hidrolik disk seçimi konusunda yardım

onur polat onur

Aktif Üye
Tepki
15
hidrolik disk fren olarak shımano deore veya xt ayarındaki frenler nelerdir ve siz neleri önerirsiniz

Scudo

Metin Güler

Daimi Üye
Tepki
320
Bisiklet
Scott
benim size önerim ikisinin ortasında sayılabilecek avid juicy 5 olacaktır. daha düşük fiyatlı deore ayarında avid juicy 3 frenler mevcut fakat 5'in altındakiler performans olarak tatmin etmeyebilir. bütçeniz ve kullanım şartlarınıza göre model seçmenizi tavsiye ederim, tabiki fiyatla doğru orantılı olarak hafiflik ve kalite de beraberinde gelecektir. sıfır fiyatları gözünüzü korkutmasın ikinci el bölümünde bütçenize uygun fren seti mutlaka bulabilirsiniz veya aranıyor kısmında da aratabilirsiniz..

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mehty

(link)
(link)
28 TL farka değer mi?

Metin Güler

Daimi Üye
Tepki
320
Bisiklet
Scott
set olarak ele alındığında 28*2=56 lira gibi bir rakam ortaya çıkıyor verdiğiniz sitede. aralarında fark muhakkak var ki farklı model olarak üretime geçilmiştir. öncelikle kullandıkları yağlar ve buna bağlı performans değerleri farklıdır. juicy 3 giriş seviyesi bir hidrolik frendir, dot 4 yağ kullanılmaktadır; jucy 5 ise dot 5.1 yağ kullanır, biraz daha hafif ve üst seviyedir. giriş seviyesinde bir ürün alırsanız, bisiklet konusunda biraz daha yol kat edip tecrübe kazandıkça doğacak olan daha üst seviyeye geçme isteğiniz ileride bu fiyat farkını ödemediğinizden dolayı sizi pişman edebilir. daha uzun süreli kullanım için tavsiyem avid j5 olacaktır.

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
@Harun Salcı

değer, juicy 5 neredeyse 7 ile aynı ağırlıkta. performans olarak ise hiçbir eksiği yok. 5 alınacak en mantıklı fren gibi duruyor ancak eski sistem. elixirler çıktı.

utkuozgur

Aktif Üye
Tepki
72
elixir r juicy 7 den çok daha performanslı ve daha ucuz

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Para yeterse Avid Elixir CR :) yada XX :D şaka maka Elixir R güzel frendir bende ilerde almayı düşünüyorum 2007 XTler yeterli gelmiyor

Semican Baydur

Forum Bağımlısı
Tepki
464
@Barış Birlik

CR alın daha iyi XX ilerde büyük sorunlar çıkartabilir...

Tepki
34
Konuyu dağıtmak istemem ama XX lerin sorun çıkarma sebebi nedir?Bilgi amaçlı.
Teşekkürler...

Semican Baydur

Forum Bağımlısı
Tepki
464
hafif parçalar. fren kollarında çok fazla boşluk yapanı gördüm. ve düştüğün zaman diğerlerine göre oldukça dayanıksız hafif parçalar sonuçta 1 kerede kıran gördüm .

atakibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
302
@Mansur KHASSANOV

Downhill Avid juicy3 ? Bahsettiğiniz bisiklet Anthem tarzı olmasın sakın?

• Beğen
Tepkiler: Güncemden

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
ibrahim abiye katılıyorum ben onun deniyimlerinden çok yararlandım eğer gerçek bir tavsiye istiyorsanız ondan alabilirsiniz... ayrıca bende slx kullanıyorum iki senedir ve çok mumnunum fiyat performans açısından çok iyibir fren...

• Beğen
Tepkiler: atakibrahim

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
2010 XTleri bilemem ancak 2007lerin tatmin etmediğini söyleyebilirm avid3le aynı performanstalar , SLX ciddi ciddi XTden iyi bir fren

atakibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
302
@Barış Birlik

Slx ile xt fren seti arasındaki fark tamamen kaliper ile alakalıdır.Xt kaliperin gövdesi tek parça olarak imal edilmiş olup hafif yapısı olduğundan pistonun kuvveti ile balata rotor temasında kalper esnemektedir.Slx ise iki parça olmasına karşın piston çapını niteleyici kaliper gövdesi mevcuttur.Bu yüzden 2 adet m6 imbuls vida ile birlikte, slx kaliper gövdesi xt ye göre daha dolgun yapıya sahip olduğu gibi aralarında ağırlık farkı vardır.

• Beğen
Tepkiler: Cem Kılınç