İstanbul içi otobüslerde bisiklet taşıma konusu..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Utku D tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. Utku D

  Utku D Üye

  Kayıt:
  17 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  66
  Beğeniler:
  67
  Şehir:
  İSTANBUL
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  Merhaba arkadaşlar, uzun bir aradan sonra bugün ikinci el 2014 model kron xc500 aldım. Aldığım arkadaş Bulgurluda oturduğundan oraya gittim oradan eğlenceli bir yolculukla bisikletle Üsküdar'a oradan vapurla Beşiktaş'a geçtim Beşiktaş'tan 4. Levent'e gitmek için yıldız yokuşunu göze alamadığımdan otobüse bineyim dedim fakat hiçbir otobüs beni almadı :) bisiklet taşıyıcısı olanlara binmem söylendi fakat o sarı otobüsleri de çok nadir gördüğümden bekleyemedim Yıldız Tekniğe kadar çıktım orada artık çok yorulduğumdan şansımı denediğim bir 25T beni kurtardı ve 4Levent'e geçtim.

  Şimdi sormak istediğim olay bu otobüse bisikletle binme durumu şöföre göre otobüse göre değişmekte midir? Metrolarda, vapurlarda, metrobüste vb. toplu taşıma araçlarında bu tür keyfi uygulamalar olmazken otobüslerin ayrıcalığı nedir? Nasıl bir yol izlenmelidir? Teşekkürler.
   
 2. Emre Sefa SEFER

  Emre Sefa SEFER Kıdemli Üye

  Yaş:
  23
  Kayıt:
  26 Eylül 2013
  Mesajlar:
  336
  Beğeniler:
  363
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Emre Sefa SEFER
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Fotoğraflı bir cevap vereyim. Açıklayıcı olur sanırım... Ancak otobüsler için ara duraklardan binmek sıkıntı. Ana duraklarda boşken itiraz ederlerse biz de diretebiliriz.
   

  Ekli Dosyalar:

  Furkan TK ve Utku D bunu beğendi.
 3. #3
  Utku D

  Utku D Üye

  Kayıt:
  17 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  66
  Beğeniler:
  67
  Şehir:
  İSTANBUL
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  Teşekkür ederim yazdırdım ne olur ne olmaz yanımda taşıyayım :) benim kullandığım saatin 19.00 olması beni haksız çıkarmış burada :)
   
  gmfaruk ve Kuzey Ege bunu beğendi.
 4. Yuppata

  Yuppata Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  5 Mart 2014
  Mesajlar:
  763
  Beğeniler:
  1.015
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  O saatler içinde otobüs çok dolu değilse şoförde yok alamam derse, ilk önce durumu anlat daha sonra da almıyorsanız beyaz masayı arayıp bilgi alıcam yasak mı değil mı diye de bülbül gibi ötmeye başlar. He başlamadı mı plakayı kodu direk söyle bassınlar cezayı. Herkes üstüne düşen ne ise bilmeli yapmalı !
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_11-10-30.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
hqdefault.jpg
[ATTACH] Profesyonel gibi inin Tekrar selamlar. Geçen hafta İngiltere'de yayınlanan Get into Road Cycling isimli dergiden "profesyonellerden tırmanma teknikleri" ile ilgili bir makale...
STRAVA SABAH.jpg
Merhaba, Şu an aktif olarak kullandığım garmin 520 model bir bisiklet bilgisayarım var. Otomatik olarak stravaya kayıt atıyor. Hız yükseklik vs 3 aşağı 5 yukarı aynı. Lakin yakılan kaloride baya...