İstanbul içi otobüslerde bisiklet taşıma konusu..

Utku D

Üye
Tepki
74
Bisiklet
Kron
Merhaba arkadaşlar, uzun bir aradan sonra bugün ikinci el 2014 model kron xc500 aldım. Aldığım arkadaş Bulgurluda oturduğundan oraya gittim oradan eğlenceli bir yolculukla bisikletle Üsküdar'a oradan vapurla Beşiktaş'a geçtim Beşiktaş'tan 4. Levent'e gitmek için yıldız yokuşunu göze alamadığımdan otobüse bineyim dedim fakat hiçbir otobüs beni almadı :) bisiklet taşıyıcısı olanlara binmem söylendi fakat o sarı otobüsleri de çok nadir gördüğümden bekleyemedim Yıldız Tekniğe kadar çıktım orada artık çok yorulduğumdan şansımı denediğim bir 25T beni kurtardı ve 4Levent'e geçtim.

Şimdi sormak istediğim olay bu otobüse bisikletle binme durumu şöföre göre otobüse göre değişmekte midir? Metrolarda, vapurlarda, metrobüste vb. toplu taşıma araçlarında bu tür keyfi uygulamalar olmazken otobüslerin ayrıcalığı nedir? Nasıl bir yol izlenmelidir? Teşekkürler.

Scudo

Utku D

Üye
Tepki
74
Bisiklet
Kron
Teşekkür ederim yazdırdım ne olur ne olmaz yanımda taşıyayım :) benim kullandığım saatin 19.00 olması beni haksız çıkarmış burada :)

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
O saatler içinde otobüs çok dolu değilse şoförde yok alamam derse, ilk önce durumu anlat daha sonra da almıyorsanız beyaz masayı arayıp bilgi alıcam yasak mı değil mı diye de bülbül gibi ötmeye başlar. He başlamadı mı plakayı kodu direk söyle bassınlar cezayı. Herkes üstüne düşen ne ise bilmeli yapmalı !