İkinci el dağ bisikleti almak

Tepki
12
Bisiklet
Scott
Ta en başa dönmeni istemem ama tur için bisiklet bakarken neden mtb? Yani önemli oranda doğa sürüşleri, dağ-bayır, taşlı yol, patika geziyorsan anlarım ama ilçeler arası, şehirler arası tur yapıyorsan bence şehir-tur bisikleti sınıfında bir şey düşünmelisin. O zaman o "uçma" diye tarif ettiğin durumu tam anlamıyla yaşayacağını düşünüyorum. Çünkü ben sanki şu durumda böyle bir mtb alsan bile kısa bir süre sonra kendine şehir-tur bisikleti bakacağın hissine kapıldım :) Yine de karar senin tabi, kolay gelsin. Bu arada ilk bisikleti mtb olup, bisikleti daha çok asfaltta kullandığını fark edince çok kısa bir süre sonra şehir bisikletine geçen biri olarak konuşuyorum :)

Scudo

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@hkndng hocam disk fren pek istemiyorum ben açıkcası sram aktarıcı dediğiniz xt den daha kaliteli bir ürünmüdür ?

@İnal İnal hocam şimdi ben 95 kg lık bır ınsan evladıyım :) yol bisikleti bana gitmez diye düşünüyorum

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
donanım tabiki önemli fakat başka seçeneklerin varken daha eski bir teknolojiye bu kadar para vermemek konusunda bütün yazdıklarımız.
@ATALAY16

• Beğen
Tepkiler: ATALAY16
Tepki
12
Bisiklet
Scott
Yol bisikleti dememiştim zaten, şehir-tur bisikleti demiştim. Yani lastikleri çok da ince olmayan önden amortisörlü, 28 inç jantlı modeller. Bence tam size göre. Ayrıca bu modellerin çoğu ile mtb ile gittiğiniz bir çok rotayı gidebilirsiniz.

90 kilo olup bunları kullanan ve konforla ilgili bir sıkıntı yaşamayan çok arkadaşım var. Özellikle Merida'nın Crossway serisi fiyat-performans bakımından iyi bence. Düşünebilirsin. İkinci el düşünürsen daha da uygun olur.

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
@ATALAY16 almayı düşündügün bisiklet v frenve donanım olarak arkadasların belirttigi gibi güncel değil bi süre sonra disk fren ve maşa eksikligini hissediceksin ki bende öyle oldu v fren maşa değişikliğinde alternatifler kısıtlı bu yüzden bi süre sonra bisikletimi değiştirdim şahsen tabiki karar senin:)

barayda

Daimi Üye
Tepki
173
İsim
barayda tunca
Bisiklet
b'Twin
Yanlış anlamayın ama siz bu bisiklete kafayı takmışsınız ve kararınızı zaten vermişsiniz. :) Burda elli kişi alma dese de alacaksınız. Ayrıca arkadaşların dedikleri gibi bisiklet ve üzerindekiler eski. Ha bende de yeni bir bisiklet var ama saat başı vites sinirlerimi geriyor. :D Para ve karar sizin ama burda size yardımcı olmaya çalışan insanlar ciddi bilgili insanlar. :) Kolay gelsin.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
örnek : ağır arazi ortamlarına tur yapmıcaksanız resimdeki gibi bu tip model bisikletleri tavsiye ederim mtb ile uzun yolculuklar kalın dişliler ile zordur sizi yorar zati mtbnin yapısı uzun yolculuklar için uygun değildir
2014-merida-crossway-40-d-sehir-ve-tur-bisikleti-5827-24-B.jpg
2015-merida-speeder-200-d-sehir-ve-tur-bisikleti-12960-37-B.jpg

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@barayda şuan da ciddi mana da beynimin ısındığını hissediyorum kafam felaket karıştı ya :)

(link) bu nasıl sizce

Tepki
12
Bisiklet
Scott
Hatta şöyle söyleyeyim, bunu alıp daha ince lastik takmayı düşünüyorum demişsiniz ya, ben de dahil olmak üzere forum, önce sizin düşündüğünüz gibi davranıp daha sonra üzerine onca masraf yaptıkları mtb'yi satıp şehir-tur-yol bisikletine geçen insanlarla dolu :) Bence birkaç gününüzü forumun bisiklet türleri hakkındaki bölümüne ayırın, çok faydalı bilgiler edineceğinize eminim.

gkon

Üye
Tepki
21
İsim
Gökberk
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@hkndng Ben RR 520 kullanıyorum. SRAM aktarıcı yok hocam. SRAM olan RR 500.

Bu arada 520 öneririm ben de. Ön aktarıcı ve aynakol değişirse çok güzel bisiklet.

barayda

Daimi Üye
Tepki
173
İsim
barayda tunca
Bisiklet
b'Twin
@gkontr Dediklerinizi yapana kadar üst modelini almak daha kolay değil mi :D zaten zırt pırt indirime giriyor. :D

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@ATALAY16 bu tarz alınabilir dediğim gibi çok ağır arazi koşullarında sürmicekseniz düz maşalı tur bisikleti daha avantajlıdır :)

• Beğen
Tepkiler: barayda

gkon

Üye
Tepki
21
İsim
Gökberk
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@barayda 300 lira fazlasına 540 var. Fakat o da önde Altus kullanıyor. Yine değişmesi gerekecek diye düşünüyorum. 540 alırken direkten dönen biri olarak 520'yi daha çok beğeniyorum. Arada 300 liraya değecek birşey yok. Tek güzelliği Sram X7 arka aktarıcı.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@İnal İnal yok hocam ince lastik değil mtb ler için yol lastikleri mevcut maxxis detonator 1.50 pek ince değildir sarnırsam :)

Tepki
12
Bisiklet
Scott
Maxxis Overdrive 1.50 kullanıyordum ben de, inceden kastım düz ve daha inceydi. Sonuç olarak akıcılığı artırmak için yapılan şeyler ve kısmen çözüm olsa da toplamda çok tatmin edici olmuyor.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@İnal İnal hocam 18 kg bisikletde yol lastığı takılı 40 km görüyordum düz yolda benim için tatmin edici oluyor :) ben bu bisikleti alacağım zararım en fazla 100 200 tl olur peki hocam bisikletin üzerinde kilit pedal var ben bunları kullanmak istemiyorum 40 50 tl ye kadar bütçem var bana bu mtb için pedal önerirmisiniz

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bence çok da düşünme guzel kardeşim .Beğendinse kafanı bulandırma .Malesef internetten alışveriş harika da olsa aşırı çeşitlilik ve bilgi karmaşası olunca eziyete dönüşebilir. Üstüne brde insanların üst gelirli takıma hitab eden ürünleri dayatmaları ayrı bir sıkıntı. Sanırım downhill yapmayacaz biz bsiklete binip redbull sponsorluğunda alp dağlarında dolanmayacağız. Beğendinse bin gitsin rahat ol guzel kardeşim.

• Beğen

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ben geçen ay bi carraro force 612 aldım. Yaşım 40 çok beğendim giriş seviyesi buysa ilerisi nasıl olur diye keyiflendim .Ama kadro büyük geldi bana sonradan bindikçe fark ettim. Satayım dedim kıyamadım: Bi tane boyuma uygun kadro buldum , bi kaç güne teslim alıcam inşaAllah aydın bsikletten. Başlangıclarına hastayım mtb lerin
Sonlarına hastayım bütün aşkların
diye bi şiirle kapatayımm mevzuyu :D:komik:

Bu arada sahibinden kom a verdiğim satılık "kadro" ilanımı 3 kere vermeme rağmen red ettiler .Red olmasına neden olan şiirimi sizlerle paylaşmak istiyorum :D

Carraro özgürlüktür part 2 ( Hande yener çakması; pop tabanlı , hause basslara sahip olmasına rağmen vurmalı çalgılar barındıran etnik, uzun hava tarzı albumun hit şarkısı )
Kentakiden bir kız sevdim si ay ey den çıktı ( cia yazılır si ay ey okunur )
Oh bebek hayın çıktı
Sivas ellerinden bir Ceylana vuruldum ,
Oh canım av mevsiminde duruldum.
Oda replika sığır çıktı
Antalya otobanında MTB li bir güzele rast geldim ;
Oh may gat otobüsteydim ,muavine rica ettim , otobüsten indim .
Oh canım bol yanaklı yarimi koşaraktan, umarsızca kovaladım
Al yazmalımı, fütursuzca ovaladım
Meğer mtb bisikletler dağda bayırda da gidermiş
Oh bebek taşlı yollardan,orman patikalardan süzülerek inermiş.
Kaldım sap gibi yaban ellerde
Oh bebek gurbet ellerde
( lütfen kasetçinizden israr etmeden efendice isteyiniz , olmayabilir album gerginlik çıkmasın )

• Beğen

6ahmet1

Üye
Tepki
12
arkadasim ben gecen hafta sedona 781 kadro rock shox sid xx masa full xt set, mt 55 jantli ve ince lastik bir mtb aldim 2500 tl verdim. ayrica bikecomponentsden schwalbe marathon plus 26x2.0 lastikde aldim. acaba cok mu verdim diye dusunuyorum?