Iohan Gueorguiev

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Başlık
40
Tepki
8.005
İsim
Ahmet
Değerli arkadaşlar ve bisiklet sevdalıları,

Bu yıl youtube kanalıyla tesadüfen karşılaşıp hayranlıkla izlediğim bir tur bisikletçisini size tanıtmak istiyorum,

Iohan Gueorguiev...

IMG_4411.jpg

Bulgar doğumlu, küçük yaşlarında Kanada'ya göç etmiş bir gezgin bisikletçi.
Bisiklet videolarını çok özenli bir şekilde yayına hazırlıyor. İzlerken bisiklet ve tekniğin dışında doğaya, yalnızlığa, huzura bir kez daha aşık oluyorsunuz. Hayatı adeta daha yavaş ve sindirerek yaşayan bir bisikletçi.

See The World video serisi inanılmaz. Baştan sona defalarca izledim. Siz de izleyin ama mutlaka baştan sona izleyin. Atlamadan. Her bir videoyu izlerken birkaç dakika sonra hissedilen meditasyon duygusunu anlatmama imkan yok. O sebeple lütfen vaktiniz varsa atlamadan, sindire sindire; hatta mümkünse masaüstü bilgisayarınızdan izleyin.

İyi bir gezgin olmasının yanısıra fotografik öğeler mükemmel. Normalde kisch bulduğum time lapse tekniği de Iohan tarafından çok yerinde ve mükemmel uygulanmış. Gittiği yerlerde halkla sohbetleri, doğa olaylarını zamanında görüp kameraya alması, bazen bir barda çalan müziği görüntülerinin devamına bir fon olarak yerleştirmesi, hayvanlarla yakınlığı, seçtiği müziklerin uygunluğu bizlere yaşadığı güzellikleri göstermek için ne kadar çabalayıp zahmet ettiğine işaret. İzleyin derim, bakalım siz de beğenecek misiniz...

See The World tanıtım videosunu buraya koyuyorum.

Başlangıç videosu,

Bölüm 2 (Özellikle favorim)

Bölüm 3

Bölüm 4

Bölüm 5

Bölüm 6

Bölüm 7

Kanalından bolca video bulunabilir.

Bu da kendisinin internet sayfası.

Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Umarım siz de beğenirsiniz.

20151214103702_IMG_0744.jpg

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Başlık
3
Tepki
419
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
Çok güzel videolar, ben de izledim hepsini :) Gezginin bisikleti de oldukça sade, bizim yüzüne belki de bakmayacağımız bir bisikletle dünya turu. İnanılmaz :)
Edit: bisiklet Surly imiş. Neyse dünyayı turlamak inanılmaz :d

yakubi

Daimi Üye
Başlık
9
Tepki
2.028
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
Kavmiyetçi, duygusal düşünmeden "iyi tanıyanlar" Gürkan genç ile Iohan'ın tur felsefelerine ve aralarındaki farklara değinebilse ve varsa buna buradan bakan birileri zevkle dinleyebilirdik.
Not: Elbette aynı olmak zorunluluğu düşünülmesi gereksiz bir şık. Fakat bu kıyas yapmaya engel olmamalı; düşünmek ve anlamak adına.

Prusias

Üye
Başlık
2
Tepki
222
İsim
Bahadır
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Forumdaki bir konunun içinde linkini görerek kendisinden haberdar olmuştum. Benim de severek ve sıkılmadan izlediğim , takip ettiğim biri. Umarım bir gün onlar gibi gezebiliriz :)

• Beğen
Tepkiler: Ahmetgitar

serchester

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
419
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
, 4 yıllık turunu seriler halinde belgesel tadında yayınlamış. İlk seriyi izledim. Gerçekten hoş sahneler var tavsiye ederim.

JokerJems

Üye
Başlık
2
Tepki
25
İsim
DOĞUKAN KEÇECİ
Bisiklet
Sedona
Uzun ve kaliteli bisiklet videoları izlerken çok mutlu oluyorum. Hasret kaldık böyle videolara. Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Süper Dede

Ömer Murat

Yönetici
Başlık
23
Tepki
33.209
Arkadaşlar hem forum veritabanını verimli kullanabilmek hem de aradığımız bilgilere direkt ulaşabilmek adına yeni konu açmadan önce lütfen arama butonunu kullanınız. Şu an link ekleyemiyorum ancak lütfen şimdi Iohan Gueorguiev olarak forumda başlık arar mısınız, teşekkürler, iyi forumlar. @Dystopia

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Tolga Özdemir

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
126
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92