İşe Bisikletle Gidenler

İşe hangi sıklıkta bisikletle gidiyorsunuz?

• Toplam katılım
    667

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.193
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bu hafta benim de 5te 5 oldu. Geçen hafta oğlumun doktor randevusundan dolayı 4/5 yapabilmiştim.

@BerkEvren O zaman da her sabah bu manzarayla karşılaşmayı özlerdiniz muhtemelen.
Köprüden geçmekten bahsediyorum. Manzarası bunu aratmaz bence :)
Normalde vatandaş olarak tüm illere, semtlere para vermeden seyahat etme hakkımız olmalı. Ama İstanbul boğazında bu göz ardı edilmiş hep.

Scudo

Clal

Anka Cyclist
Tepki
860
İsim
Celal
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
27 Temmuzdan beri 2 hafta izin 2 kez de farklı biryere gitmek zorunda kaldığım günler haricinde her gün işe bisikletle geldim.

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
6.118
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün işe geç kalıyorum diye araçla geldim. Şimdi içim içimi yiyor. Öğlen kaçıp bisikleti alıp gelebilirim :D.
"Kaç yaşına gelmiş adamsın, hala bisikletinle oynayayım diyorsun". - Özenip bisiklete cesareti olmayan.
"Evet bisikletimle oynamak inanılmaz keyifli :ssrtcbya:". - Ben ve benim gibiler.

"Ekleme"
Yine aklımı çeldiniz.

Güzel güzel oturuyordum, bi açıp forumda neler oluyor bakayım dedim. Deyiş o deyiş. Gaza geldim, atladım arabama. Öğlen arasıdır deyip eve kadar gidip bisikletimi alıp geldim işe. Üşenmedim. İyi ki de yapmışım. Bu ne kefiytir arkadaş. :) Aradan öğle yemeğini de çıkardım mis gibi evimde.

1600082678259.png 1600082710322.png

Son düzenleme:

SeYaP

Daimi Üye
Tepki
622
İsim
Serkan Yavuz PAMUK
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Haftaya başladık mis gibi hava var dışarıda akşam bi 15 km gideri var. Hafta sonu planı yattı malesef gidemedim pamukkaleye.

imamyakali

İmamyaka= Hakim yaka da denilen bir yaka çeşidi.
Tepki
327
İsim
Bilal
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İstisnasız her gün işe bisikletle gitmem ve buna rağmen bu başlığı yeni fark etmeme kaç point 🤔

Haftada 5 gün, günlük gidiş-dönüş toplamda 13 km civarında bir yolum var. Yold bir çok sorun yaşamama rağmen en büyük endişem, bisikletimi mecburiyetten avmnin otoparkına kilitlemem. ya tekrar çalınırsa korkusu bir dakika bile yanlız bırakmıyor. Molada kolaçan ediyorum, çıkışta evladıma kavuşmuş gibi hasret gideriyorum. Daha önce Legarda 2021 süspansiyonlu maşa v fren çaldırdım ,10 günlüktü bebeğim. Yerine bu sefer hd sini aldım, korka korka bırakıyorum otoparka..

Ben şuna kesinlikle eminim, bu tür hırsızlıklara sağlam bir ceza verildiği takdirde bundan güç alan insanlar işine bisiklet kullanarak gidip gelmeye başlayacak ve belki bu başlığı takip eden üye sayısı 5 haneleri devirecek..

Neyse, ümitsizlik yok. Tam tedbirle işe bisikletle gitmeye devam 💪🏻

Dosyalar

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.094
Bisiklet
Trek
Uzun zamandir evden calisiyordum, is degisikligi sonrasi haftada bir kac gun yeni ofise gitmeye basladim rotam biraz degisti, merkeze dogru gitmeye basladim. Uzun zamandir da video cekmiyordum, yeni rotayi cekeyim dedim.
Ev batida, is yeri doguda oldugu icin hem sabah hem de aksam gunes karsidan vuruyor. Mumkun oldugunca surusu kesmemeye calistim ama olmadi, gunesin rahatsiz yerleri kesip attim mecburen. Muzik falan da yok arkada, naturel olsun dedim, takir takir camurluk sesi var.

Bu sabah surusu: (link)

Bu da aksam: (link)

Esatesat

Aktif Üye
Tepki
298
İsim
Esat esatoglu
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Ben de yaklasik 5 aydir işe bisikletle gidiyorum.Gidemedigim zamanlarda kendimi kotu hissediyorum.Masa bası calişmak zorunda olan kisiler bakimindan cevreyi kirletmeden ekonomik bir sekilde ise gidip gelmek insani mutlu ettigi kadar saglikli da kılıyor.Bisiklet yollarının arttırılması; bisikletin bir ulaşım aracı olarak görülmesi dilegiyle herkese güvenli süruşler..
Bu arada işe gidiş dönüş toplam 26km tutuyor.sabah 7 de trafiğin seyrek olduğu saatlerde yola çıkıyorum.uzerimde dekatlondan aldığım gündüz görünür olan yelek oluyor.bir de gunduz flash ozelligi olan far. zira gece fener stop falan görünür olunuyor ama gündüz trafikte olan kişiler dikkatini araba ve yayalara verdikleri için görünmüyoruz.yani gündüzleyin görünür olmak da gece kadar önemli.(gündüzleyin beni görmeyen dallama yüzünden kaza yaptigim gibiarac suruculerinini az olmayacak sayıda olacak şekilde beni son anda farkettiklerini aynam vasıtasıyla gozlemledim)

Son düzenleme:

erman35

Forum Demirbaşı
Tepki
1.174
İsim
ERMAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Aykut S.

Üye
Tepki
88
İsim
Aykut S.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper2508 Maske takmadım diye polisten mi kaçacağım? Çok tuhaf olur. 13 Yaşımda belki kaçardım :)
@Scofield8347 konuyla ilgili kaynak varsa gönderir misiniz? Rahat rahat sürelim biz de.
Hatırladığım kadarıyla en son kararname ile bisiklet kullanırken de maske takmak kanunen zorunlu arkadaşlar ancak uygulanmıyor.

Clal

Anka Cyclist
Tepki
860
İsim
Celal
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@murat serbet bisiklet sürerken maske takma zorunluluğu yok bilginiz olsun
Şöyle bir yorum yapıyorum.
Bir bir araçta tek kişi olunca yada aynı evden birileri olunca maske zorunluluğu yok. Bisiklet bir araçtır ve araçta tek kişiyiz 😇 😇 😇 😇 😇