İki farklı kadro !!!

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
selamlar

Dikkatimi çeken ik kadro var bunlardan biri 2010 model sedona xs 3

(link)

(link)

diğeri ise carraro equipe 2011 !!!

(link)

(link)

(link)

işte bu iki kadro bana aşırı benzer geldi ;) sizce yanılıyor muyum ?

Scudo

Hasan Oğuz

Daimi Üye
Tepki
112
Bisiklet
b'Twin
Güzel yakalamışsın gerçekten. Bana da iki kadro aynı geldi. Belki aynı üreticiye yaptırmışlardır :)

Semican Baydur

Forum Bağımlısı
Tepki
464
ikiside taiwan malı demek ki aynı fabrikadan alınıp farklı yerlerde boyanıyor olunabilir.

• Beğen
Tepkiler: felis911

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
Türkiye pazarındaki iki firma, belki carraro ülke içi satılmayacak ama bu seviyede bir rekabet olması bence iyi. bu yüzden fiyatlarada yansımaları olur

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
evet ikiside aynı corratecinde buna benzer kadrosu vardı ama bunlar tek yumurta ikizi carraro benim daha çok hoşuma gitti

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
@mustafa kemal güler

benziyor ancak sadece dizayn olarak. corratec'te sağ ve sol üst boru olarak geliyor arka drop-out kısımlara kadar. bu iki kadronun aynı fabrikadan çıktığı kesin boyaması şirketlerin seçimine kalmış bir durum. çok şaşırtıcı şekilde bisiklet pazarı ilerliyor.

Saim Deveci

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Giant
Her iki marka kadro da birebir aynı olsun benim için hiç önemli değil ama kadronun estetik yapısı bir harika gerçekten :)

ali ayhan cıvıl

Daimi Üye
Tepki
115
hepimizin bildiği gibi yıllardır....kadrolar çinde imal ediliyorlar...carbon olanlar ise teknolojik patent farklılıklarından dolayı taylandda imal ediliyorlar....yakında yurdumuzdada uğur grubu carbon sistemler için çok büyük çaplı bir yatırıma girdiler....netice olarak üreten firmalar esas olarak bu iki ülke olunca doğal olarak tüm dünya ülkeleri bu fason imkanı değerlendirerek diledikleri kadroları noname olarak ithal ediyorlar....yada gene bu firmalar aracı ile renklendirerek getiriyorlar....bugün artık bazı birkaç italyan firması ve küçük atelye handmade imalatlar dışında olay budur................

Tayyip.Öztürk

Daimi Üye
Tepki
22
@ilkay çağda

(link)

(link)
Farkları sadece amblemleri, ayrıca pegout fıat'ın birçok modelinide kopyasını üretmiştir(bir bağları varmı bilinmez), küçük bir araştırmayla farkına varmak mümkün...

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
bence yanılmıyorsun.birbirlerinden etkilenmişler.bence ikiside güzel değil.ben alıcak olsam ikiside bana alternatif olmazdı.

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
galiba arabalarda olduğu gibi arge işlerini birlikte yürüterek masraflardan kısmış olabilirler örn pegoult biber citroen nemo fiat fiorino hepsi aynı araba jumper ducato boxer bunlarda tıpa tıp aynı tipteler büyük ihtimalle bu kadrolar anlaşmayla arge araştırmaları birlikte yürütülmüş

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
pegout fiat citroen PSA grup bünyesinde ortak tasarımlar yapıp farklı donanım çeşitleriyle ve malzeme kalitesindeki farkla aynı fabrikada üretiliyor. Bursa fiat fabrikasında bile ;)

Sungur Çağırgan

Forum Demirbaşı
Tepki
155
Bisiklet
Corratec
superbow kesinlikle ve kesinlikle aynı değil :) valla bende iki tane var birisi cro moly superbow diğeri daha yeni modellerinden :D