HTC den SKY'a,şimdi nereye Mark?

Scudo

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yusuf Z. Şipal

Sele Brooks gibi duruyor.Bu haliyle "Sak üstünde damdağan,kaz beline vurmayı" da diyebiliriz sevgili Yusuf.

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Ben tamamen espri olsun diye yaptıklarını düşünürken birşey daha öğrendim, demek eklediğim resimdeki bisikletin yapısı olması gerektiği gibiymiş ancak ayna yine de abartılı galiba İhtiyar Abi :)

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İhtiyardan derslere devam.Şapkadan tavşan çıkar gibi,espriden bisiklet çıkardı.Evet o krank neredeyse 25 inc idi belki bir fotoğraf hilesi,belki meraklı bir mekanikçinin eseri.Bu tip "Concept"bisikletler hep oldu ancak bunların velodromda yarıştıklarını şimdi öğrendim;60 lı yıllar olmalı.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Ben sadece biraz esprili olsun diye yazmistim. Fakat ilgilenenler icin biraz izah edebilirim.
Agustos sonunda bir kac günlügüne Erfurt' a gittim. Bu yöre John Degenkolb, Marcell Kittel gbi su anda aktüel yarisan bisikletcilerin yetistigi yerler. Gidis sebebim bisiklet degildi, Erfurt' a 20 km. uzakata Arnstadt' taki oglumu görmeye gitmistim.(Peugeot' umun kilometre yaptigi yerler yani:p:):))
Bu firsattan istifade (link)ndaki yarislara da bir göz atma olanagim oldu.
Öndeki motosikletin(derny) gücüne bagli olarak 100 km/h e kadar cikabiliyorlar bisikletciler. Dayaniklilik karsiligi almanca=Steher, ingilizce=Stayer, fransizca hic alakasiz demi-fond deniliyor.
Masanin ters yönde olmasinin nedeni; bisikletin ön tekerinin dernynin arkasindaki demirboruya(döner mafsalli) degecek kadar yaklasmasi. O boruya dokunsa bile düz giderken tekerin en gerideki noktada olmasi biskletin boruya takilip devrilmesini engelliyor ve ayni zamanda mümkün oldugu kadar yaklasmasina olanak veriyor. Masa ters oldugu icin 28" jant kullanilirsa ön taraf fazla havaya kalkacagi icin de 26 jant kullanilarak bisikletin yere paralelligi saglaniyor.
Üzerine espri yaptigimiz resimdeki bisikletin ayna dislisi uydurma tabii ki. Saymadim ama 105 dis vardir üzerinde!:):)

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
cav'in hangi takıma gideceği çokda önemli değil hani bazı futbolcular için söylenir ya her takımda oynar diye bu adam böyle bir adam eminim pek çok takım onu kadrosunda görmek için çaba harcayacaktır ancak asıl önemli olan gideceği takımda kendisini HTC de olduğu gibi finişe doğru bir şekilde taşıyabilecek bir trenin varolup olmaması
durumu bu bağlamda ele aldığımızda rabobank orica grennedge Катюша garminsharp omegapharma-Quickstep takımları bir parça ön plana çıkıyor bakalım gelişmeleri bekleyip göreceğiz

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bugüne kadar, zaman zaman değişik lakaplara maruz kaldım! Sanırım bu gidişle Bisiklet camiasında da "105 Murat" olarak anılacağım :) Neyse, geyik bir tarafa, bu çok şaşırtıcı ve bir o kadar da zenginleştirici bilgiler için yorumlarını esirgemeyen ustalarımıza teşekkür ederim...

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@ihtiyar
MTN Qhubeka' ya bir bomba isim daha. Omega Pharma- Quickstep' ten eski Almanya şampiyonu Gerald Ciolek!
Adamların niyetleri çok ciddi...:in:

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yabancı kaynaklar Cawendish'in ,Omega Pharma-Quick step'e gidişini neredeyse kesin bir bilgi ağırlığında vermekteler.Yani söz kesilip nişan yapılmış.Yüzük ve nikah,Dünya şampiyonası sonrası olacak.Erkek tarafı Omega,kız tarafı SKY'a,takı mahiyetinde 1.000.000.Euro başlık parası vermek zorunda kalacak anlayacağınız:) iyi para.

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
mark valla transfer olamadan kariyeri biticekti adamın... geçirdiler kafasına tabalayı

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Derya Keçeci
Bu konuda en güvendiğim (link) "rumour" söylenti olarak nitelendiriyor.
Bu (link) ta "???" koymuş Omega Pharma Quickstep' in önüne. Artık Tom Boonen' la paylaşacaklar yarışları.:)

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
http://blog.nj.com/realtimesports_impact/2009/07/large_mark-cavendish-tour-de-france-724.jpg
SON DAKİKA : Mark Cavendish, Omega Pharma - Quickstep'e transfer oldu

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
şaşırmadık... : ) hayırlısı