Hayaldi gerçek oluyor (Türkiye Sahil Turu)

Gezginiks

Üye
Tepki
250
İsim
Mustafa Doğan
Bisiklet
Scott
@Saikou

Yazıyı dikkatlice okudum,aslında olayın farkındayım.
@BF Okuru

Çok haklısınız hocam.Duyarliliginiz içinde ben teşekkür ederim.

Bugün Didim Apollon tapınağı ve Milet antik kentini gezdik.Antik mimariyi görüp işçiliğe ve estetiğe hayran olmamak mümkün değil.

GOPR6080_1468491390730_high-01.jpeg GOPR6120_1468513097882_high-01.jpeg

Dün izmire geldik.Akşam arkadaşımızın hazirladigi rakı yı yudumlarken,birden darbe bildirisine denk geldik.Çok garip bir tür oluyor,olimposta yangın çıktı giremedik.Izmirde darbe haberi aldık.Keyfimiz kaçtı ne yapacağımızı bilmiyoruz.Ülke bu haldeyken yol yapilirmi,veya yoldan zevk alinirmi bilemedik.Günahsız erlerimizin ve sivillerimizin ailelerine allah sabır versin

Scudo

bisiklethobimiz

Cemsiz 7 Yıl
Tepki
1.564
İsim
Coskun ortacakiroglu
Bisiklet
Bisan
Yazılarını resimler desteklemiyor. Bu şekilde Dünya turuda yaparsın.

Gezginiks

Üye
Tepki
250
İsim
Mustafa Doğan
Bisiklet
Scott
@bisiklethobimiz
Hocam hangi maksatla yazdın anlamadım :) Bu şekilde dünya turuda yaparsın derken ?

Bisikleti;sayesinde hiç görmediğim yerleri gördüğüm için seviyordum.Bu turda yangında gördüm,darbede,olağanüstü hal de.Umarım bir sıkıntı yaşamadan rotamızı tamamlarız.

Datcadan sonra gördüğümüz en güzel sokaklar Bozcaada daydı.kapı önlerinde tahta sandalyeler,pencerelerden sarkan asma yaprakları ve cicekleriyle çok şirin bir yer.

• Beğen
Tepkiler: bakbike1903

TSigalko

Üye
Tepki
21
Bisiklet
Carraro
@Gezginiks

Sanırım fotolarda (genellikle) bisiklet yok demek istiyor. Yani bu fotoğrafları uçağa bin yurtdışına git, yine çekersin :)

Ben böyle demiyorum, arkadaşın yazısından anladığım bu.

Gezginiks

Üye
Tepki
250
İsim
Mustafa Doğan
Bisiklet
Scott
@TSigalko

Mantıklı olabilir,fakat her karede bisiklet olmak zorunda değil. Aslında çok varda yol üzerinde hangisi müsaitse onu atıyorum.Gün içinde sürekli yoğunuz,pc ye yükleyip almak gerekiyor.Elimden bu kadarı geliyor napalım

Kıvırcık saçlı ressam Bob amcamizin,burayada bir yol çizelim dediğini duyar gibiyim

8-01.jpeg

turakine

Üye
Tepki
22
İsim
Pedala Kuvvet
Bisiklet
Scott
Öncelikle yolunuz açık, pedalınız kuvvetli ve görseliniz bol olsun.
Bu sene bende ya Kemer - Fethiye yada Kemer - Mersin arasını pedallamak istiyorum. Tarih olarak da "(link)" 29 Eylül - 2 Ekim'de yapılacak festivalden sonra devam edeceğim yani 3 Ekim başlangıç olacak.
Tecrübelerinize dayanarak şunu öğrenmek isterim. Hangi parkur daha görsel ve kolaydır? Hangi parkur tavsiye edersiniz?
Teşekkür ederim...

Gezginiks

Üye
Tepki
250
İsim
Mustafa Doğan
Bisiklet
Scott
Kemer-Mersin arası daha zor,eğim fazla uçurum kenarından yollar fazla,dolayısıyla en keyifli rotada burası olur.Naçizane fikrim.Ama diğer rotada da ölüdeniz,kaş ve olimpos var oralarda apayrı güzel.Demre,Finike arası çok sıkıcı ve zor olan bir yol.

bisiklethobimiz

Cemsiz 7 Yıl
Tepki
1.564
İsim
Coskun ortacakiroglu
Bisiklet
Bisan
@Gezginiks inandırıcı değilsin. Resimler yazılarını desteklemiyor. Turu kaç kişi yapıyorsunuz. 2 ise resmi çeken Admin görüyordur. Sitenin amacı ciddi konuları işliyor. Yaptığın turda Verecegin bilgilerin diğer üyelere katkısı olması gerekir. Sanki yaşın küçük gibi. Sağlıklı bilgi vermediğini sürece inandırıcı değilsin. Emeğe saygın olması gerekir.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.138
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yolunuz açık olsun. Konuya çok tesadüf denk geldim ama iyi ki de gelmişim gerçekten çok güzel tur olmuş ve olmakta elinize emeğinize sağlık. Son 1-2 aydır bizimde aklımızda küçük bir tur var. O zamandır açıkçası dağ bisikletinin yanına bir tane tur bisikleti şart. Resimlere gelince gayet güzel resimler de illa ki bisiklet çıkması şart değil bence, yolunuz tekrardan açık olsun kazasız belasız tamamlarsınız inşallah.

Gezginiks

Üye
Tepki
250
İsim
Mustafa Doğan
Bisiklet
Scott
@bisiklethobimiz

Çok merak ediyorum aylar süren uzun tur yaptinizmi yada konuyu detaylı okudunuzmu.Merak etmeyin bu rota üzerindeki bütün faydalı bilgileri (kamp yeri,yol durumu,tarihi turistik mekanlar) payladacagim.Günlük yapılan yol,kamp yeri arama,yol psikolojisi derken buraya ne kadar detaylı bilgi aktarabilirim yol boyunca acaba bu açıdan dusundunuzmu.Ayrıca inandiricilik saçmalığı nedir.Bir yıl boyunca malzeme arastirip,maddiyati halledip 2300 km geldikten sonra o kadar fotoğraf ve bilgiden sonra ne inandiriciligi.Lütfen empati kurarak sataşın.Ayrıca 30 yasindayim,yaş olayına neyi düşünerek kafayı taktınız acaba.Kendinizi sorgulayın uzun tur konusunda

@MakRo

Arkadaşım salcano dağ bisikleti kullanıyor.Ikisininde belli avantajları var.Ama ben 28 janttan memnunum.

@harun baz

Hocam fotoğraf makinasinin Wifi özelliği olmadığı için,fotoğrafları pc ortamına almak gerekiyor.Alınca paylaşmaya çalışıyorum,biraz geriden geliyor o yüzden.

Bugün Gelibolu yarımadasını gezdik.İnsan yerinde görünce daha da duygulaniyor.57.alay sehitligi,abide,conkbayırı,kilitbahir deki tabyalar savaşın büyüklüğünü gösteriyor.Ayrıca Gelibolu yarimadasindaki yollar çevre manzara muhteşem.Gezilecekse bisikletle gezmek çok keyifli.Özellikle yollar yarış bisikletine çok uygun.Çanakkaledeki bisiklet festivalini kacirmamanızı tavsiye ederim.GOPR6527.JPG GOPR6573.JPG
P7305701.jpg GOPR6576.JPG

Gezginiks

Üye
Tepki
250
İsim
Mustafa Doğan
Bisiklet
Scott
@bisiklethobimiz

Evet ben çektim,Dün çekildi fotoğraflar.Akşam saat 8.10 gibi felan.Bu neyin sorgusu Conkbayir yolu fotoğrafını yol arkadaşım çekti

Şuan Gelibolu yarimadasinin Ege sahilindeki Guneyli koyundeyiz.Çanakkale'den Erhan abimizin tavsiyesiyle kampimizi buraya attık.Sahilde sol tarafta bir tepedeki parkta cadirlarimizi kurduk.Uzaktan kamping zannetik ,çünkü 20 ye yakın çadır vardı.Eğer rotaniz buralara düşerse gözünüz kapalı inin sahile,denize girin kampinizi atın derim.Beleş

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.564
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhabalar, geçtiğimiz günlerde Samsun-Terme arasından geçtiniz mi ?

Gezginiks

Üye
Tepki
250
İsim
Mustafa Doğan
Bisiklet
Scott
@samet akkaya

Yok hocam daha Istanbula 4 günlük felan yolumuz var.Oraya varmamiz 2 haftayı geçer

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.564
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Sanırım Trabzon'da karşılaşacağız bende Samsundan çıkacağım büyük ihtimal ağpustos 15 gibi orada olacağım . Yolunuz açık olsun

• Beğen
Tepkiler: Sancak ve muhyt

Gezginiks

Üye
Tepki
250
İsim
Mustafa Doğan
Bisiklet
Scott
@samet akkaya

Paylaşım yapacağınız biryer varsa irtibat kuralım,birbirimize faydamız dokunabilir yol durumu hakkında.

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.564
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ben geçtiğim rotadaki çadır kurduğum ve dinlediğim olumlu noktaları yazacağım buraya özel mesajda atabilirim.

• Beğen
Tepkiler: muhyt

Gezginiks

Üye
Tepki
250
İsim
Mustafa Doğan
Bisiklet
Scott
Tura başladığında bi mesaj atarsan takibe alayım hocam seni.Karşılaştığımız zamanda senin gideceğin yolun durumunu paylaşırız.Buraya kadar çok turcuyla yardimlastik.Güzel oluyor.

• Beğen
Tepkiler: samet akkaya

hasanalparslang

Daimi Üye
Tepki
241
İsim
Hasan Alparslan
Bisiklet
Trek
@Gezginiks hocam adam trollüyo sizi, ihmal edin görmeyin yazdıklarını bence.
tur boyunca keyfini çıkarmanızı diliyorum selamlar : )