ikinci el bisiklet alacağım yardım

Tepki
9
Bisiklet
Bianchi
2.el bisiklet alacagım yardım arkadSlar 85tl param var mahale de bisikletci var ve bianchi 21 vites satilik bisiklet var almayi dusunuyorum sizce aliyimi gorusunuzu merak ediyorum

Scudo

Burak ELMAS

Daimi Üye
Tepki
151
gönül isterki bütçen elversede aluminyum kadrolu birazdaha dayanıklı bişeyler alman ama bütce yeterli değilse tabiki işini görmek amaçlı alabilirsin.Madem bisikletciden alıyorsun alırken jantlarının akorduna göbeklerde boşluk olup olmamasına ve ön maşadaki boşluğa dikkat et, he birde vites ve fren sistemine bi bakarsın düzgün çalışmıyorsa ayarlat ondan sonra al gitsin işini görür :in: ilerde daha iyileri senin olur inş. :)

• Beğen
Tepkiler: burak santur

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
amortisörsüz bir bisikleti daha ucuza bulursun güç kaybı olmadan sürersin hem

• Beğen
Tepki
9
Bisiklet
Bianchi
tamam hepinize teşekürler ama alacagım bisikletin boyu orta boy en büyük boy degil yani orta siz daha iyi bilirsiniz ? sizce alıymmı

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Binip denemelisin. Boyuna uygunsa alabilirsin. Bacak arana aldığında ayakların yere tabanlarınla basabilmelisin. Parmak ucuna kalkmadan.

• Beğen
Tepki
9
Bisiklet
Bianchi
Evet Siz Bu konuda usta olduğunuz için ilk foruma sorma ihtiacı duydum evet usta şimdi ben bi bisiklet alıcam 60tl ye ama bisiklet benim boyuma benlik güzel bişey ben begendim sizce alıyımmı 2.el ama alırken neye dikkat etmeliyim ? Pedallarınamı Neyine ?

D

Domestik

Misafir
Kardeşim bisikletin vites sistemi, frenleri, aynakolu, jantları, lastikleri, gidonu, selesi, kadrosu yani her bir komponenti öneme sahiptir. Bisiklet alınırken insanlar bu özellikleri göz önünde bulundurarak bütçeleri doğrultusunda karar verirler. Sen bisiklet olayına yeni yeni girişeceksin anlaşılan yaşın da ufak. Sen görünümünü, şeklini sevdiysen sürerek test ettiysen bisikleti ve hoşuna gitti ise al. Daha sonra tecrübe kazanıp belirttiğim özellikleri de göz önüne alarak kendine daha güzel bisiklet alırsın daha çok yıllar var önünde.

Tepki
9
Bisiklet
Bianchi
@Ahmet.KOÇ

Saol Ustam da görünüşünü herşeyini sevdim senin dediğin gibide daha cok yıllar var yaşım da zaten 12 ama işte hadi haırlısı alıcam cuma günü artık ne olcaksa bakalım sana haber verirm :) teşekürler yine

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Bi tur at yavaş sür hızlı sür frenleri kontrol et yolda giderken arka lastiğe filan bak birkaç dakikada her şey ortay çıkar:=)

selami atay

Daimi Üye
Tepki
249
Bisiklet
Giant
60 tl ilk bakışta 60 bin tl gördüm kim sorarki 60 tl bisiklet alırken.tavsiyem göbeklere bak yeter gerisi idare eder

M.E.

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Giant
Bence

İlk önce almak istediğin özellikleri belirle mesela sıfır bisikletleri incele ve ne alacağına karar ver sonra ikinci elini bulduktan sonra zaten bisikletin üzerinde senin istediğin beğendiğin donanım olacak ve sana sadece donanımın çalışır olup olmadığına bakmak kalacak.

Tepki
9
Bisiklet
Bianchi
Evet arkadaşlar kafam cok karıstı sizce 85tl ye büyük bir biskletmi alıym 2. el ama baagı büyük benim sürecegimi pek sanmıyorum yoksa 60tl ye orta obyunda tam bnelik bişey mi alıym yokuş çıkcam incem dolaşcam siz daha iyi bilirsniz lütfen ??

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.569
Başlangıç
2009—10
Önce görsel olarak eziği, kırığı, çatlağı var mı diye bakılır.
Sonra dişliler, lastikler, frenler falan incelenir

Ama mesela, fren pabuçlarının bitik olması ne bileyim lastiğinin patlak olması çok bir şey farkettirmez. Sonuçta az bir masrafla değiştirilebilir. Ama kadrodaki ezik vs. çok daha fazla öneme sahiptir.

Mesela 2. el aldığım yaklaşık 4500TL'lik bir bisiklet vardı. Satıcı zincirin iki parça olduğunu, değiştirilmesi gerektiğini söyeldi.
4500TL yanında 100TL'lik Dura-Ace zincir masrafı çok bir şey ifade etmeyeceği için aldım bisikleti.

D

Domestik

Misafir
Sana hangisi uygunsa onu almalısın aksi takdirde pişman olursun :)

Tepki
9
Bisiklet
Bianchi
Belki bir gün haalerimiz gercek olur bende bisikletimi alırım hayalimdeki şuanda bisiklet alacagım 1 gün sonra ama hayallerim hiç bitmeyecek yaşım daha 12 ve daha başındayım cok ilerleyipp bunu alacagımm.. Salcano XRS 850 Yarış Bisikleti Salcano XRS 850 Yarış Bisikleti