Hayvana saldırı ve insana, hayvana tehdit, ne yapabilirim?

mehmet roy

Daimi Üye
Tepki
295
Bisiklet
Salcano
70 75 yasinda agresif ve saldirgan yasli insanlar tehlikelidir
Bi kere dovemessin vursan ölebilir
Mahallemde boyle biri vardi ve kira gecktiren kiracisini av tufegi ile kovaladi

Akil sagliklari da sorunlu olabildigi icin cinayete yatkin olurlar
Umarim evinde atesli silahi yoktur

Scudo

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Polise değil savcılığa şikayet edin. Savcılık o adını soyadını öğren diyen polisi gönderip öğrenmesini bilir. İşin içinde küfür var tehdit var dediğim gibi savcılığa şikayet edin

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@anzolot
Polise sikayetten sonra savciliga gidiyor dendi sikayet direk olarak. Yarin polis merkezine tekrar gidip bilgi alacagim, eger oyle olmazsa dediginiz gibi direk savciliga sikayetimi iletecegim.

babajanovic

Aktif Üye
Tepki
180
Bu olayi hayvan haklari yonunden gotururseniz, arkadaslarin da soyledigi gibi ancak ufak meblalarda ceza alir, hadi diyelim bi de hakarete de ceza getirdiler, o da eger daha once sabikasi yoksa otelenir.
Bence bu davada akli dengesi bozuk yonunde bi sav getirirseniz mahkeme de onu doktora yonlendirir, o da akilli oldugunu ispat etmek icin ugrasir durur. Yas dediginiz gibiyse zaten eger vasi veya danisman falan atarlarsa maasini bile cekemez. O zaman hayat zindan olur ona. Yoksa hayvan haklari falan bi ceza getirmez.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet Bilge Kaan AKIN Karakol değil de Adliye sarayına gidilebilir. Direk savcılıktan suç duyurusu yapılabilir. Savcılık'ta yapılan suç duyurusunda direk ön soruşturma tutanağı yapılıyor. sonrasında soruşturma yapılıyor.

En olmadı Mahalle muhtarına git ve kayıt bilgisini iste.

Akli dengesi yerinde mi bir de o önemli.

Bir de insanımız eğri millettir. Ailesinde kabadayı tipli adamlar olabilir. Aikido ya da farklı bir dövüş sporunu tavsiye ederim.

--------
@a.f.k. veteriner yine sıradanlaşan vahim bir durum. Daha vahimi Uçağın içinde, milyonlarca çocuğun bugün ben Arda olacağım dediği "Adam" olduğunu idda eden şahısın yaptığı daha vahim bir durum.

Şiddet kültürü ile büyüyoruz. Bunun üzerine de yazılır aslında daha çok... Amma velakin, çocuklarımızı büyüten öğretmenler şiddet sever psikolojik problemli insanlar olunca bunları yadırgamamak gerek. Çünkü toplum önünde dayağın ve şiddetin cezası yok. Aşağıdaki fotoğraf şiddeti destekleyenlere gelsin.

upload_2017-6-8_9-33-20.png

Foto ironi içerir.

Heraklia

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Sertan Atalay
Bisiklet
Mosso
Karakola da şikayet etseniz sahipsiz hayvanlara şiddet uygulayanlara cezayı Orman su işleri verecektir. Kediye kimlik kartı çıkartıp kendi kediniz olduğunu söylerseniz mala zarar vermekten ceza alır. Ayrıyetten küfüt ettiğini ispatlıyabilirseniz hakaret içinde şikayette bulunun. Eşim internette birine düdük dediği için şikayet edilmiş. Uzlaşmacıyla anlaştık. 600 tl ödedik. Küfür ve tehdit varsa çok daha fazla alırsın. Daha çok canı beslersin.:)

Tuncer I.

Üye
Tepki
94
İsim
Tuncer I.
Bisiklet
Whistle
bizim burada da var böyle bir adam. atsan atılmaz satsan satılmaz, el kaldıramassın vursan bir daha ayılmaz. kendini mahallenin sahibi sanıyor.

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Heraklia
Küfür,hakaret ve tehdit ettiğini bilen, duyan en az 6 kişi var yeter mi hocam? Kayıt yok ancak herkes duydu mahalledeki. Bir de eşiniz nereye şikayet edilmiş hocam?
Hocam valla daha çok hayvana yardımcı olmak isteriz, öğrenci halimizle para yetişmiyor gerçekten. Ayın başında sağolsun ilk defa birinden yardım gördükte bu ay mamayı biraz geç aldık :D Şöyle karaktersizlerden gelecek parayla doya doya beslerim yavrularımı. Umarım tanıkta yeterli oluyordur. Şikayet etmediğim yer kalsın istemiyorum zaten o laflarınan ve hareketlerinden sonra.

120363 dosyayı görüntüle

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet Bilge Kaan AKIN Adresi siyaha boyamanı tavsiye ederim Kaan.

----
Allah'tan, sana yardımcı olmasını ve kedilere yapmış olduğun yardımlarını gani gani sağlı ve huzurla vermesini dilerim.

Heraklia

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Sertan Atalay
Bisiklet
Mosso
@Ahmet Bilge Kaan AKIN Sanırım karakola şikayet etmiş. Facebook ta adamın mesajının altına yorum yapmış. Fazla konuşma düdük demiş. Geçen ay emniyetten aradılar. Şikayet var ifadeye gelin diye. Gittik ifade verdik. Emniyet sonra dosyayı savcılığa gönderiyor sanırım. Bizi uzlaşmacı aradı. Mahkeme olmasın 600 verin anlaşın dedi.Sen şahitlerle karakola başvur. Şikayetini yap. Muhtemelen aynı süreç işleyecektir. Oda uzlaşmacının teklifini kabul eder. Mahkemeyi göze almayacaktır. Temiz para.

• Beğen
Tepkiler: Groims

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Groims Tamam hocam hallettim teşekkürler uyardığınız için, farketmemiştim ya orda adres yazdığını :D

@Heraklia
Hocam tamam bunu yaptım zaten, polis direk savcılığa götürüyor diye biliyorum ben de olayı. Yarın bi gidip karakola öğrenmem lazım durumu. Teşekkür ederim.

yanık_orhan

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
orhan Y
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Cyclocross
Apartmanıma bir kedi yavrulamıştı. Arada apartman kapımın önünde hem anneye hem de yavrulara yiyecek bir şey veriyordum. Zaman zaman paspasımın üstünde uyurlarken rastlıyordum yavrulara.
Ve bir gün evimin her tarafının pire ile dolduğunu gördüm. Üç yaşında ki oğlumun kollarında ve saçlarının içinde gezinen onlarca pire vardı. Gündüz hiç bir şey yoktu. Ertesi gün her yer pireydi. Baş edemedim. Evin her yerini ilaçlayıp, kapatıp bir arkadaşta kalmak üzere evi terkettim.
Hayvanları bende severim. Özellikle kedileri. Şu anda evimde iki kedim var. Ama parazit aşıları yapılmış durumda tabii ki.
Şimdi hala sokak kedilerine mama veririm. Ama asla apartman içersine sokmam, alıştırmam. Hayvan beslemek bakmak duyarlı bir hareket. Tebrik ederim. Ama bir şeyi yaparken de başka insanları düşünmemek olmaz. Belki adamın başına defalarca böyle bir şey gelmiş olabilir. Belki evinin balkonuna, oradan mutfağına giriyorlardır. Yaptığı affedilemez ama herkes kedi sevmek zorunda değil. Evini saran kedi piresine de tahhammül etmek zorunda değil.
O sıkıntıyı yaşayınca derhal anne ve yavruları uzaklaştırdım. Günlerce çocuğumun pire ısırıklarıyla ve doktorla uğraştım. Ben de o günlerde kedi görmek istemiyordum doğrusu.
İyi Günler...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yanık_orhan
Anlattiginiz gibi bir durum yok, söz konusu dahi olamaz da. Herhangi bir yavruda bir hastalik, bir sorun oldugunda aninda veterinere goturuyorum. Asilarinin hepsini yaptiramiyorum ancak pire, kurt gibi durumlarda yaptiriyorum asisini ve iyilestiriyorum. Apartman degil kaldigimiz yer daha dogrusu ayni binada degiliz. Kendi mustakil yeri. Hayvanlarin tuvaletinden sikayetciymis kendisi. Baska bir sorun yok, kimsenin evine girdigi de yok kedilerimin. Hepsi tertemiz ve bakimli, goren sokak kedisi bile demez. Hayvanlari sevmek zorunda degil kimse dogru diyorsunuz, herkes insan olmak zorunda degil, secime birakilmis bir durum. Sanirim yazimi tamamen okumamissiniz. Bahcesinden kovmaya kalkisabilir ki bu da ayri bir sacmalik biz yokken onlar vardi, ancak oldurmeye tesebbus etmek nedir? 3 senedir kovuyor bahcesinden, bahcesiyle alakasi olmayan yerlerden, simdi de oldurmeye tesebbus ve tehdit ediyor. Bu caniliktir.
Onun disinda sokak hayvanlarini beslemek ve korumak insanlik gorevidir. Baskalarinin ne dusundugunu dusunupte canlilarin ölümünü seyretmek mi lazim anlayamadim? Bir kisi sevmiyor diye birakayim ölsünler mi? Ki bu 1 kisi 100 kisi dahi olsa umurumda olmaz. Bu canlilarin ne gidecek yeri var ne de yiyecek bulabilme imkanlari. Bu canlilar da insanlara tahammul etmek zorunda degil ancak insan isimli varlik her haltin kendisi icin bir tanri tarafindan yaratildigi dusuncesi ve egoistligi icinde kendi bulundugu bolgede kabadayilik yapiyor. Bu böyle olmaz.

Keske bi dis parazit kapsülü kirsaydiniz yavrularin uzerine, hemen iyilestiriyor.

yanık_orhan

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
orhan Y
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Cyclocross
@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Ben böyle demek istemedim ya neyse. Ama dikkat edin, günün sonunda haklıyken haksız duruma düşmeyin.
Kolay gesin.

Rocketman

Aktif Üye
Tepki
434
İsim
Ata A.
Bisiklet
Giant
@ÇAMKOMLU

Ülkemizdeki duş alma ve kişisel hijyen alışkanlıklarını düşündüğümüzde, hayvanlari "pis" bulan bu zihniyete ancak gülesim geliyor gerçekten...

• Beğen
Tepkiler: Heraklia

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar geçen gün davanın sonuçlandığını öğrendim. Kağıtta kısaca şu yazıyordu "Adamın .mına bin defa ç.karım, kız arkadaşımın ise öküz,hayvan demesi birbirini eşitlemiş, suç unsuru bulunamamıştır".
Yani sokakta gördüğünüz bir kadına .mına bin defa çakarım dediğinizde, o kişi de size hayvan öküz diye cevap verirse eşitlenmiş oluyorsunuz ve davadaki haklılığınız ortadan kalkıyor.
Ben böyle hakimin... Umarım Anasının, karısının, kızının başına aynısı gelir de gidecek yer bulamaz adi şerefsiz.

Bu işin peşini bırakmayacağız, yeniden davacı olacağız. Bu adi itler çok oldu.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.313
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Küfür,sinkaf ile hakaret aynı tarifeye girmez.Hakim kendince bir "vicdani kanaat" geliştirip uzlaştırmaya çalışmış.Esas konu olan kediciklere saldırının kararı ne acaba?

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.313
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu karar sonrası o adamın herşeyi yapabileceğini düşünmek korku filmlerini hatırlatıyor.Çok dikkatli ve temkinli olun.Çevrenizdekilerle dayanışma ile bu müptezelin olası hezeyanlarına karşı hazırlıklı olun derim..