Hırsızlık

Ronin45

Forum Bağımlısı
Tepki
2.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@Çetin ŞAHİNÖZ bisikletinizi gözünüzün önünden ayırmayın derim . işyerinde büronun içinde duruyor bisikletim (RESMi daire)

@BF Okuru aynen katılıyorum hırsıza kilit dayanmaz.. zaten memleket hırsız dolu

• Beğen
Tepkiler: Çetin ŞAHİNÖZ
Scudo

Uğur Demirtaş

Daimi Üye
Tepki
244
İsim
Uğur Demirtaş
Bisiklet
Salcano
Allah iyiliğinizi versin güldürdünüz beni. 5. kattayım. 6. kat çatı. Orası müsait. Ama merdivenler dik sabah indir akşam çıkart bozar adamı. Otoparkla görüşmeyi bile düşündüm.

Uğur Demirtaş

Daimi Üye
Tepki
244
İsim
Uğur Demirtaş
Bisiklet
Salcano
@Iboil :komik: ben de ondan korktum. Ulan şimdi motosiklet parası ister, ben de ona dalarım dedim. Hiç sormadım. Ha arabamı koyuyor olsam üste az bi şey versem olmaz demez

monder33

Daimi Üye
Tepki
826
İsim
Murat Önder Boyluoğlu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben apartmanın yapısı nedeni ile istesem de apartmana koyamıyorum, dışarıda kilitlemek zorunda olduğum zamanlar içinde aynı şekilde perşembe pazarından en kalın zincirden aldım ve iyi bir asma kilit ile kullanıyorum, yanında bir de şifreli klasik kilit kullanıyorum şu ana kadar bir sıkıntı olmadı.

Evin içi yerine sürekli dışarı kilitleme durumunda kalsam herhalde birde U kilit ile kilitleri üçlerdim sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Uğur Demirtaş

Melogram

Üye
Tepki
87
İsim
Melikşah
Bisiklet
Salcano
Yaşadığım yer küçük olmasına rağmen odamda duruyor bisikletim. Ne olur ne olmaz diyorum. 1.katta oturduğum için indir çıkar sıkıntı olmuyor. Olsa da farketmez gene çıkarırdım. Aman dikkat diyorum.

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok geçmiş olsun. Ben de geçen hafta cumartesi günü yeni bisikletimi aldım. İstanbul'da 4.katta bir evde oturuyorum her gün sırtımda eve taşıyorum ki çalınmasın diye burada çok fena bu hırsızlar. Umarım bisikletinizi geri alabilirsiniz Letgo ve Sahibinden gibi sitelerden takip etmekte fayda var.

Tepki
92
İsim
Umut
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bizim evde durum böyle. Eşimde bisikletçi olduğu için kıymetini biliyor, kıyamıyor :)

Evde tamam ama dışarıda gittiğiniz yerlere de dikkat etmelisiniz. Ben şahsen bisiklet sokamayacağım mekanları tercih etmiyorum. Bisikleti dışarıda bırakmak hırsıza davetiye vermektir.

Edit: Ayrıca hırsızlar her türlü kilidi açabilirler diye düşünüyorum. Geçenlerde bu videoyu görmüştüm, daha önce hırsızlık yapmamış bir genç bile bu tarz videoları izlemişse nefsine hakim olamayıp, bir anlık hata ile bisiklet çalmaya kalkışabilir. Aman dikkat, gözünüzün önünden ayırmamaya bakın.

20180327_104317[1].jpg

Tepki
92
İsim
Umut
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Çetin ŞAHİNÖZ haklısın aslında asma kilitlerin direnci çok düşüktür. Hep göz temasında olmak şart.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.