İstanbul Maltepe Veledrom pisti ve güvenlik zafiyeti

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.466
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Belediye’de bütçe yok. Toplu taşımayı finanse ediyorlar en basiti. Yurtdışından yarım kalan metrolar gibi projeleri tamamlamak için kredi girişiminde bulundular, iptal edildi büyük kısmı. Bütçe kendi dönemlerinde vardı.

parklardaki bakımsızlık vs benim de dikkatimi çekti ama inanın bu zamana kadar lağım bile alenen denize akıyormuş anadolu yakası sahilinden. Bunları arıtmaya bağladılar mega kazılarla. Parkların, velodromun bakımına gelene kadar öncelikli maalesef.
Belediyede bütçe yok ise zararına nasıl ekmek (halk ekmek büfeleri) satabiliyor? ve Belediye lokantaları açabiliyor ? (bunlarda yine zararına hizmet sunacak)

Scudo

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.129
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Geçen cumartesi günü gittim ve bir kaç tur attım. Zemin gerçekten vasat idi. Eğer gidecek olan varsa mtb ile gitsin yol veya hibrit bisiklet ile sürelecek bir zemine sahip değil ve çok fazla böcek var sürekli kask altı şapkama çarpıp durdu.

Tepki
139
İsim
Atakan Demirtaş
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
amacım burada tartışmak değil fakat farkında mısınız asfalttan bahsediyoruz alt tarafı, asfalt yenilenmesi istenildi. son teknoloji malzeme yapılması istenilmiyor, bu ne kadar maliyetli bir işlem olabilir? asfalt atacak bütçe olmadığına inananlara da fazla iyimser diye yorumladım. istenilince neler yapılıyor burada herkes farkında 🙂

Baybora

Aktif Üye
Tepki
347
İsim
Cihan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Belediyede bütçe yok ise zararına nasıl ekmek (halk ekmek büfeleri) satabiliyor? ve Belediye lokantaları açabiliyor ? (bunlarda yine zararına hizmet sunacak)
Park yenileyeceğine yoksul doyuruyor. Bence öncelik verilebilecek bir durum. Önceden neler olduğunu biliyoruz. Kaynak dağıtım merkezi olarak çalışıyordu belediye. Bir kaç merkeze para dağıtıyordu sadece.

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.466
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Park yenileyeceğine yoksul doyuruyor. Bence öncelik verilebilecek bir durum. Önceden neler olduğunu biliyoruz. Kaynak dağıtım merkezi olarak çalışıyordu belediye. Bir kaç merkeze para dağıtıyordu sadece.
Yoksul doyurmanın daha ucuz maliyeti vardır. Verirsin bir yoksul kartı, yüklersin parayı olur biter.
Şu an direkt zararına satış yapıp haksız rekabet yaratılmış durumda ve maliyeti de oldukça yüksek.
Konu hakkında bir kaç sayfa yazabilirim fakat şu dakikadan itibaren gereksiz olacak.

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İBB'nin, benim vergilerimle bu videodaki çomarı sübvanse etmesini istemiyorum.
Pazar günü, Müze Gazhane Beltur'da yanında bir kaşık patates salatası ve 1 adet cherry domates olan, içinde de incecik kaşar ve sucuk olan basit bir karışık tosta 42 lira verdim. Bana kazık sokup, bunun gibi çomarlara ucuz ekmek satıyorlar.

portakallimon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Demek istediğim aslında belediye de bütçe var, ama bu bütçeyi Velodrom için harcamanın bir reytingi ve oy getirisi yok.
Sosyal yardımlardan çekilen bütçeyle velodrom asfaltı yapılmaz zaten.
Belediyenin asli işi hizmet sektörüne rakip olmak değil. Esnaftan alınan vergi ile yine aynı esnafa rakebet edemeyeceği fiyatla rakip olması doğru değil. Yoksula aş evi açmakla düşük fiyatlı lokanta açmak farklı şeyler ve evet bütçe bunlara giderken haliyle veledroma sıra gelmez.
Sosyal devlet denen şeyin parçası bu. Zararına ekmek satmak istenen bir şey değil, mecburiyetten ortaya çıkmış durum. Aldığı ekmeğe 2 TL az ödemek için 15 dakika sıra bekleyen insana satış yaparak hiçbir esnaftan iş çalmış olmazsın. Zaten yoksula satıyorsun.

Yoksulların da yemek yiyebileceği tek bir lokanta var, ona da liberallerin demediği kalmadı. Çok da iyi oldu bence. Yoksullar da lokantada yemek yiyebilsin.

Sosyal devletin sağlayıcısı belediyeler olmamalı ama o da bizim devletimizin zayıflığı.

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.466
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sosyal yardımlardan çekilen bütçeyle velodrom asfaltı yapılmaz zaten.

Sosyal devlet denen şeyin parçası bu. Zararına ekmek satmak istenen bir şey değil, mecburiyetten ortaya çıkmış durum. Aldığı ekmeğe 2 TL az ödemek için 15 dakika sıra bekleyen insana satış yaparak hiçbir esnaftan iş çalmış olmazsın. Zaten yoksula satıyorsun.

Yoksulların da yemek yiyebileceği tek bir lokanta var, ona da liberallerin demediği kalmadı. Çok da iyi oldu bence. Yoksullar da lokantada yemek yiyebilsin.

Sosyal devletin sağlayıcısı belediyeler olmamalı ama o da bizim devletimizin zayıflığı.
Bu konu hakkında son bir şey söyleyip konunun daha fazla dışına çıkmayacağım.
Eğer ki belediyelerin bu tür haksız rekabet oluşturan işletmelerini destekliyorsanız ilave vergi zamlarına da itiraz etmemelisiniz.

portakallimon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Eğer ki belediyelerin bu tür haksız rekabet oluşturan işletmelerini destekliyorsanız ilave vergi zamlarına da itiraz etmemelisiniz.
Aynı şey değil. Vergilerin nasıl kullanıldığı önemli. Benim vergilerimin gitmesini ilk isteyeceğim yer sosyal hizmetler. Ama onun yerine patronlarımızın vermediği vergiyi ödüyoruz. Türkiye, maaşlı çalışanların işletmelerden fazla vergi ödediği bir ülke.

(link)

Vergi zamlarına itiraz etmemde bir çelişki yok ve edeceğim.

sonerogul

Aktif Üye
Tepki
342
İsim
Soner Oğul
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yazmayayım dedim ama dayanamadım.
"son" diyorsunuz ama öyle bir şey yazıyorsunuz ki bu yazdığınıza cevap verilmeyeceğini düşünmüyorsunuz herhalde.
Milyonlarca kişinin yaşadığı koca İstanbul'da açılan sadece bir lokantada, toplasan günde 100-150 kişinin faydalanarak 29 tl'ye insan gibi sağlıklı yemek yemesi, binlerce lokantaya haksız rekabet oluşturacak öyle mi? Zaten siz ve sizin gibi düşünenler gitse ihya olur hepsi, merak etmeyin. Ama bırakın da 3-5 gariban karnını insan gibi doyursun.

"son" dediğinize son olarak da şunu söyleyeyim ve susayım. Eğer vergilerim sosyal devlet anlayışıyla sosyal hizmetler için kullanılacaksa kuruşuna kadar helal-i hoş olsun.

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.705
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Geçen cumartesi günü gittim ve bir kaç tur attım. Zemin gerçekten vasat idi. Eğer gidecek olan varsa mtb ile gitsin yol veya hibrit bisiklet ile sürelecek bir zemine sahip değil ve çok fazla böcek var sürekli kask altı şapkama çarpıp durdu.
Yok artık, abartmayın. MTB ile orada ölürsünüz. Yol bisikleti ile bazı yerlerde titretse de gayet sürülüyor.

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.129
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yok artık, abartmayın. MTB ile orada ölürsünüz. Yol bisikleti ile bazı yerlerde titretse de gayet sürülüyor.
Abartı falan değil, ben bir pistte gidecek isem o yerin doğru düzgün sarsıntısız bir şekilde olması gerekiyor, incecik teker ile süren adam için ne kadar iğrenç bir şey bozuk yolda gitmek biliyormusun?

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.466
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yazmayayım dedim ama dayanamadım.
"son" diyorsunuz ama öyle bir şey yazıyorsunuz ki bu yazdığınıza cevap verilmeyeceğini düşünmüyorsunuz herhalde.
Milyonlarca kişinin yaşadığı koca İstanbul'da açılan sadece bir lokantada, toplasan günde 100-150 kişinin faydalanarak 29 tl'ye insan gibi sağlıklı yemek yemesi, binlerce lokantaya haksız rekabet oluşturacak öyle mi? Zaten siz ve sizin gibi düşünenler gitse ihya olur hepsi, merak etmeyin. Ama bırakın da 3-5 gariban karnını insan gibi doyursun.

"son" dediğinize son olarak da şunu söyleyeyim ve susayım. Eğer vergilerim sosyal devlet anlayışıyla sosyal hizmetler için kullanılacaksa kuruşuna kadar helal-i hoş olsun.
Pek tabiki cevap hakkınız var. Zaten en güzelide böyle olması.
Ben kendi fikrimi yazıyorum sizde kendi fikrinizi.
Farklı görüşlerin olması hepimizin faydasına.
Son dememden kasıt konuyla alakasız bir yere gittik.
Sosyal devlet hakkında bir konu açılırsa kaldığımız yerden devam edebiliriz.

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Mtb ile gayet güzel dönülüyot orada, ölmezsiniz de hatta antrenman yapan yolcular yoksa gayet performans dönüşleri de yapılabilir.

Abartı falan değil, ben bir pistte gidecek isem o yerin doğru düzgün sarsıntısız bir şekilde olması gerekiyor, incecik teker ile süren adam için ne kadar iğrenç bir şey bozuk yolda gitmek biliyormusun?
Daha dün gittim hakikaten kötü zemin. Yamalar felaket, homojen değil, sürekli bir sarsıntı, mavi bisiklet yolu daha düzgün durumda şu an kesinlikle.

• Beğen
Tepkiler: Fatih AYTAÇ

Mtt

Aktif Üye
Tepki
114
İsim
Mücahit
Bisiklet
Kron
Belediyenin Bütçesi yok kısmına kesinlikle katılmıyorum. Veledrom gibi bir alan ne kadar asfalt yiyebilir ? Maliyeti ne olabilir ? Burda ki asıl sorun bence veledroma yapılacak hizmetin oy potansiyeli yok veya çok düşük ..

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.705
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Veledromda yol bisikleti sürmek zor geliyorsa dışarıdaki yollarda nasıl sürüyorsunuz merak ettim. Ben Başıbüyük tarafından inip gidiyorum oraya mesela. E-5'in altından geçen o inip çıkmalı cadde. Veledromdan daha kötü. Aynı şekilde sahil yolunda sağ şeridin sağı da öyle. 25mm Rubino Pro 3 kullanıyorum 90 PSI civarı, cok da öyle süremeyecek kadar sarsıldığımı hatırlamıyorum. Sprint atınca arka tekerim havalanmıştı geçenlerde. En fazla o.

Mtb ile gayet güzel dönülüyot orada, ölmezsiniz de hatta antrenman yapan yolcular yoksa gayet performans dönüşleri de yapılabilir.
Ya tabii yaparsınız, ama hem MTB'nizin lastikleri gereğinden fazla aşınmış oluyor, hem de yol bisikletine göre daha yavaş gittiğiniz için havanın sizi soğutması az oluyor, bu yüzden sıcaklık dengeniz daha kötü oluyor. Buna gelene kadar; oraya kadar MTB ile gitmişsem asfaltta döneceğime, ortadaki CX parkurunda performans yaparım - ki her gidişimde de öyle yaptım. İnterval kısmını parkurda, ara dinlenmeleri asfaltta yapmak iyi fikir. MTB'de sürekli güç uygulamaktan daha önemlisi, değişken parkur şartlarında güç uygulayabilmek sonuçta.

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.129
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Veledromda yol bisikleti sürmek zor geliyorsa dışarıdaki yollarda nasıl sürüyorsunuz merak ettim. Ben Başıbüyük tarafından inip gidiyorum oraya mesela. E-5'in altından geçen o inip çıkmalı cadde. Veledromdan daha kötü. Aynı şekilde sahil yolunda sağ şeridin sağı da öyle. 25mm Rubino Pro 3 kullanıyorum 90 PSI civarı, cok da öyle süremeyecek kadar sarsıldığımı hatırlamıyorum. Sprint atınca arka tekerim havalanmıştı geçenlerde. En fazla o.

Ya tabii yaparsınız, ama hem MTB'nizin lastikleri gereğinden fazla aşınmış oluyor, hem de yol bisikletine göre daha yavaş gittiğiniz için havanın sizi soğutması az oluyor, bu yüzden sıcaklık dengeniz daha kötü oluyor. Buna gelene kadar; oraya kadar MTB ile gitmişsem asfaltta döneceğime, ortadaki CX parkurunda performans yaparım - ki her gidişimde de öyle yaptım. İnterval kısmını parkurda, ara dinlenmeleri asfaltta yapmak iyi fikir. MTB'de sürekli güç uygulamaktan daha önemlisi, değişken parkur şartlarında güç uygulayabilmek sonuçta.
Bozuk yollarda sürmüyorum.