İlginç konular arayanlar uzaylılar, ilginç olaylar.

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Ya o bişey değilde bu uçaklar nasıl oluyorda uçuyor öyle. Tonlarca ağırlık.
Gemiler falan suyun üzerinde. Saç telinden ince bir genişlikte binlerce transistor hele.
Bakalım rüyadan ne zaman uyanacağız.

• Beğen
Tepkiler: Orhan57 ve Edip D.
Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmet ulaş

El cevap
1-O soğukta ısınmak için alem yapıyorlardır. Oğlan işi ileri götürünce kız çadırı parçalayıp (belkide libidolu oğlan parçalamıştır artık bilemem) kaçıyor. O soğukta ..tleri donup orada ruhlarını teslim ediyorlar.
2-Gemide herifler beleş rus votkası bulup, beleş votka baldan tatlıdır diyerek dibini somun ekmekle sıyırıyorlar. kafayı bulan mürettabat arasında, gece karı kız davasından hır çıkıyor. Geminin mutfağından bursa işi pıçağı kapan birbirini doğruyor lime lime ediyor. Organlar oraya buraya saçılıyor.
3-Rosvel olayı bak bunu bilmiyorum
4-İngiliz askerleri sise giriyor sis farlarını yakmadıkları için yollarını kaybediyor taaaaa Adanada kendilerini buluyorlar. Adanaya gelmişken kebab şalgam neyim yiyip İncirlik üssünde işe başlıyorlar.
5-Bölge efsaneleri bundan bir şey anlamadım. Geç.
6-Doğalgaz vanasını açık unutan rus sibiryayı patlatıyor. Bunu duyan pala stalin adama anasının hörekesini gösteriyor.
7-Aya gidilmedi tabikide. Hepsi illüminatilerin oyunu bunların hepsi komple komple. Rus kozmonot en son Olgayla birlikte alanyada mercimeği fırına vermiş diyorlar.
9-He canım ayda yerleşim var TOKİ ayda 375 tl ye dar gelirliler için sosyal konut yapmış diyorlar. Valla bende gerzeklerin yalancısıyım.
10- Ben izledim çok kötüğ fena işler dönüyor vidyoda ayıpçı şiyler artı 18 lik. Aman sabiler seyretmesin.

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
Yakın dönemde NASA, 10 yıla kadar evrende canlı formlarla karşılaşılacağını duyurmuştu. Tabii bu form mikroskobik ölçekte olma ihtimali yüksek :) ancak bu bile gayet heyecan verici. Zaten denizlerdeki kum tanesinden fazla yıldız ve gezegenin olduğu bir boşlukta tek olmak ya da olmamak. @Halit Ahmet Çiftçi nin de yazdığı gibi her iki ihtimal de ürkütücü:)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İşin ilginç tarafı; bu uzaylı keratalar neden hep batılılar ile irtibat kuruyorlar? Tamam Türkiye dahil birkaç Asya ve Afrika ülkesinde istisnai iddialar ortaya atılmıştır. Fakat bu tür vakaların %80 i batılı ülkelerde görülüyor. Hâl bu ki; çok misafirperver bir ülkeyiz. Burdan sesleniyorum, xcyh23/&hk isimli uzaylı arkadaş akşama kuru fasuye pilav var. Yanına da bi baş soğan kırarız ohh...

SuatYRDGN

Üye
Tepki
27
Bisiklet
Canyon
@Angel
Yoruma bakılırsa yine dine bağlamışlar. Kaynak diyor peki kaynak nerede?
Belki Kepler 438b gezenine gideceğiz bundan 100 yıl sonra. Fizik her zaman değişir. Kesin değildir hiç bir şey.
Quantum fiziği çıkınca klasik fizik artık işe yaramaz oldu.
Kaynak Caner Taslaman ise vay haline o adamın. Abartılı el kol jestleriyle, pompalanmış bir kendine güvenle, karşısındaki insan haklı dahi olsa üste çıkmayı deneyen ve dar bakışlı bir adam.

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@Burcuu bana bayaa gerçekçi geldi fake olma ihtimali yüksek ama bakalım ne olacak

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Yirminci yüzyılın ablak yüzlü pilotu
Buldun mu Ay yüzünde ölüme çare otu ?

Bir odun parçasına at diye binen çocuk
Başında çelik kulaf, sırtında plastik gocuk.

Uzakları yenmiş Fatih edasındasın|
Dipsizliğin dibini bulmak sevdasındasın...

Allah'a dil çıkarır gibi küstah bir yarış...
Farkında değilsin ki, Ay Dünya'ya bir karış.

Fezada milyarlarca ışık, yol, mesafe;
Seninki, saniyelik zafer, ilmi hurafe.

Kavanozda, kendini deryada sanan balık;
Ne acı vahşet, mağrur ilimdeki kalabalık;

Fezada 'Allah diye bir şey yok' iddiası
Gel gör, kaç füzeye denk, bir mü'minin duası;

Rafa kaldırmak için ruhlarını dürdüler;
Güneş diye kalpteki güneşi söndürdüler.

Bilmediler; kalptedir, kalptedir asıl feza;
Kalptedir, olumsuzluk kefili kutsi imza.

Sayıdan sonsuzluğa sınıf geçirtecek not;
Bizdedir ve bizdedir Arş'a giden astronot,

Ve mekandan arınmış ve zamandan ilerde,
Fezayı teslim alma sırrı bizimkilerde.

Bizimkiler ışığa gem vururda binerler;
Yerden göğe çıkmazlar, gökten yere inerler..

NECİP FAZIL KISAKÜREK

• Beğen
Tepkiler: Yıldıray55

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
En sevdiğim konu uzaylılar ve dünya dışı varlıklar :D

• Beğen
Tepkiler: yoğurtcu

SuatYRDGN

Üye
Tepki
27
Bisiklet
Canyon
@Antares
O zaman linkteki kitaplardan okuyabilirsin. Kuantum ve uzay ile ilgili seçilmiş güzel kitaplar. Ben çoğunu okudum.
En son olarak kuantum ile ilgin varsa "Bay Tompkins'in Serüvenleri" kitabını okumanı tavsiye ederim.
(link)

• Beğen
Tepkiler: yoğurtcu

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
687
Bisiklet
b'Twin
ben bakamadım o rus deneyinin görseline, çok mu korkunç ?? merakıma yenik düşüp bakarım birazdan :confused:

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@Edip Dinçer ilk başlarda inandırıcı filan ama sonra hikaye bozuyo organların yerleri değiştirilmiş felan.

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
@Halit Ahmet Çiftçi

güzel...
mesela, belgesel çekimlerinde hayvanlar insanları görmez, varlıklarından haberdar olmaz ama insanlar hayvanın her hareketini takip eder, detaylıca inceler, yorum yapar ve verileri kaydeder. hayvan doğasındaki yaşamına devam eder. ama insan verileri toplar. bu uzaylıların bizimle iletişime neden geçmediklerini yeterince açıklıyor. zaten hangi enerjileri hangi boyutta nasıl kullandıklarını bilmediğimiz ve tahmin edemediğimiz dünya dışı varlıklar, hala fosil yakıt kullanan ve yaşadığı gezegeni savaş alanına çevirerek kendi neslini tüketmeye çalışan bir tür ile neden iletişime geçsin ki? biz kavga eden iki köpeğin veya aslana yem olmamak için ondan kaçan bir ceylan ile aslanın arasına giriyor muyuz?

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
@mehmet ulaş

Bildiklerimi kısaca yazayım:

6- Bu olay bir kuyrukluyıldızın dünyaya çarpmasının tarih kayıtlarına geçmiş en güzel örneğidir. 2013 Şubat ayında çok küçük bir göktaşı yine Rusya'ya düştü. Cep telefonları ve Rusların araçlarında kamera kullanmaları sayesinde yüzlerce kaydı oluştu. Youtube'ta 2013 February Comet diye aratabilirsiniz.

7- Bilim tarihini ve teknoloji tarihini, hangi tarihte ne bulunduğunu ve bunun nasıl bir teknolojik gelişmeye neden olduğunu sırayla incelediğimizde aya gitmenin çok da şaşırtıcı bir şey olmadığını rahatlıkla görebiliyoruz. Tek yapılacak şey aya gidilmeden öncesinde bilim ve teknoloji neredeydi iyi sorgulanmalı. Her şey neden-sonuç bağlamında ilerliyor.

5 ve 8- 90'larda astronomi okudum (aslında astronomi merakım, 80'li yıllarda orta okuldayken Bulvar gazetesinin her hafta yayınladığı ufo macerasıyla başladı, bunun üzerine yıllarca görsel ve tübitak bt dergilerini alıp okumuştum). Uzaylı kavramına dair ne varsa merak ettim, ancak bilimsel şüpheciliği bırakmadım. Çok net söylemek gerekirse; bizi ziyaret eden temas kurabileceğimiz uzaylı bulunmuyor (sicim teorisi isapatlanırsa ve gerçekse, direk temas kuramayacağımız uzaylılar yakınlarımızda olabilir -dolaylı temas mümkün. Interstellar filminde teserakt kavramı da sicim teorisine dayanır, bunlar bilimsel yönden olası ancak şüpheli konulardır). Bundan evrende yaşam olmadığı sonucunu çıkaramayız. Yüzde 100 yaşam var. Esas sorun şu: Enerjiyi ve kütleyi iyi anladıkça parçacıkların kaosa-entropiye karşı nasıl düzen kurabildiğine şaşırmamaya başlıyoruz.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
@mehmet ulaş

Kuyrukluyıldızların yapısı büyük oranda buzdan oluşur, geri kalan madde ise potasyum, azot, manganez gibi elementlerdir. Atmosferle temas sırasında bu maddelerin çoğu enerjiye dönüşür.

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
687
Bisiklet
b'Twin
@Emre Yönlüer
:D Hiç sevmem o seriyi :ckkmk: Filmi izlemedim ama fragmanını izlemiştim, inanılmaz cgi :naslyany:

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer