Hidrolik disk fren balata ömrü

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.872
İsim
Hakan Engin
@enja kaliper doğru ayarlanmadığında bunun gibi eşit erimeme durumu olur, iyi bir ayar yapmak lazım.
Her balatanın fiyatı farklı, 30-35 tl bana normal geldi. Ben genelde ya yurtdışı sitelerinden alıyorum ya da Erdoğanlar Bisiklet'ten.

• Beğen
Tepkiler: Ervin
Scudo

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Balat'a 2 mm kalınlıkdaysa 1000 km kullandığında 1mm kaldıysa sonraki 700 km içinde mutlaka değişmeli.com
Araba servisindekiler de bana gıcık zaten her gidişimde balatalar az kalmış değişelim mi diye geliyorlar soruyorum kumpasla ölç söyle bana diyorum öçüyor 2.5 mm kalmış
Orjinal yenisi kaç mm
10 mm 55 bin km de 7,5 mm ezdiysem geriye kalan 10 bin km daha gider en az birdahakine değişiriz diyorum bezip gidiyor.

• Beğen
Tepkiler: Çağdaş78

Ervin

Üye
Tepki
107
İsim
Ervin B
Bisiklet
Giant
@ratm anladım peki eriyen tarafları yer değiştirsem sağ ve sol olarak ozaman üste kalmış olacak ince kısmlar arkadaşıma gösterdim ben olsam yerlerini değştirip bir 100 150 daha gider dedi

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.872
İsim
Hakan Engin
@enja evden işe işten eve şeklinde kullanıyorsan veya kısa mesafelerde gezinti turları yapıyorsan, kısaca riskli bir durum yoksa tabii deneyebilirsin, belli bir süre gider illaki

z_g_h

Daimi Üye
Tepki
494
İsim
Ziya
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba, bugün bisikleti 6. ay bakımı için servisine götürdüm. Bisiklet 2500 km de. Arka balatam baya incelmiş 40 liraya bracko marka balata değişimi yaptık. Ön balata kontrol edildi yarısı bitmiş. Yarısı bitince değişmeli dedi servisteki adam. Ancak ben gereksiz görüp degistirtmedim. Elimde yedek balata var olmadı kendim değiştiririm dedim. Konuda %75 de değişmeli yazılmış. Servisteki adam yarısı bitince değişmeli diyor. Nette bir bilgi bulamadım. Bunun doğrusu tam olarak nedir ne yapmalı.

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
@z_g_h Ötmeye başlayana kadar kullanabilirsin (ötmeye başladığında balata malzemesinin tamamen eriyip arkadaki metalin diske sürtmeye başladığı da bil ama) ama uzun tura çıkacaksan değiştirmende fayda var

abidin3714

Forum Demirbaşı
Tepki
1.617
İsim
zeynel abidin ö
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ötmeye başlayana kadar kullanabilirsin
benim ön fren ötüyor az da olsa tutuyordu ama artık hiç tutmuyor değiştirmeyi düşünüyorum ama bulunduğum yerde bisikletçilere pek güvenemiyorum

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
Kendin değiştirebilirsin, bi pense bide alyan anahtar lazım bide yeni balata çifti:harika: bisikletciler işçilik adı altında 30 TL lik mazleme kullanıp 30 TL işlik alıyorlar (hepsi değil, düzgün iş yapanlar var hakklarını yemiyeyim) güvenmemen normal. Birde toz topraktan dolayıda ötebiliyor balataların durumuna bir bak önce ya da bi su tut frene öle dene

abidin3714

Forum Demirbaşı
Tepki
1.617
İsim
zeynel abidin ö
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kendin değiştirebilirsin, bi pense bide alyan anahtar lazım bide yeni balata çifti:harika: bisikletciler işçilik adı altında 30 TL lik mazleme kullanıp 30 TL işlik alıyorlar (hepsi değil, düzgün iş yapanlar var hakklarını yemiyeyim) güvenmemen normal. Birde toz topraktan dolayıda ötebiliyor balataların durumuna bir bak önce ya da bi su tut frene öle dene
bisikleti mart başında yıkadım duruladım ve gerekli yerleri yağladım tozdan olduğunu düşünmüyorum 1 sene oldu bisikleri alalı ama aktif kullandım ömrü bitmiştir diye düşünüyorum balatanın

erman35

Forum Demirbaşı
Tepki
1.174
İsim
ERMAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
BEN YAKIN ZAMANDA ARKALARI DEĞİŞTİRDİM TEMİZLİK FİLAN HEPSİ SHIMANO İÇİN 50 TL VERDİM.

z_g_h

Daimi Üye
Tepki
494
İsim
Ziya
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Mosso servisinde bakım fiyatı akord ihtiyacı olmasına göre değişip 30-50 aralığında olduğunu söylediler. Garanti geçerliliği için mecburen gidecektim zaten. Yapılanlar,
- ön arka jant akord ayarı
- ön arka dış lastiklerin yerinin değişimi.
- zincir temizliği yağlanması
- frenlerin ayarı
- arka balata değişimi
- maşa yaglandi
- kaliperler aklınıza gelen tüm vidalar vitesler hepsi elden geçti. Bakım 40 balata 40 toplam 80 lira ödeme yaptım. Belgeleri kaseledi imzaladı helallestik.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

emeritus

Aktif Üye
Tepki
165
Bisiklet
Carraro
MTB kullanıyorum
arka tekerdeki balata (B01S resin) 2300 km sonra diske sürtmeye başladı cızır cızır ses geliyor. öncekini de 2500 km sonra değiştirmiştim.

Aydın35

Üye
Tepki
170
İsim
Aydın
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bende aynı balata dan kullanıyorum çıkarıp bakabilirsin balatayı ondan sonra degiştirirsen daha iyi olur.