İlginç konular arayanlar uzaylılar, ilginç olaylar.

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
Merhaba arkadaşlar bu konuyu açarken baştan söyleyeyim cevapsız bırakılan çok soru var.Bu. Sorulara nasıl cevap verseniz tutmuyor en azından benim açımdan.

Şimdi gelelim bu başlığın neler içerdiğine.Şimdi dünyada ilginç olaylar var bazılarını tvde veya nette görebilirsiniz.Örneklerle başlamak istiyorum bu konu zaten tamamen tartışma konusu olucak.

1.dyatlov geçidi olayı

9 kişi dağ yürüyüşü yaparlar hava -17 hissedilen -30 civarında .Bunlar gece kamp yapıyorlar.Geceleyin çadırlarını içeriden yırtarak kaçıyorlar ve hepsi ölü bulunuyo.Ama hbirisinde darp izi yok,ve onları öyle birşey korkutmuş hava -17 iken dışarı çıplak çıkmışlar.abiler tamamını anlatmıyorum olayların kendiniz bakın okuyun öle tartışalım

2.pilidelfia(yazılışını bilmiyorum :D) olayı.Geminin ışınlanması ve bazı mürettebatların resmi kaynak ve resimlere göre geminin içine girmiş olmaları veya organlarının farklı yerlere dağılmaları

3.rosvell olayı araştırın buda baya tartışmalı bir konu

4.kaybolan ingiliz askerleri çanakkalede 1915 yılında yaşanmış bir olay ingilizleri ismini unuttuğum bir alayı tepeyi ele geçirmel için tırmanıyorlR tepede sis var askerler sise girdikten sonra sis havalanıyor ve askerler birdaha bulunamıyor.Osmanlı gözcülerinde kitaplarda yazıyor bı olay

5.51. Bölge efsaneleri

6.tunguska olayı rusyadaki efsane patlama

7.aya gidildimi ayrıca youtubada rusların kayıp kozmonotları diye bir video var ordaki ses kaydını dinleyin ve yorumlarınızı belirtin.

8.aydaki uzaylı üssü nasa tarafından 120 küsüratlı foto paylaşılmış ve fotolarda açık bir şekilde görülüyor ayda yerleşim var

9.kaybolan rus kozmonot videosunu yayımlayan adamın videolarını izletin kesin ilginizi çekicek garip olaylar vardır

Evet arkadaşlar bunlar düşünüpte işin içinden çıkılamayan konular.Buraya hepsini yazamadım yazarsam 1 hafta sürer.Kendi bildiğiniz garip olayları yazın tartışalım bu aralar bu olaylara sardım.Şimdiden hayırlı olsun.

Scudo

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@Angel burda bu tarz konularaı tartışıcaz babuş ilginç birşey gördünmü paylaşırsın

@Angel bunları izleyince diyorum kendime kesin uzaylılar var diye evrendeki yerimiz küçücük.

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
uzayda akıllı yaşamın olduğunu düşünmek bile eğlenceli. bizden daha gelişmiş uygarlıklar varsa eğer ki bence var daha yüzyıllar geçmesi gerekiyo bizi bulabilmeleri için. uzaya gönderdiğimiz ilk radyo sinyalleri 65IY uzaklıkta daha, yani galaksimizin dışına bile çıkmamıştır sinyaller. insanoğlunun uzaya fırlattığı mekiklerin en uzakta olanı 1970 yılında fırlatılan voyager1 daha plütonun ilerisine yeni çıktı. 45 senede güneş sistemimizden çıkamadı düşün. üstelik voyager1 hız açısından çok şanslı. gezegenlerin çekimine kapılıp müthiş bir ivme yakalamış. şimdi yollayacağımız daha teknolojik uzay mekiği bile voyager1 kadar hızlanamayabilir

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@Angel diğer olaylara ne diyorsun abi özellikle dyatlov geçidi olayına.

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
image.jpg Ben en çok gora yı merak ediyorum yazın gidicem :) şaka falan @mehmet ulaş iyi konu beğendim bunu :) bence ışınlanmalı, sisli olaylar biraz abartı gibi ama hani ay konusunda kamuya herşey açıklanmıyor diye düşünüyorum bilinen ve söylenmeyen şeyler vaaaarr :) mesela degenkolp uzaylı hem sanremo milan hem paris rubaix kazanılır mı aq? :) (aq: anthony queen)

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu olayları biliyorum ancak şu da var bunlara pek benzemese de, Uyku felci.Varlığı söylenir zaten duymuşsunuzdur hepiniz.Bundan gerçekten çok korkuyorum oldum olası :D

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
Şu uzaylı bulundu olayları falan hikaye. 8. hikaye için diyorum. Böyle bir şey olması durumunda bu efsane olmaz bizzat tüm dünyaca haber edilir. Yani yok uzaylı resimleri çekilmiş bizden saklanıyor falan bunlar hikaye. Ayrıca şuan ay hakkında bilgi almak orada ki yeryüzünü incelemek o kadar kolay ki oraya gitmeye bile gerek duymuyorlar. Ellerin altında diye biliyorum. Taa nerede ki gezegenleri teleskop ile inceliyorlar ay artık çok basit bir hal aldı. Yani orada yerleşim falan olsa elbet biri bir şeyler sızdırır dünyaca konuşulurdu.

Bende sağdan soldan duyduğumca yazıyorum.

rata

Üye
Tepki
54
Bisiklet
Salcano
2 numara philadelphia experiment diye geçiyor. Hatta filmi de vardı. İşin içinde Nikola Tesla var zaten. Adamın hayatını araştırırsanız zaten birçok olay var. Olayın özü de, adamların ikinci Dünya Savaşı nda ışınlanmayı bulduklarını iddia etmeleri. Saniyeler içinde deney yapılan gemi 600 km ileri gitmiş ve geri gelmiş sonra hesapta.

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@rata çok ilginç bir olay gemideki bir asker 200 gün komaya girmiş olaydan sonda nasıl olsuysa benim en merak ettiğim geçit olayı

@Umut Tekin bende kesin demiyorum :D hükümetler saklamaya çalışıyor bazı belgeleri filan nasa çalışanları ise ayın karanlık yüzü hakkında çok konuşuyorlar

@serdar k şu geçit olayıda uyutmamıştı beni

@Angel bulabildin mi bişeyler :D

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
@mehmet ulaş pek ilginç bir olay gibi gelmedi, klasik amerikan korku filmleri senaryosu gibi, merak uyandırmak için abartılmış gibi sanki.

o değilde şu videonun altında yapılan yorumlar dikkatimi çekti, mantıklı aslında

alıntı
''''
insanlar uzaya çıkamaz. bir daha yazayıum. fiziki olarak tüm evrende gezegenler yıldızlar hepsi kendi enerjilerini bir yerde tyoplamışlardır. insanların enerjisi zaten dünyanın enerjisinden oluşur.!! yani buradan çıkamayız. dünyanın çekirdeğinde zaten çok büyük bir güç var. çıkabilse dünyadaki parçacıklar dışarı doğüru çıkar. ama insanoğlu o gücü kalkıp kendi kafasına göre, bir tane hafif araç yaptım, yok süper benzini keşfettim diyerek çıkamaz :) mantıklı düşünürsek bile öyle. insanlarıon fiziki enerjisi tamamen dünyaya bağımlıdır. taştan topraktan farkımız yoktur. düşünebiliyor olmamaız hayal perest olmamızı gferektirmez. böyhle insanalr sadece oyuncxak ve çizgi roman fantasi kahramanları hikayeleri yazarlığı yapabilir. başak bir şey yapamazlar. zaten amerikadaki firmaları çok bildiklerini söyleyenler amerikada oyuncak üreticileri, saçma sapan dergiler, % 60 ı çizgi roman ve fantasi dergi satışlarından gelir elde eden bir kesim oluşturmuş oralarda.!!! ve tabi para alım satımı, şirket alım satımları. zaten genelde bunlardan oluşuyorlar. avrupada buna keza farkllı değil. ancak çizgi romanlarını yada mitolojik saçam bilim kurgularını türkiyeye satabilmek için böyle saçma medya yöntemleri kullanıyorlar. bu tür insanların zaten özellikle türklere ve islamiyete saldırmaları normaldir. türkler okuyor olsaydı, avrupadaki o inanılmaz baskılı sapkın kitaplarını türkiyede rahat reahat basıp milyonlarcva satarlardı. ancak bir zamanlar bununda denemesini yaptılar hatırladığım kadarıyla. bir çok dergi bu şekilşde türkiyeye girdi. ancak dergi fiyatları bahane edilerek piyasadan kaldırıldı. arkasından türkiye yine okumuyor cahgil denildi. türk insanına amerikan avrupa kitabı okumadığı ve inanmadığı için cahili diyorlar. bir şey okumadığı için değil.!!!!! çünkü Kuran bilinen dünyevi seviyeli bilimin tüm kaynaklarını açıklamıştır.!!! ve ben bunu canlı canlı gördüm.!!! bu kaynaklar insan ve düşünce boyutundfan ruh boyutuna kadar dünyadaki madde boyutundan cennet cehennem katlarına kadar tüm ayrıntılarıytla mantıklı ve akla en yatkın, soru işareti kalmayacak şekilde açıklanmıştır. zaten bunları insanların kafasından silmeye çalışıyorlar. avrupada ve amerikadaki insanların sözde "sürekli öğreniyoruz deneyerek buluyoruz" şeklinde düşünce yapısının yaygın olması, onların neden sürekli psikologlara taşındığını ve ahlaktan gerçeklerden neden uzak olduğunuda gösteriyor. son oalrak uzaya kimse çıkamaz :)))))))))) inanılmaz derecede olayları bir birine katıp, doğrulardan çıkıp ucu bucağı olmayan yanlış noktalarda birleşen medya yayınları yaparak insanların kafalarını daha çok karıştırıyorlar...'''

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
@rata
Teslanın ruhu mu katılmıştı deneye :)))

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Gizemli olayları araştırmak için deneylere, wikipedia'ya vs başvurmaya gerek yokki.

Asgari ücretli bir çalışanın ev kirası, telefon, su, elektrik, doğalgaz, mutfak masrafını ödeyip iki de çocuğu okutmasını biri izah etsin önce.

rata

Üye
Tepki
54
Bisiklet
Salcano
@antecurs

Dayandıkları teori Albert Einstein a ait. Tesla' nın da parmağı var. Zaten çok belirsizlikler olan bir deney.

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
bence en olağanüstü olaylardan biri şu bizim meşhur wd 40. ne işe yaradığı hala tam manasıyla çözülemedi ve bazı kesimler wd 40'a çılgınca bağlı iken, bazıları ise tırım tırım kaçıyor.
bundan büyük gizem mi olur lan? bak şu an karşımda rafta öylece bakıyor bana, anlamadık gitti. yetkililer bi el atsın :D

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
Dyatlov geçidi oldukça sıkıntılı bu konuda ortada oldukça anlamsız şekilde bulunan cesetler ve ne olduğu anlaşılamayan durumlar var. Bir olay rusyada geçiyorsa kesinlikle rus ordusunun parmağı vardır diye düşünenlerdenim. Konuyla ilgili Şeytan geçidi (Devil's Pass) diye bir de film var ama filmin sonunu oldukça kötü bağlamışlar daha gerçekçi veya akla yatkın olabilirdi.

• Beğen
Tepkiler: cengizözyurt