İnceleme iGPSPORT iGS618 Bisiklet Bilgisayarı

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@undefined Strava guncellemsinden sonra oldu buyuk ihtimalle yaklasik 3 haftadir bisikletten uzak kaldigim icin farketmemisim.

• Beğen
Tepkiler: Mur@t_Ok
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bugün ben de yaşadım aynı sorunu. Fakat igs nin ayarlarından stravayı senkronize ederek igsde görülen aktiviteyi seçip direkt strava ile senkronize etme seçeneğini keşfettim. Yeni midir yoksa ben mi yeni gördüm bilmiyorum. sürüşü anında stravaya attı.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Siz yeni keşfettiniz çok eskiden olan bir özellikti. Sürüş İGS uygulamasına atıldığında bir şekilde Strava ile senkronize ediliyor. Ben 1 sefer İGS uygulamasına atamamıştım. İGPSPORT telefon uygulamasına girdiğinizde en altta More seçeneği mevcut ona tıkladığınızda en tepede Account sekmesini göreceksiniz ona da tıklayın karşınıza Binding seçeneği çıkacak onun alt başlıklarında Strava simgesi yoksa dediğim şekilde bilgisayardan yapmanız lazım ki simge oraya gelsin.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Dediğiniz bling kısmında strava ikonu benim söylemiş olduğum igs ile stravanın hesap eşleşmesi zaten. O işlemin ardından turu stravaya direkt atabildim. Kısa sürmesinin nedeni yöntem farkı mı yoksa turumun kısa olması mı bilemedim.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Strava ya güncelleme gelince bazı kullanıcılarda o eşleşme gitti. Hızlı olmasının sebebi büyük ihtimalle kısa tur olmasındandır.

• Beğen
Tepkiler: bilalfidanboy

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Strava yakın zamanda paydaşlarıyla yürürlükteki sözleşmelerini değiştirdi. Sanırım güvenliği daha sıkı kurallar getirdi.
Bu aşamada paydaşlar üzerinden faaliyet yükleyen herkesin sıkıntısız işlerini sürdürebilmesi için eşleşmeyi kaldırıp tekrar bağlamaları gerektiğine dair haber hatırlıyorum.
Son tarih kasım ayına aitti yanlış hatırlamıyorsam, unutmuştum nasılsa çalışıyor diyerek. Salı akşamı faaliyetimi yükleyemeyip manuel aktarma sonrası mecburen eşleşmeyi tazeledik.
Dün akşamki turum sorunsuz Strava'ya yüklendi. Teşekkürler @trainspotting35 :harika:

haruncoskun

Daimi Üye
Tepki
987
İsim
Harun Coşkun
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Antrenman sırasında saati ekranda görebiliyor muyuz biraz kurcaladım da göremedim menü ekranına dönmek alternatifi hariç ☺

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@haruncoskun igs618 iniz var degil mi ekrana saat aktarabiliyorsunuz. Istediginiz sayfaya.

• Beğen
Tepkiler: bilalfidanboy

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cemal Ç.
Konuya bakarken yakaladım seni.:krnz:
Hangi modeli gözüne kestirdin?

• Hahaha
Tepkiler: Cemal Ç.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Igs618'i gözüme kestirdim sayın @hamlet2006. Forumda kullananlar var, satışlarda baya bir yıldız toplamış, navigasyon özelliği var... yani daha ne olsun. Ama ben bu programı bilgisayara, Strava'ya aktarma işlerinden hiç anlamıyorum. O yüzden çekincelerim var.

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cemal Ç. Bluetooth ile kolaylıkla Stravaya etkinlikleri atarsın, ona bakarsan biz bile arasıra senkronizasyon probleminden dolayı bluetooth ile veri aktarmada sorun yaşıyoruz (çok ama çok nadir).tabi bunun için telefonuna cihazın uygulaması kurulu olacak+GPS +bluetooth +İnternet açık olacak.. Bilgisayar daha kolay sadece cihazı pcye bağlayıp (flash disk gibi) activites kısmından etkinliği bilgisayara kopyalayıp oradanda Stravaya upload kısmından aktarım sağlıyorsun, tamam anlatımı kadar cihaz elinde olmadığından anlamakta zor ama olurda alırsan her türlü destek forumdan bulursun.. Net ve açıııııkkkk??

Birde navigasyon derken bildiğin araçlarda kullanılan navigasyon değil, yani istediğin biryere gitmek için yer konum yazıp oraya götürmek için yardımcı olmuyor, sadece gittiğin yolu harita üzerinden anlık olarak gösteriyor.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Tahmin ediyorum sayın @bilalfidanboy. Bende navigasyon derken gittiğim, gideceğim yolu gösterenini seçeyim diyorum. Yani diyordum, bakınırken sayın @hamlet2006'ya yakalandım. Daha doğrusunu söylemek gerekirse "seneye geldiğinde bundan olmazsa senle yola çıkmam" dedi bana. Hızımı, yolu görmeyince Allah ne verdiyse yardırıp gidiyorum, sonra patlıyorum ?.

hardwrestler

Aktif Üye
Tepki
214
İsim
Yusuf
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@bilalfidanboy Strava yeni gelişme ile blootooth, ant ve diğer şeyleri senkronizasyon yapmayacağını bildirdi.

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hardwrestler bizim antrrnemanlar yada etkinlikler cep tel ile yapılan değil yani Strava ile alakalı geçen konu dışı, Strava cep telefonu açılıp ant sensörler ile yapılan etkinliklerde nabız ve kadans desteklemeyecek, yani garmin byrton ve bizim ıgps benzeri cihazlar ile yapılan etkinlikler eskiden olduğu gibi devam..

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yakında bunlar onuda yapar! Paraya dökecekler herşeyi! Garmin vs deki gibi...(ek özellikler)
Belki para yoksa, stravaya başka cihazdan sürüş atamazsınız diyecekler!..

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet TOPAL bence Strava bunu göze alamaz,muadili programlar var onlara yönelir dışlanan kısım, runtastic, endomondo vb. Strava kadar popüler olmadıklarından pek tanınmıyorlar ama Strava öyle bir hata yaparsa bu programlar oldukça tanınır...

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL