İkinci el bisiklet tavsiyeleri

brkont

Üye
Tepki
19
İsim
Burak Onat
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba, herkese iyi forumlar dilerim. Uzun süredir bisiklet sürmüyorum ancak çocukken aşk ile sürer her yere onunla giderdim. Yeniden bisiklet alma fikri uzun süredir aklımdaydı ve nihayet kararımı kesinleştirdim. Ancak bildiğiniz gibi bisikletler derya deniz ve hal böyle olunca seçim yapmakta bir o kadar zor… Bende benden tecrübeli olan sizlerin fikir ve görüşlerinizden yararlanmak amacıyla bu başlığı açtım. Aşağıda verdiğim bilgiler nazarında tavsiyeler verirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden yardım edenlere teşekkür ederim. 😊

Boy: 185cm
Kilo: 82 (Pek değişmez)
Şehir: İzmir ( Dolayısıyla hep asfalt yoldayım ancak Egekent mah. Gibi tepede bir semtte oturduğum için 1,9km mesafeli ‘’ 6%/ EĞİM / 12%’’ lik bir yolum var gerisi dümdüz. )
Mesafe: Aslında gidebileceğim kadar uzak yerlere gitme fikri çok cazip geliyor zaten hali hazırda yakın çevrede dolaşmak için bisiklet alma fikri cazip gelmiyor.
Kondisyon: Şu zamana kadar sporla aram sıkı fıkı oldu o yüzden çabuk kondisyon toplarım ve spor yapmayı çok severim.
Bütçe: Maalesef 1000 TL nakdim var yeni mezunum ama üstünü ailemden isteyeceğim. Yine de çok çıkamam mümkün olduğunca kelepir bir şey düşünüyorum (2.el alın derseniz o da olur).

• Beğen
Tepkiler: PDRant
Scudo
Tepki
39
Bisiklet
Scott
@Soydank Dostum kararsız kalmanı gerektirecek hiç bir şey yok bence. Alacağın bisiklet şehir-tur bisikleti olmalı. Senin taleplerini karşılayacaktır. Ağırlığını da gayet taşır sıkıntı değil. Şehir-tur (hibrit ) bisikletler gerek konforuyla, gerek atikliğiyle (sürüş keyfiyle) senin için daha uygun. Ağırlıklı asfaltta kullanacaksan dağ bisikletini hiç düşünme derim. Zira şehir bisikletleri hafif arazi şartlarında dahi iş görürler. Alacağın bisikletin düz maşalı (amortisörsüz) olmasını da ayrıca öneririm, çünkü daha hafif ve maliyetsiz olacaktır. Bu sayede hızlı ve hafif bi bisiklete sahip olursun. V fren almanı da önerebilirim, bakımı daha kolaydır ve gayet işini görür. Hemde masrafsızdır. Soracağın olursa cevaplarım.
@brkont Dostum senin için de şehir-tur bisikleti önerebilirim. Ha biraz daha süratli kullanayım, biraz daha hafif olsun bisikletim dersen (ancak konfordan bayağı bir ödün vermen gerekecektir) yol bisikletlerine yönelebilirsin. Ancak yine de ben şehir-tur bisikleti öneririm. Çünkü yol ile şehir bisikleti arasında senin bütçene göre öyle çok fazla bir kilo farkı olmaz, ortalama hızda %10-15 civarı bir fark olur; buna karşın konfor noktasında bayağı bir rahatsız edici olabilir. Karar senin.. Dağ bisikletini ise hiç düşünme bence, sana hiç uymaz. Marka model konusunda ise bilindik markalardan şaşma, bütçen kısıtlı olduğu için ya yerli malı ya da ithal ürünlerin ikinci ellerine yönelmen gerekecek. Soruların olursa bildiğim kadarıyla yanıtlarım..

Son düzenleme:

Soydank

Üye
Tepki
4
İsim
Soydan kayış
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@sametutuncu Bisikletimi aldım. 28" jant kilitli maşa ve hd fren var biraz ağır ama bunun kilo verme sürecini hızladıracağına inanıyorum🙂. Uygun fiyata aldım. Ilk iş olarak seleyi değiştirdim. Rahat ve konforlu hale geldi. Cevap ve öneriler teşekkür ederim.

Dosyalar

yoyobike

Üye
Tepki
26
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Herkese merhaba, ben bir süredir okur olarak aranızdaydım ama yavaştan giriş yapmak istedim.
Çocukluğumdan beri yıllar önce aldığım Dahon katlanır bisiklet kesmediği için bir bisiklet almak istiyorum,

şehir içi (istanbul) kullanımı için ikinci el bir yol/yarış bisikleti almak istiyorum. Özellikle 70-80-90’lar tarzında koç başı gidon olan bisikletlere bayılıyorum. tavsiye eder misiniz işe gidişte? Yolda bırakırlar mı?
Bir de ikinci el bu tür bisiklet alırken nelere dikkat etmeli?
Bütün önerilere/tekliflere açığım. Şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.988
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ckaraca Muhteşem bisiklet. Ben bu bisikletle ilgili sayfalarca yazabilirim. öncelikle sizin kullanım amacınızı öğrenelim.

Tepki
20
Bisiklet
Salcano
Merhaba, herkese iyi forumlar dilerim. Uzun süredir bisiklet sürmüyorum ancak çocukken aşk ile sürer her yere onunla giderdim. Yeniden bisiklet alma fikri uzun süredir aklımdaydı ve nihayet kararımı kesinleştirdim. Ancak bildiğiniz gibi bisikletler derya deniz ve hal böyle olunca seçim yapmakta bir o kadar zor… Bende benden tecrübeli olan sizlerin fikir ve görüşlerinizden yararlanmak amacıyla bu başlığı açtım. Aşağıda verdiğim bilgiler nazarında tavsiyeler verirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden yardım edenlere teşekkür ederim. 😊

Boy: 185cm
Kilo: 82 (Pek değişmez)
Şehir: İzmir ( Dolayısıyla hep asfalt yoldayım ancak Egekent mah. Gibi tepede bir semtte oturduğum için 1,9km mesafeli ‘’ 6%/ EĞİM / 12%’’ lik bir yolum var gerisi dümdüz. )
Mesafe: Aslında gidebileceğim kadar uzak yerlere gitme fikri çok cazip geliyor zaten hali hazırda yakın çevrede dolaşmak için bisiklet alma fikri cazip gelmiyor.
Kondisyon: Şu zamana kadar sporla aram sıkı fıkı oldu o yüzden çabuk kondisyon toplarım ve spor yapmayı çok severim.
Bütçe: Maalesef 1000 TL nakdim var yeni mezunum ama üstünü ailemden isteyeceğim. Yine de çok çıkamam mümkün olduğunca kelepir bir şey düşünüyorum (2.el alın derseniz o da olur).
Karar verebildiniz mi son durum nedir?

Tepki
47
İsim
Burak
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar,

2000 liraya kadar 2.el bisiklet almayı düşünüyorum. Daha önce bu seviye bisikletler ile ilgili herhangi bir tecrübem yok ama genel olarak asfaltta, sahil yolunda vs kullanmak istediğim için şehir bisikletlerine bakıyorum.
Sıfır olarak bu fiyat bandında Mosso ve Carraro'nun bisikletleri var fakat olmuşken azından 2.el,temiz ve biraz daha iyi bir bisiklet almayı amaçlıyorum.
Üye olmadan önce birkaç gündür forumda araştırma yapıyordum, bisikletlere dair bilgi seviyemi arttırmak için.
Sahibinden sitesinde iki tane ilan dikkatimi çekti. Link paylaşmak yasak mı bilemediğim için marka ve modellerini yazıyorum, yardımcı olmak isterseniz ilan numaralarını da iletebilirim.
Ayrıca bunlar haricinde başka bir marka model vs belirtebilirseniz sevinirim.

Sedona 320 - 2018 model Hidrolik Disk 24 Vites
Satıcının belirttiğine göre bisiklet üzerinddde zırhlı lastik, jelli sele, kelebek gidon değişimi yapmış. Fakat bu modelde sedona'nın sitesinde shimano set yazarken, satıcı vites setinin sram via olduğunu belirtmiş.

Merida Crossway 20 - 2019 model V fren 24 Vites
Satıcı ekonomik problemler yüzünden satışa koyduğunu belirtmiş.

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.295
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SiluetAntares hoşgeldin kardeşim foruma ver linkleri çarpıştıralım:)

Tepki
47
İsim
Burak
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Tuzlu_Fıstık
Merhabaa hocam, teşekkür ederim :)

Sedona satılmış, ilanda gözükmüyor.
Sahibinden ilan numaraları; 822863733, 820249707, 822443098

Son iki ilan bütçemi aşıyor açıkçası ama aradaki farka değerse zorlayabilirim bütçeyi.

Ylmzz

Üye
Tepki
0
İsim
Yilmaz
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Merhaba,
Bende foruma yeni katıldım. Aşağıdaki linkteki bisiklet konusunda görüşünüzü rica edebilir miyim?
Biskletin faturası yok.
Satıcı ile temasa geçtim. Biskleti ikinci el olarak letgodan aldığını, elinde herhangi bir belge olmadığını ama kendisini 2. el satış yapan facebook gruplarından vb araştırabileceğimi söyledi.
Bisiklet beğendim ama çalıntı mı değil mi emin olamıyorum.

ORBEA CARPE 28 JANT TUR BİSİKLETİ
İlan No: 794510194
sahibinden

Aynı bisiklet letgodan da farklı bir user ile satışta

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.930
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,
Bende foruma yeni katıldım. Aşağıdaki linkteki bisiklet konusunda görüşünüzü rica edebilir miyim?
Biskletin faturası yok.
Satıcı ile temasa geçtim. Biskleti ikinci el olarak letgodan aldığını, elinde herhangi bir belge olmadığını ama kendisini 2. el satış yapan facebook gruplarından vb araştırabileceğimi söyledi.
Bisiklet beğendim ama çalıntı mı değil mi emin olamıyorum.

ORBEA CARPE 28 JANT TUR BİSİKLETİ
İlan No: 794510194
sahibinden

Aynı bisiklet letgodan da farklı bir user ile satışta
Sahibinden'de satan kişinin diğer ilanları da bisiklet malzemeleri. Diğer malzeme fiyatlarını da incelemek lazım, çok düşük fiyatla satılıyorsa bir sıkıntı var demektir.

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

ondertas

Üye
Tepki
0
İsim
önder
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
herkese merhaba. aklımda bisiklet almak vardı evvelden ancak şimdi kesinleştirdim. bisikleti çoğunlukla işe giderken kullanacağım, gidiş geliş 15 km yaklaşık. başlangıç seviyesi olabilecek beni çok zorlamayacak idare eder fp bi bisiklet arayışındayım. pek bi bilgim yok. piyasaya baktım biraz btwin triban 500 ilgimi çekti ama emin olamadım. ikinci el düşünüyorum. bütçem max 1500 tl. boyum 175 kilom 75. dikkat etmem gereken bi şey var mı bisiklet alırken ikinci el ve öneriniz var mıdır? çok teşekkürler şimdiden.

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.295
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Ylmzz

Üye
Tepki
0
İsim
Yilmaz
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Sahibinden'de satan kişinin diğer ilanları da bisiklet malzemeleri. Diğer malzeme fiyatlarını da incelemek lazım, çok düşük fiyatla satılıyorsa bir sıkıntı var demektir.
Bisiklet parçalarından hiç anlamadığım için fiyatları hakkında yorum yapamıyorum ne yazık ki.
ama bisikleti beğendim. Sıfırı ile arasında da fiyat farkı bayağı var.

Çalıntı olup olmadığını anlamanının başka bir yolu var mı? Orbea carpe hakkında daha önce bir çalıntı haberi paylaşıldığını duymuş muydunuz?

Dosyalar

Emredolu

Üye
Tepki
1
İsim
Emre
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
2500-3000 arası şehir yada yol bisikleti önerisi alabilirim

BülentBayraktar

Aktif Üye
Tepki
117
Bisiklet
Trek
Corratec cct team full Carbon 54 kadro, 6600 grupset ultegra uygun fiyata bir ilan gördüm. Temiz olduğu anlaşılıyor. Ilan 1 saat önce açılmış, bence kaçırılmayacak fırsat.

enesdogan

Üye
Tepki
11
İsim
enes dogan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
hayırlı akşamlar, ikinci el yol bisikleti almak istiyorum bir ilan var yardımcı olurmusunuz acana ilan no 700378194