İnceleme iGPSPORT iGS618 Bisiklet Bilgisayarı

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Abi bir de igs programında bakar mısın bilgisayardan yada telefondan asıl doğru elevation orada çıkacak karşına.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Scudo

S.Çal

Daimi Üye
Tepki
700
İsim
Soner ÇAL
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu cihazlar maalesef barometrik sensörler ile ölçüm yaptığından çevresel etkenlerden çok etkileniyor. Devamlı kalibre etmek gerekiyor. Kalibre etseniz de ölçümler tutarlı olmuyor. Yolda yanınızdan herhangi bir araç geçince bile eğim değeri sapıtıyor. Hava bulutluysa yağmurluysa vs. etkileniyor. Her şeyden etkileniyor yani. dolayısıyla pek itibar etmiyorum bu ölçümlere. Strava ile devamlı yükselti doğrulaması yapıyorum :harika:

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selam arkadaşlar bunca bilgili insanı yakalamışken hemen sorayım. Kablosuz ; ortalama anlık kilometreyi -ortalama anlık hızımızı gösteren ,ışıklı , pedala basınca otomatik açılan ,saati olan basit bir kilometre saati arıyorum. Kendim baya bir buldum sonuçta çok fazla özellik aramıyorum , fakat insanların kullanıp önerdiği ürünler her zaman bana daha cazip gelir. Önerilerinizi bekliyorum.

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar. Hız sensörü koyduğum pili 1 hafta olmadan bitiriyor ortalama 10 saat diyelim. Diğer sensörler de böyle bir şey yok. Duracell 2032 kullanıyorum...

• Beğen
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende böyle bir sorun olmadı. İgpsport sensör maxcell pii

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zaten ilk etapta baya kullandım. Oksitlenme mi oldu aceba?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar benim cihaz geldi, ama ekran görünmüyor?
Gözlüksüz çok canlı bir ekranı var ama gözlüğü taktığımda değerler hiç görünmüyor, kapalı gibi görünüyor. Parlaklığı sonuna kadar arttırdım, ışığı açık bıraktım yine aynı.
Mount kargodan gelmediğinden pakette gelen adaptörler ile boğazda ve gidonda denedim sadece, her iki türlü de ekran görünmüyor. Gözlüğüm polarize-uv400 standart güneş gözlüğü, bisiklet gözlüğünün kargodan gelene kadar bununla kullanacağım.
Bir fikri olan?

Ve kendi mountu aşırı derecede sert, takıp çıkarmak çok zorlayıcı. Umarım gidonun önünde tutan mountlar bunun gibi değildir.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@Clint Eastwood

Malesef başka kullanıcılar da onayladı, polarize gözlük ile bu ekranları kullanamıyoruz. Şansıma benim bisiklet gözlüğüm polarize değil :)
Mount'ların sert olması gerek zaten. Yoksa sarsıntılı yollarda farkına bile varmazsınız, cihaz uçup gider. Zaten plastikten yapılma parçalar, zamanla biraz yumuşuyor. Merak etmeyin.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Özcan

Teşekkür ediyorum, bu kötü haber. Polarize olsun, sağlıklı özellikleri olsun diye epey pahalı bir gözlük almıştım :( Igs50e modelini polarize gözlük ile görebiliyor muyuz peki?

Mount konusunda, evet tabi ki biraz sıkı olması gerekiyor. Ama 8-9 yıldır Sigma modellerini kullanırım, bu kadar sıkı olana hiç denk gelmedim. Kilitlenince normal bir kuvvetle yerinden hiç oynamıyor bile, bir elle mountu tutup diğeri ile iyice zorlayınca çıkıyor sadece. Gereksiz derecede sıkı, umarım diğer mount bunun gibi değildir.

byzcyln

Üye
Tepki
0
İsim
Beyza
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@The UGUR bana ulaşır mısın?

@The UGUR özür dilerim instagram hesabını şimdi buldum ve yazdığım mesajı silmeyi de bilmiyorum bu yerde. ne işim varsa zaten benim burda. neyse özür dilerim tekrar.

@The UGUR linkedinden de yazmış bulundum keşke bu kadar saçmalamasaydım ama özür dilerim oldu artık. out.

Son düzenleme:

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Yeni uygulamayı bu akşam ilk kez kullandım. Sorunsuz çalıştı. Cihaza sorunsuz ve çok hızlı bağlanarak şaşırttı, hep ikinci bağlanmayla eşleniyordu :)

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hala hız sensörü bir hafta olmadan pili bitiriyor. Aseton, tiner en sonda sirke ile iç kısmını temizlemeye çalıştım ama hala aynı. Gerçi sanki pil biraz daha uzun gitti gibi. Elektronik tamircileri anlar mı aceba?

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Strava-Cihaz arasındaki veri farkı neden kaynaklanıyor?

Mesela cihazda ortalama hız 21.5, max hız 43.9. Strava'da etkinlik özetinde ortalama hız 20.3, max 69.1(imkansız bir yerde). Daha da ilginci stravada analiz bölümüne girince de ortalama hız 22, max 69.1

Bunun nedeni nedir? Benzer fark nabızda da var, max değerler aynı ama ortalamada strava 5 fazla gösteriyor. Hadi cihazın harita hatalı, hız o yüzden farklı diyelim ama nabız ne alaka?