Hız yaparken korkuyor musunuz?

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.659
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Yol bisikleti ile hızlı inmekten şahsen çok keyif alıyorum. İniş segmentlerini kolay kolay kimseye bırakmam. :p

• Beğen
Tepkiler: Eren D.
Scudo

Hüseyinsuna

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Carraro
Eskişehir'de oturanlar Şelale Park rampasını bilirler.Bende bir gün ineyim dedim.Yanlış hatırlamıyorsam 65 - 70 arası bir hızım vardı. Buyrun:

(link)

sepultra77

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Pert
Bisiklet
Kron
@Hüseyinsuna izledim.Türkiyede asfalt ve araç sürücülerinin kalitesi belliyken o süratlerde yokuş aşağı gitmek bence iyi cesaret doğrusu.

• Beğen
Tepkiler: Hüseyinsuna

einstein05

Üye
Tepki
15
İsim
Ahmet yusuf
Bisiklet
Salcano
Çelik kadro yol bisikleti ile 67 yaptım ama çekiş sistemi kadro ile resmen striptiz yaptı.

Yetkin

EAT- DRİNK -RİDE
Tepki
255
İsim
Yetkin K.
Bisiklet
b'Twin
İzmir-Evka 4 yokuşunu inerken 69 u gördüm. Bayağı korkunçtu.

B

BF Okuru

Misafir
bi kere otobanda 65'i gördüm, bi daha kolay kolay o rakamlara çıkacağımı sanmıyorum. ayrıca hız yapmakta sıkıntı yok, sonrasında birşey olursa sağlık sistemine güvenemiyorum. hastaneler feci karışık, sağlam giren yamuk çıkar.

bambam84

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Caglayan Y
Bisiklet
Merida
Ufak frenlemeler ile 35-40'tan fazla hizla inmem. Ne şeytani gor ne salavat getir :)

Daha bisiklet surecek cok uzun yillarim var benim :)

Hiz yapanlari tenzih ederim herkesin tarzi farkli

Yusuf Ziya Aktaş

Katip el-Bayburdî
Tepki
275
İsim
Yusuf Ziya AKTAŞ
Bisiklet
Focus
B'twin fit5 ile dümdüz boş yolda 55 yaptım:) gözlüksüz kullandığım için gözlerim sulanınca korkup frene dokundum:)

Tepki
97
Bisiklet
Corratec
Dün grupla Kemalpaşa dan dönüşte Belkahve inişinde 80-85 aralığında bir hıza ulaştığımı düşünüyorum yol bisikleti ile ( bende km saati yok arkadan gelen arkadaşın km saati bilgisi) ...
İzlenimler; yoldaki enine uyarı şeritleri bisikleti inanılmaz derecede sarsıyor amatörler için çok tehlikeli sonuçlar oluşabilir, yolda ağırvasıtalardan dökülen kar buz çamur karışımları vardı ufak parçalar olsa da yüksek süratte ciddi titreşimlere atlamalara neden oluyor, yüksek süratte asfalt üzerinde irili ufaklı engellerden kaçmak imkansız en ufak hareketler bile ciddi yalpalamalara neden oluyor, yüksek süratte sağ-sol-arka kontrolü çok zor konum tespiti zayıf ...
Sonuç olarak; heyecanıma yenik düştüm ve büyük bir risk aldım, şanslıydım herhangi bir sorun yaşamadım...

umutcanv

Aktif Üye
Tepki
99
İsim
Umutcan Vurgun
Bisiklet
Carraro
@uguryilmaz144
Valla hocam bende hem mtb hemde yol var ama bornova rampasında mtb ile yaptığım hızı yol ile yakalayamadım. muhtemelen rüzgar muhalafetindendi :D

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.852
Rumeli fenerine koc universitesinden sonra inen yokusta 78 gordum. Ama bence en eglencelisi bahceköyden haciosmana inen virajli yokus 60in ustune zor cikiliyor ama bisikleti yatirip bir sonraki viraja göre pozisyon almanin heycani baska :) o zaman korkuyla karisik bir heyecan oluyor iste :)

• Beğen
Tepkiler: BurakS

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@poet

Abi çok cesurlar. İzlerken bile korktum acaba birşey olacak mı diye. Allah'tan olmamış.
Gerilim filmine gerek yok. Böyle videolar izleyeyim bari ben. :)

Km saatim yok ama kendi hızımı tahmin ettim bu video ile.
Tahminim yokuş aşağı 10-15 km. hızla gidiyormuşum.

• Beğen
Tepkiler: teenbiker

OnurCG

Aktif Üye
Tepki
60
Bisiklet
Salcano
tüm sıkıntı rüzgar hem hızlandırmaz hızlansanda yalpalatır

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.015
Bisiklet
Cannondale
Hız yaparken korkmayan çarpılır... ;) Şaka bir yana ben biraz tedirgin oluyorum, ama çok hız yapmadan fazla da tedirgin olmamak gerek, korkmak, tedirgin olmak kendine güveni, hakimiyeti azaltır...

• Beğen
Tepkiler: kafnun

Arseyus

Daimi Üye
Tepki
213
Korkmak değilde yokuş aşağı inerken hele o yolda hiç bir fikrin yoksa arkandaki araçların ne dengesizlik yapacağını ve ineceğin güzargahta bozuk bir yer çukur benzeri şey varmı yok mu bunlardan az çok çekiniyor insan. Sonuçta bisiklet bu en ufak bir hata uçmanı sağlayabilir sakin sürüş ve dikkatli olmakta fayda var.

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
Asfaltta hız yapmak dert değil hafif adrenalin oluyor ama bol uçurumlu arazide hız yapınca tırsmıyor değilim. Ama bu işin zevkli kısmı, ölüme olan yakınlık...Yaşamın değerini anlıyor insan...

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
45 km üzerinde bi ürperme oluyor