İkinci (el) bisikleti seçerken

Tepki
29
Merhaba arkadaşlar,
Yakın zamanda iznimde eşime Sedona 301, kendime de Salcano City Sport 24 vs modelini aldım ve çamurluk, bagaj da taktırdım. Ancak bir süre boyunca yedek subay olarak askerliğimi yaptığımdan dolayı şehir dışında olacağım. Bisikletimi de sürekli götürüp getirmek istemedim, çünkü çok zahmetli olacaktı, izinlerde kullanabilmek için orada bıraktım. Şimdi kendime ikinci el fiyatı beni zorlamayacak bir model almak istiyorum. İlk bisikletleri alırken epey araştırmıştım. Uygun fiyatlı almak istiyorum ama, demir yığını olan bir şeye de yine de para vermek istemiyorum. İkinci bir bisiklet sonradan da zaten işime yarar diye düşündüm (bisikletli bir yaşama hazırlık da yapıyoruz bir yandan, izinlerde ufak ufak tur planlarım da var). Şimdi bu ikinci bisikletin de şehir/tur bisikleti olmasını istiyordum, ancak ikinci elde seçenekler az olunca, bir de bulunduğum ilçede yollar çamur, çukur içinde olunca dağ bisikletlerine de bakmaya başladım. Şu an iki ilan var takip ettiğim, maddi açıdan uygun zamanda almak istiyorum. Sizin de fikrinizi alayım dedim:

(link)

Bu bisiklet anladığım kadarıyla 2007 ya da 2008'de çıkmış. Çok araştırdım ama şu an üretilmeyen bir model olduğu için fabrika çıkışı özelliklerine ulaşamadım. Aradığım kişi lastiklerin bir kaç yıllık olması (biraz silikmiş, ama gayet iş görüyormuş) dışında bir sorunu olmadığını söyledi. Elbette gidip deneyeceğim almadan önce. Yine de bütçeyi fazla artıramadığım için aldıktan sonra çok masraf yapar mıyım o konuda endişeliyim.

(link)

Bu arkadaş daha özenli bir kullanıcı gibi göründü gözüme. Aksesuarlar aslında almak istediğim şeyler (özellikle heybe) ancak aksesuarlı fiyatı bütçeyi hafif aşıyor. Yine de bulunduğum yer için iyi bir seçenek diye düşündüm.

Bisikleti aldıktan sonra, şehir için dışında günü birlik 30-60 kilometre civarı haftasonları kullanmayı düşünüyorum. Havalar düzelince çevre ilçeleri gezmeyi planlıyorum. Ne dersiniz, önerileriniz nedir?

Scudo

ygtdkc

Forum Demirbaşı
Tepki
259
Bisiklet
Mosso
Zaten bir şehir tur bisikletiniz olduğundan dolayı 2. seçenek bence uygun gibi. Heybe ve bagajı Salcano'ya takar istediğiniz yere gidebilirsiniz ilerde. Kron'lada ufak dağ kaçamakları yapabilirsiniz. Tabi araştırmak lazım piyasayı daha uygun ve kafanıza yatan seçenekler çıkabilir.

• Beğen
Tepkiler: Ufuk Kılıçaslan

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
Kron XC500 daha iyi bir secenek gibi duruyor ikisi arasinda. Ayrica Yigit beyin söyledigi gibi eger ikinci bisiklet olarak almayi düsünüyorsaniz, sehir bisikletinden baska tarzda bir bisiklet almaniz sürüs alternatiflerinizi arttiracaktir.

Tepki
29
Benim de aklıma o daha çok yatıyor. Biraz daha vaktim olduğundan diğer alternatifler de çıktıkça bakıyorum. Mesela bu da var şehir bisikleti olarak:

(link)

Acaba bu linkini verdiğim bisikletlerin fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tepki
29
Arkadaşlar, bu bisikletin eski de olsa donanımının deore lx olması ve kadrosunun geometrisi hoşuma gitti. Siz ne dersiniz, diğerlerine kıyasla nasıldır? Biraz daha fikir almak istiyorum da.

(link)

Pallino

Üye
Tepki
29
İsim
Atahan
Arkadaslar cok 130 liraya bir yol bisikleti buldum. Almayi dusunuyorum. Tamir edicem falan falan. Fakat masasinda kaynak oldugunu ogrendim. Sizce ne yapayım alayim mi degmez mi?