Her yere bisikletle gidenlere karşı ciddi bir uyarıdır!

Carcass06

Daimi Üye
Tepki
199
İsim
Mustafa
Bisiklet
Merida
Bu ne cesarettir yiğidim seni tanımak istiyorum.

Bisiklet yolu var ise orada yürümeyeceksin kardeşim. Sen çık bir otoyolda yürü senin o narin kulaklarına ne korna çalıyorlar. Adam dibimize girip edepsizce korna çalıyorlar diyor. Bisiklet kornaları ne kadar yüksek sesli olabilir tartışılır. Çoğu da mekanik.

• Beğen
Tepkiler: RedFoX
Scudo

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.010
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
@Yavuz Sultan Selim troll! Ama yinede böyle düşünenler için yazayım dursun kenarda :) anladıgım kadarıyla her fırsatta bisiklet yoluna sürekli giriyormuşsun dua et uzun farları gözüne sokmuşlar. Yürüyüş yolundaki bisikletliye nasıl tepki veriyorsan, bisiklet yolundada bisikletli sana tepki verir. Az empati.

orkuteren

Üye
Tepki
28
Bisiklet
Scott
muz cumhuriyetinde yaşıyoruz artık farkındasınızdır umarım şaşırmıyorum böyle şeylere

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@Ali Burak T. (link) Ben bunu kullanıyorum yayalara karşı çok etkili; aydınlatması oldukça güçlü, geceleri en uzun farda bir sokak arkadaki binanın cephesini aydınlatabiliyor. Işığı beyaz renk olduğundan arabalardaki xenonlar gibi görünüyor, ben havalı buluyorum. En sevdiğim özelliği de çakar moduna geçmesi için düğmesine uzun süre basılması gerekmesi, diğer türlü far mesafesini ayarlarken araya çakar modları giriyor, far mesafesini ayarlamak zahmetli oluyor. Çakar nadiren kullanırım zaten o da mecburiyetten yayalara ait yola girdiysem bisikleti en küçük vitese alıp yürüme hızında giderim ve en kısa çakarı yakarım. Yayalara ait olup da girdiğim yollar da şöyle: Sahil parkındaki bisiklet yolları bazı yerlerde bölünüyor, eğer araç yoluna indiğimde trafiğin akış yönünün tersinde kalıyorsam mecburen yaya yolunda sürmem gerekiyor. Veya şehrin kalabalık yerlerinde (Kadıköy vb.) otomobillere kapalı ama yaya ve motosikletlerin girebildiği, trafiğin yaya ağırlıklı olduğu yerler oluyor. Elinin altında iş görür bir far varsa, ön far senin için acil ihtiyaç değilse Aliexpress'e de bakabilirsin.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.375
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Ya şu konuya cevap yaziliyorya bravo yani. Bu konu troll olabilir ama bi gerçek varki üye olan kişi buraya birdaha yazmayacak. Bu tür konularda silinse iyi olur bence, gerçekten sinir bozucu.
Ben arkadaşla akraba oldum ve saniyorumki tek akraba olan ben değilim.

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bilalfidanboy

Adam içimdekileri olduğu gibi yazmış.

Birde kapı açmış lavuk, o ayna gözüne girsin senin zekâsız herif.

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.210
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yavuz Sultan Selim Merhaba, birincisi bisiklet bir oyuncak değil ve taşıttır. İkincisi bisiklet ile bir aracın yanından geçerken ses çıktığını hiç sanmıyorum ? Üçüncüsü her şeyden önce bisikletin üzerinde bir insan var ve saygı göstermek zorundasınız. Her koşulda olduğu gibi bisikletçiler arasında da bilinçsiz sürücüler olabiliyor ve bu oran araç sürücülerine oranla çok çok daha az, bu nedenle herkes birbirine eşit seviyede saygılı olsa zaten bu yazıyı da yazmamış olacaktınız ve olacaktım. Aynı zamanda bir araç sürücüsü olduğumu da belirteyim. Kelimelerinizi seçerken daha özverili olmanızı tavsiye ederim. Çok fazla detaya girebilirdim ama girmek istemiyorum ve bu forum da benden daha tecrübeli insanların daha bilgili bir şekilde size cevap vereceğinden eminim. Sağlıkla kalın.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Knight Rider
Kullandigin farin markasi fiyati ve resmi var mi dostum ?

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.210
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato Benim de halihazırda kullandığım bir model var yaklaşık 4-5 sene önce almıştım fakat şuan satılmıyor olabilir.. Model ismi: Black Watton-wt255, Gerektiğinde (araç trafiğinde ve acil durumlar) bende güçlü modda kullanıyorum.
Fakat normal kullanımım da en düşük yada SOS mod'unda kullanıyorum.

onemre5252

Üye
Tepki
8
İsim
emre akcay
Bisiklet
Sedona
Kardeş yüreği bütün mü yuttun.Bu ne cesaret yarabbi seni tanımak istiyorum yiğidim. Beyler forumdan koşarak çıkalım arkadaş rahatsız bizden.

RedFoX

Aktif Üye
Tepki
316
Bisiklet
Bianchi
Hem araç hem bisiklet sürücüsü olarak cevap vereyim. Siz nasıl araçların arasından bisikletin motosikletin geçmesini istemiyorsanız, sizde bisiklet yoluna uzun süreli girmeyin. Kimse gidonu bile bile çarpmaz, çarptığı anda yere düşer. Aracınızın kapısına bisikletli çarptırmanız da sizin suçunuz. Araçtan inerken aynaya bakın gelen bisiklet değilde araba da olabilir.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@Knight Rider
@mariokaldato Mesajımın en üstündeki linkten farla ilgili bilgilere ve resimlere ulaşabilirsin mirim

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Knight Rider
Tesekkurler hocam ( bisikletcilerin bu herkese "hocam" demesine hastayim hehe )
Bakiyorum
Umut dolu hayatlar diliyorum
46.jpeg