INTEC kadro hakkında

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar merhaba,

bisiklet toplama düşüncem var. kadrolara bakarken INTEC diye bir ürüne rast geldim. bu kadro hakkında bilgisi olan var mıdır ?

teşekkürler.

(link)

(link)

cevaplar için teşekkürler sevgili arkadaşlar :) bu yardımlarınızı hiç unutmayacağım :)

şimdi ben mevcut bisikletimin donanımını yükseltecektim geriye sadece kadro kalacaktı, dedim ki kendi kendime kadroyu da değiştireyim ve web de araştırma yaparken bu kadroyu buldum. yakında bu INTEC T6 kadroyu alacağım sanırım 3-4 ay gibi bir sürede tüm parçaları almış olurum. e aldıktan sonra ben sizi bilgilendiririm sevgili bisikletseverler :)

kendime özel bir tur bisikleti toplayayım istiyorum, dünya turuna ve şehirler arası tura çıkma gibi bir düşüncem yok şu an ama, kendime özel bir bisikletim olsun ve uzun yıllar kullanma gibi bir derdim var. çünkü 7-8 yıldır bisiklete biniyorum, şu an ikinci el giant bisikletim var, bu ikinci bisikletim. iki bisiklette edindiğim tecrübeler ile beni ben yapacak :D bir bisikleti piyasada bulamadım. kadro, donanım, aksesuar derken hep beğenmediğim bir yanı oluyor. durum bu yani.

eğer bu kadro ile ilgili bilgisi olup da paylaşmayan varsa aranızda gözlerinden öperim :D saygılar

(link)

Scudo

HikmetTaha

Aktif Üye
Tepki
14
Bisiklet
Scott
Kadro hakkında söyleyebileceğim T6 Seri kadro lar 6060 aliminyum profilden üretilen kadrolardır yani aliminyum ve silisyum alaşımlı . marka farkı olmadan konuşursak hepsi t6 seri kadrolarda esneme inceltme oranları gösterdiği direnç v.s. hemen hemen aynıdır kısaca kalite olarak fark pek olmaz . kalitenin farkı Marka olayında önemli olan satış sonrası ürününün ne kadar arkasında durduğu garanti v.s. vermiş olduğu güvendir. materyali ile marka güvencesi bir yorumlamak pek doğru olmaz bana göre

Ha aradığın hafif olması esneme olayının az olması v.s. gibi durumları takıntılı isen 7 seri 7005 aliminyum kadrolar tercih etmen gerekir 7 seri aliminyum daha az esner ve daha hafif imal edilebilir derken t6 dan daha ince profil olarak daha fazla direnç gösterir bunun nedenide t7 seri aliminyumun tungsten alaşımlı olması . Daha az esneme daha ince profil ve daha fazla direnç
saygılar

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada

gokhankoc

Aktif Üye
Tepki
469
İsim
Gökhan Koç
Bisiklet
Specialized
Bu kadro alüminyum değil çok kullanılan bir malzeme olan 4130 veya 25CrMo4 çelik kadro.

T... alüminyumun kalitesini veya malzeme cinsini değil ısıl işlem (temperleme) işlemini ifade eder.

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada