bulunduğum kulüpte şunu tecrübe ettik ki, vize ve final tarihlerini, festival zamanlarını, tatilleri bile göze alarak yaptığınız organizasyonların afişlerini ne kadar asarsanız asın katılım pek fazla değişmiyor.

Suç hiçbirinizde değil, bu yüzden de birbirinizi boşuna suçlamaya değmez.
Katılımların az olmasının sebebi; her şeye rağmen bisiklet sevdasından vazgeçmeyen,imkanı ve vakti olan sizler hariç şu insanlarda:
1. Notu her şeyin üstünde tutan,
2. Notu 2. plana atıp, teknik-kişisel gelişime önem veren ve spora haftasonu gözüyle bakan,
3. Öğrencilik=Taksim anlayışında olan
4. Hiç bir sosyal faaliyeti olmayan
5. Spora gerçekten vakit bulamayan çalışan-öğrencilerdir.

• Beğen
Tepkiler: serdarsom
Tepki
2
@tuncdemir

çünkü stajlar zorunlu, ben de bir kısmını yapıp bitireyim dedim.
rahatsız olduyan taek de staj yapmamdan daha açık konuşmalısın.

Tepki
2
satılık Güzel ve Sağlam bir kask var bu arada.
Met Mythos S
Siyah-Antrasit Renkte
Beden:52-57 cm
Yabancıya Gitmesin :D

Şöyle buyrun:
(link)

yawuzisci

Üye
Tepki
20
arkadaşlar merhaba
sanırım haftaya salı-çarşamba (13-14 ekim) okulda klüpler panayırı var. bisiklet ve triatlon klübünü temsilen birileri bekleyecekmi? benim o gün dersim var ve arada fizik klübü ile ilgilenmem gerekiyor. klübü temsilen birinin beklemesinin yararı olucağını düşünüyorum.

mahmut aslan

Aktif Üye
Tepki
76
@yawuzisci

ben salı günü ve çarşamba günü sanırım müsait olucam. bu haftasonu netleşince haber veririm buradan.

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
İTÜ yine uyumaya başladık. Havalar ne kadar kötü de olsa uygun olanınız varsa çıkıp turlayabiliriz. Bisikletlerimiz paslanmasın durduğu yerde...

• Beğen

qinetiq

Üye
Tepki
12
Selamlar bende itüdenim. sonunda getirebildim bisikleti istanbula. gezilecek olursa bende varım.

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
@qinetiq

Aha sonunda İTÜ'de yaşayan bir bisikletçi:eek:

Nerde kalıyorsun? Eğer uyarsa akşamları çıkalım beraber???

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
@qinetiq

Ben maslaktayım bu tarafa işin düşerse sahilde turlarız...

42FY

Daimi Üye
Tepki
184
@monstermania

Galiba İTÜ'de bisikletsever bulmak çok zor olmalı ;öyle bir tepki vermişsiniz ki:)

qinetiq

Üye
Tepki
12
Evet pek yok galiba. baksana şu anlık ikimizden başkası yok.

Tepki
12
ben de varım!
egemen ulubilir - mimarlık son sınıf (inşallah son-bıktım walla)
beşiktaştayım arkadaşlar

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Yakın zamanda bir haftasonu buluşması ayarlasak nasıl olur?