Iohan Gueorguiev

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
Değerli arkadaşlar ve bisiklet sevdalıları,

Bu yıl youtube kanalıyla tesadüfen karşılaşıp hayranlıkla izlediğim bir tur bisikletçisini size tanıtmak istiyorum,

Iohan Gueorguiev...

IMG_4411.jpg

Bulgar doğumlu, küçük yaşlarında Kanada'ya göç etmiş bir gezgin bisikletçi.
Bisiklet videolarını çok özenli bir şekilde yayına hazırlıyor. İzlerken bisiklet ve tekniğin dışında doğaya, yalnızlığa, huzura bir kez daha aşık oluyorsunuz. Hayatı adeta daha yavaş ve sindirerek yaşayan bir bisikletçi.

See The World video serisi inanılmaz. Baştan sona defalarca izledim. Siz de izleyin ama mutlaka baştan sona izleyin. Atlamadan. Her bir videoyu izlerken birkaç dakika sonra hissedilen meditasyon duygusunu anlatmama imkan yok. O sebeple lütfen vaktiniz varsa atlamadan, sindire sindire; hatta mümkünse masaüstü bilgisayarınızdan izleyin.

İyi bir gezgin olmasının yanısıra fotografik öğeler mükemmel. Normalde kisch bulduğum time lapse tekniği de Iohan tarafından çok yerinde ve mükemmel uygulanmış. Gittiği yerlerde halkla sohbetleri, doğa olaylarını zamanında görüp kameraya alması, bazen bir barda çalan müziği görüntülerinin devamına bir fon olarak yerleştirmesi, hayvanlarla yakınlığı, seçtiği müziklerin uygunluğu bizlere yaşadığı güzellikleri göstermek için ne kadar çabalayıp zahmet ettiğine işaret. İzleyin derim, bakalım siz de beğenecek misiniz...

See The World tanıtım videosunu buraya koyuyorum.

Başlangıç videosu,

Bölüm 2 (Özellikle favorim)

Bölüm 3

Bölüm 4

Bölüm 5

Bölüm 6

Bölüm 7

Kanalından bolca video bulunabilir.

Bu da kendisinin internet sayfası.

(link)

Umarım siz de beğenirsiniz.

20151214103702_IMG_0744.jpg

Scudo

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
Çok güzel videolar, ben de izledim hepsini :) Gezginin bisikleti de oldukça sade, bizim yüzüne belki de bakmayacağımız bir bisikletle dünya turu. İnanılmaz :)
Edit: bisiklet Surly imiş. Neyse dünyayı turlamak inanılmaz :d

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
Kavmiyetçi, duygusal düşünmeden "iyi tanıyanlar" Gürkan genç ile Iohan'ın tur felsefelerine ve aralarındaki farklara değinebilse ve varsa buna buradan bakan birileri zevkle dinleyebilirdik.
Not: Elbette aynı olmak zorunluluğu düşünülmesi gereksiz bir şık. Fakat bu kıyas yapmaya engel olmamalı; düşünmek ve anlamak adına.

Prusias

Üye
Tepki
134
İsim
Bahadır
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Forumdaki bir konunun içinde linkini görerek kendisinden haberdar olmuştum. Benim de severek ve sıkılmadan izlediğim , takip ettiğim biri. Umarım bir gün onlar gibi gezebiliriz :)

• Beğen
Tepkiler: Ahmetgitar

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.124
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link), 4 yıllık turunu seriler halinde belgesel tadında yayınlamış. İlk seriyi izledim. Gerçekten hoş sahneler var tavsiye ederim.

JokerJems

Üye
Tepki
20
İsim
DOĞUKAN KEÇECİ
Bisiklet
Sedona
Uzun ve kaliteli bisiklet videoları izlerken çok mutlu oluyorum. Hasret kaldık böyle videolara. Teşekkürler

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar hem forum veritabanını verimli kullanabilmek hem de aradığımız bilgilere direkt ulaşabilmek adına yeni konu açmadan önce lütfen arama butonunu kullanınız. Şu an link ekleyemiyorum ancak lütfen şimdi Iohan Gueorguiev olarak forumda başlık arar mısınız, teşekkürler, iyi forumlar. @BF Okuru

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
hala devam ediyor mu acaba.

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.971
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biz de bisiklete biniyoruz demeyelim....:agla:

Levent11

Aktif Üye
Tepki
980
İsim
levent
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İntihar ettiği ile ilgili haberler var. Çok üzüldüm , ilham kaynaklarımdan biriydi.
(link)