Her yere bisikletle gidenlere karşı ciddi bir uyarıdır!

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sanrım bisikletforum yetkililerinin bazı forum sitelerinde olan çaylak uygulamasını getirmesi gerekiyor. En az 100 mesaj veya belli bir süre forumda kaldıktan sonra çaylak üyenin genel görünüm ve üyeliğe geçmesi gerekir. Yoksa bu tür vur kaç taktikleriyle forumun belediye çöplüğünden bir farkı kalmayacak.

Scudo

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
467
Bisiklet
b'Twin
@mehmetsunu
bu uygulama zaten var galiba. Ben fırsat reyonu kısmına bluetooth kulaklık yazacaktım HB'da 99 liraya düştü, özellikleri filan iyi bence. Ama form yazdırmıyor.. :koptum::confused:

Tepki
7
İsim
Mahmut
Dün akşam abime misafirliğe gittim. Abimin oturduğu sitede bisiklet park yeri var ama sadece yazın kullanımı serbest. Site kuralları gereği kışın bisikletler bodruma kaldırılmak zorunda. Ama abimin sitesindeki bir genç ısrarla her sabah okuluna bisikletle gidiyor. Ayda 1 kere de site içinde bisikleti yıkayıp cilalayıp orasını burasını yağlıyor.(sitede araç yıkamak da yasak). Bunu gören yeğenim de abimin başının etini yiyor bisikletimi çıkaralım diye ama yeğenimin okulu var, derslerine odaklanması gerekiyor. Yazın doya doya binecek zaten. Sitedeki bisikletçinin de okula bisikletle gitme amacı muhtemelen okuldakilere hava atmak. Abimden duyduğuma göre bisikletin 8000 küsür tl fiyatı varmış.(kuzenim geçen ay plaka ruhsat dahil 5000 liraya 0 km 150 CC Mondial motor aldı). Hatta dün sitenin bahçesinde o bisiklet yıkanıyordu, markasını tam hatırlamıyorum ama special miydi neydi öyle bir şey yazıyordu. Ama sitedeki sözünü ettiğim bisikletçi ve sizler diğerlerini düşünmüyorsunuz. Sağ şeritteki trafiği yavaşlatıyorsunuz diye uyardım diye bi küfür etmediğiniz kaldı maşallah. Ayrıca sıkışık trafikte aynam kırılsa 200 lira masraf bana giriyor. Ya da aralardan geçerken "yanlışlıkla" arabamı boydan boya çizseniz hem arabamı boyatmam için en az 1500 lira ödemem gerekecek, ayrıca arabamın orjinalliği bozulacak, satarken değeri düşecek. Bir yanı komple boyandığı için de ağır kazalı muamelesi görecek. Bisikletlerinizin plakası olmadığından çarpıp kaçtığınızda zararımı size ödetemeyecem. Siz araba kullanmadığınız için benim derdimi anlayamıyorsunuz. Bari anlatmaya çalıştığım zaman beni yerden yere vurmayın. Ayrıca kapıma çarpan bisikletin açtığı tazminat davası yüzünden hala mahkemelerde sürünüyorum. Kendi zararımı da tazmin edebilmiş değilim. Arabamın kapı iç döşemesi ve sol ön camı değişti ve maalesef menteşeleri yamulduğu için kapının sökülmesi gerekti. Tüm tamir parası benden çıktı. Ben bu arabayı satarken kapısı değişmiş ağır kazalı muamelesi göreceği için de fiyatı kırmaya çalışacaklar maalesef. Siz anlamazsınız malum bisiklet öyle bol bol ikinci el alınıp satılan bir şey değil sonuçta ikinci el satılsa bile değişip değerini düşürecek kapı, çamurluk gibi parçaları yok. Ama arabada böyle bir şey var.

mert8753

Üye
Tepki
26
3 kurus asagiya sat olmezsin arabani ya da oyle kullan bu kadar buyutulecek bir sey yok yok plakasi yokmusta yok bilmem ne 200 lira masrafi da yap araban var koskoca gozunden sakindigin hadi eyv

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet var senin arabanı satın alır...ama sende zihniyet farklı,aklınca sen burda arkadaşları makaraya alıyorsun ya milletde terbiye sınırları içerisinde kalıp bir küfür etmediği doğrudur...senin derdin de kendine küfür ettirip o kıymetli arac masrafını yazılanları kaynak gösterip tazmin etmekse kimse yemiyor bilesin...bura bisiklet forum...

Sen sen ol insanları aptal yerine koyma,önce kendinden özür dile ,

Brbysl

Üye
Tepki
21
Bisiklet
Mosso
Ne büyük derdin varmış be arkadaş !
Arabanın kapısını tamir edeceğine bir beyin cerrahına görün önce tıp ilerledi belki nakil filan yaparlar

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yavuz Sultan Selim
Sizin empati yeteniğinizi de gördük.
@Yavuz Sultan Selim
Şeytan diyor ki ''ez geç'' diyen birisine son derece az tepki verildi.
@Yavuz Sultan Selim
Hiçbir bisikletçi bilerek kimseye zarar vermez.
@Yavuz Sultan Selim
Bisikleti olanların arabası olamaz mı?

Her cümleniz yoruma açık.Alıntılamaya üşendim.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@avcioglu
(link) bir dönem böyle bir troll konu vardı hatırladığım. Arkadaş çift amasörlü çelik belderia modifiye edecem uçucak tek rakibi T.H.Y. diye diye konuyu 15 sayfa götürüp sonra Giant XTC kadroyla bisiklet dizicem diyip ortadan kaybolmuştu hatırlayanlar vardı belki

Exabl

Üye
Tepki
6
İsim
Abdullah Bilen
Bisiklet
Diğer
@Yavuz Sultan Selim
Bak güzel insan: " bizler iki teker üzerine hem sağlığımızı kazanan hemde işimize gücümüze bakan insanlarız. Bir sitemin var belli ancak sitemlerinib tamamı yanlış. Araba sürücüleri altındaki aleti kullanmayı becerse zaten bisiklet veya motorsitletli kardeşlerimiz ezilmez, ölmez. Sen arabandan inerken aynana arkadan biri geliyor mu diye bakmaz isen, senin olmayan bir yolu işgal eder isen yani trafük kurallarını işgal edersen eğer işte sen o zaman hem yasal, hem ahlaki, hem örfi, hem mantıki, hem akli, hemde dini olarak suçlusun. Sen daha niye üste çıkmaya çalışıyorsun?

Arabanızla trafikten kurtulmak için kaçacak delik arıyorsun. Koskoca araba ile küçücük bisiklet veya motorsiklet bir mi?

Bir bisikletin trafikteki yeri bellidir.
Varsa bisiklet yolu yada paylaşımlı bisiklet yolu
Yoksa emliyet şeridinin tamamı veya şehir içi ise sağ şeritin tamamı bisikletin kullanım alanıdır.
Bisikletle 13 yaşından büyük herkes ehliyet gerektirmeksizin trafiğe çıkma hakkına sahiptir.
Bisikletde diğer araçlarla aynı haklara sahiptir ve trafik kurallarına uymak zorundadır.

Buradaki haklardanda görüldüğü üzere tamamen haksızsınız.
Sen otoyolda yürümeye çalış bakalım bir ne yapıyorlar seni.
Sonra neden biaiklet yolundan yürüyünce kızıyorsunuz? Adı üstünde muhterem BİSİKLET İÇİN YAPILMIŞ yaya için zaten kaldırım denen bir yer var.

Sorumsuz sürücüler sizi. Siz ve sizin gibiler yüzünden binlerce insan ölmekte. Toplu alanda yaşıyorsunuz bide. Medeniyet türküsü çağırırsınız ancak medeniyetten haberiniz yoktur. Saygı görmek iatiyorsanız SAYGILI OLUN!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Yavuz Sultan Selim o zaman sen de kapıyı açmadan aynaya baksaydın, bisikletli senin kapının açılacağını nereden bilsin müneccim mi bu adam? senin elinde ayna diye bir şey var onca şirket üzerinde arge yapıp araçlara takıyor ya hani ondan.
o apartmandaki bisikletçi iyi ediyor, laf edenlere inat kuralların değişmesi için karşı koymak lazım, siteye para veriyor o adam aidat veriyor bisikleti park ettirmemek nedir? ayrıca 8000 tl size çokmuş gibi görünebilir ama eğer hakkını veriyorsa gayet normaldir ki araba fiyatları 50000 den başlıyor benzini cartı curtu sigortası tamiratı e yuh yani araba alınır mı ya dünyada ne salak insanlar var(sizin bakış açınızdan cevapladım)(hava atmak için 8000 liraya bisiklet alınıyorsa o site zengindir, bi zahmet abiniz de zenginliğini kullansın çocuğu bisikleti sürsün.)

arabanıza kimse sürtmez merak etmeyin, bisikletliyi sürtecek diye dert ediyorsanız yayaları, hırsızları, keyfi istedi diye cam kıranları, diğer sürücüleri de dert edip aracınızı evden çıkarmamanız lazım. hayır mantık saçma yandan geçerken sürtse nedir? yandan araba da geçiyor, herhangi bir piskopat yaya gelir çeker bandanayı gözüne baka baka tornavida ile çizer, ne saçma bir savunma, hak vermiştim size bazı konularda ama artık veremiyorum boş konuşuyorsunuz haklılığınızı savunmak için altı dolmamış laflar savunmalar yapıyorsunuz.

NoCycling

Forum Bağımlısı
Tepki
1.752
İsim
Mustafa K.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Abi cidden 'Ciddi Misiniz' ya. Eleman trollüğünü ifşa etmiş. Yazdığınız mesajlardaki olayları eklemiş felan. Cevap yazmayın daha fazla. Ben de ilk mesajımı editleyim. :)