Hiç böyle takla attınız mı? (anket içerir)

Hiç Böyle Takla Attın Mı?

• Hayır

• EVET

• HEM DE ÇOOOOK :)

• Toplam katılım
    83

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
Merhabalar,

Ben mütemadiyen, her sene en az 1 kez, aşağıdaki taklayı atıyorum. videonun esas güzel tarafı hep takla atarken nasıl göründüğümü merak ederdim.

En son 1 ay önce sahil yolunda küçücük bir çocuk aniden önüme fırlayınca taklayı atmak zorunda kaldım.:) ban ve çocuğa bir şey olmadı. genelde cana bir şey olmuyor, mala oluyor.

sizin de konu üzerine eğlenceli anılarınız varsa paylaşmanızdan memnun olurum :)

videonun yayıncı sitesi enbed için uyumlu olmadığı için foto + link paylaşıyorum.

(link)

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xlt1/v/t1.0-9/11951926_1119585501404277_1991445898377264349_n.jpg?oh=9cee1e1ac840d84280020556dc805e53&oe=567A02A3&__gda__=1450948487_f607bca5d74490017774e549c0ba2ed0

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
böyle takla atmayı nasıl becerebiliyorsunuz ani durumlarda ben hep çift fren basarım sanırsam alışmayla ve refleksle alakalı

• Beğen
Tepkiler: Hrii3y

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
evet ani durumlarda çift fren iyidir

Tepki
10
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Kron
Bu durumu 3-4 gün önce yaşadım. Tek şerit boş bir yolda tıngır mıngır ilerlerken sağ elimle telefonumu çıkardım, bisikleti sol elimle kullanıyorum. Biraz sonra durmak istedim, freni sıktım bisiklet biraz yavaşlasa da durmadı, ben de frene iyice abandım ve kendimi yerde buldum. Allahtan bir şey olmadı. Bir kaç kilometre gittikten sonra susadım elim suluğa gitti fakat suluk düştüğüm yerde kalmıştı. Geri dönüp sjluğu buldum ve güzergah değiştirdim. Dönüşte aynı yerde zincir koptu.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Akkaya

karankabul

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Cube
Uzun yoldan dönüyordum, esnaftan bir zat , E5 in kenarına belediye çöp konteynerı çıkarmış. Yanımdan geçebilecek arabaların şeridini ihlal etmemek için , konteynerın yanından dolanıp hemen emniyet şeridine döneyim derken hızın da yardımıyla elcikin konteynerı sıyırmasıyla takla atımı aynı zaman dilimine denk geldi nasıl olduysa. Bize de bu ucuz atlatımdan sonra nasıl şükredeceğini bilememek düştü . Ama bizimkisi yalpalayarak akordu bozuk bir taklaydı, fotodaki gibi olması ne haddimize.

Kıssadan hisse : Tecrübenin sonu yok. Temkin her zaman. Yorgunken ve uzun yolun bitimindeyken ya durup kendine gelmeli ya da güvercin moduna girmeli.

• Beğen
Tepkiler: gmfaruk
Tepki
10
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Kron
Teşekkürler. :) O yoldan daha çok geçeceğim maalesef. Çataldağa çıkma hedefim var İstanbula gelmeden önce. :)

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@sungurtekin Bence genizleri iyi bir yak :D genizler tam yanmadıysa aksilikler üst üste geliyor dostum :D

Takla konusuna gelince, Allah biliyor bir kere çocukken takla attım. Onun haricinde hiç takla atmadım. İnşallah bundan sonra da atmam. Ancak yaklaşık bir 2-3 hafta evvel üç arkadaş performans yapma niyetiyle çıktık, rüzgar tüneli yaptık her 20 km de bir öncü değişiyordu güzel ortalama tutturmuş gidiyorduk. Bir ara yukardan bir köpek havlaması geldi :D ben bir döndüm baktım sonra devam ettim yola. O arada arkadaş bir hışımla yanıma geldi, korku dolu gözlerle bana baktı ve bir anda geriye çekildi. Kask aynasından baktığımda en arkadaki arkadaşın yerde olduğunu gördüm. Hikayeyse komedi. Ben dönüp köpek geliyor mu diye bakınca benim arkamdaki arkadaşta dönmüş bakmış. Ben pedal atmayı bırakınca hafif eğim vardı hızım düşmüş. Benim arka tekere sürtmüş. Ben hiç hissetmedim ama. Benim tekere sürtünce frene dokunmuş, en arkadaki arkadaşta gidonu ortadan tutuyormuş frenlere uzanana kadar çarpıp takla atmış. Allahtan bir diz yarasıyla kurtuldu ama bize de komik bir tecrübe oldu :D

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@Melih Çolak @ATALAY16 1- sağ elinde telefon, su vs bir şey varsa ve önüne bir şey çıkarsa takla kaçınılmaz 2- videodaki gibi frenleyerek durmanın imkansız olduğunu anlayınca güzel bir takla daha emniyetli oluyor. hakikaten çok küçük çiziklerle kaza atlatılabiliyor. çok takla attığımdan işi çözdüm sanırım. :)

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
Karakoyde dusuk hızda guzel bır takla attım sol omzumun ustune omzum bıraz acıdı sıstı ama usturuplu bır dusus oldu omzum harıc hıc bırseye bısı olmadı :D

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
sağ elimde telefon vardı birden araba çıktı önüme refleks olarak ön freni sıktım tabiki sol kol boydan boya kabarmış dı :)

anıl şentürkk

Daimi Üye
Tepki
500
İsim
anıl şentürk
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
fotoğraftaki gibi bir kaç durum yaşadım ama ön frene asılmaktansa arkaya asılıp kaydırarak arabaya çarptım genelde( arabalarda maddi hasar oluştu çizik ufak göçük vs) ufak tefek yaralar olmuyor değil ama sanki takladan daha az riski var. Sonraları ya şerit kapatıp gitmeye ya da şeridin sağ ortasından ( şeridi ikiye böl sağda kalan kısmın ortasından) gitmeye özen gösterdim , şimdilik taksicilerden gelen tacizler dışında hiçbir sıkıntı yaşamadım

Eren D.

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Eren Demirbaş
Bisiklet
b'Twin
Video açılmıyor. Ben bir kere takla attım hayatımda, onda dadedem bisikleti tamire götürmüştü, tamirci frenleri çok güzel yapmış ama aklını sevdiğim frenleri yerini değiştirmiş. Bende hız denemesi yapayı dedim çok güzel akıyor. Frenleri denemez olaydım :D

AliG.

Aktif Üye
Tepki
163
Bisiklet
Diğer
Baltalimanı 'nda önümde amcanın teki aniden durunca arka diye ön frene basmışım bisikletin arka şahlandı amca ilerlemediği için bisiklettende atlayamayınca tepe taklak yere dizimi nasıl vurduysam 4 ay oldu hala ilaç tedavisiyle oluşan ödemi atmaya çalışıyorum doktor ameliyatın çok riskli olduğunu söyledi :uzgnm: Dikkatli olun ufak vuruk filan demeyin doktora görünmenizde fayda olabilir.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Attım evet az daha ölüyordum. üstten 4 diş takma şuan. Sağ dirseği yere vurdum 1 hafta alçıda kaldı ezilmiş, kolumu bir kaç hafta tam olarak kullanamadım. üst dudaktaki açılmanın izi hâlâ geçmedi tam olarak, 2 sene olacak nerdeyse. ne kadar komik değilmi.

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
5 km hızla yeşilköy sahilde bisiklet yolunda giderken , bisiklet yolunu ayırmak için konulmuş plastik engellere takıldım ve aynen bu şekilde takla attım.

osiosborn

Aktif Üye
Tepki
151
İsim
Onur Ö.
Bisiklet
Trek
Odtü ormanında, Tübitak gözlem istasyonunun oralardan bölümlere doğru iniyorum. Hızımı almışım. Pazar günü.

Önüme 2 teyze çıktı, yürüyüş yapıyorlar. Arka frene basarak sola çekildim. Teyzelerde sola çekildi. Onlara çapmamak için çift fren yaptım.

Bisiklet durdu. Ben üstlerinden 1-2 takla açtım. Allah'tan düştüğüm yer topraktı, bana hiçbir şey olmadı.

Tchibo'dan aldığım elciğin küçük boynuzu kırıldı.