Harika Geçen 2 Gün

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ersydn tarafından paylaşıldı.

 1. Ersydn

  Ersydn Olmaz olmaz deme olmaz olmaz.

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  17 Ağustos 2016
  Mesajlar:
  171
  Beğeniler:
  139
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Ersoy Aydın
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  Arkadaşlar merhaba İstanbul da gerçekleştirdiğim güzel günleri sizlere aktarmak istedim umarım beğenirsiniz.

  Rota:1 Gün .
  Start Bayrampaşa Yıldırım Mah. - Bereç-Eyüp-Balat-Unkapanı-Eminönü-Vapurla Üsküdar-Kuzguncuk- Beylerbeyi-Çengelköy-Yeniköy-Kandilli-Küçüksu-Anadolu hisarı-Kavacık-Göztepe-164yıl hatıra ormanı arasından Polonezköy-Cumhuriyet.

  15.09.2016 Saat 07:00
  Sabah erkenden kalktım Hazırlandım 07:30 çıktım yola tur bana bana iki arkadaş eşlik edecek fakat kalkamışlar :) Abi sen karşıya geç biz seni yakalarız ok. Ben Anadolu kavağında Polonez köye gideceğimiz sapak da bekliyorum :) Bekle 30 dakika saat 9:30. Buluştuk döküldük yollara ben gece kalmayı planlıyorum onlar turlayıp gitmeyi .
  Yollarda çok eğim var arkadaşlar bitmiyor neyse ki zar zor geldik Polonezköye bune abi çok kalabalık pahalı yerler çok güzel ama dedim ben burada nerede kalınır sonra haritadan gölü gördük dedik haydi oraya gidelim bare biraz su görürüz orada piknik yaparım .
  Geldik Cumhuriyete Volkan isimli arkadaş haritadan bizi yönlediriyor ben sarjımı dikkatli kullanıyorum aradan 10 dk geçti dedi abi geçtik :) hayda geri döneceğiz neredeyse 7-8 km :) yolda kenarında 3 tane araba var otoban kenarına çekilmiş dedim burası kesin başka neden çeksinler arabayı indik bisikletlerden girdik ormana benim yüküm var bisiklet kalmıyor ormanda patika bitti göl görünüyor yol yok ayaklarım kesildi dikenlerden abi nasıl ormanda kaybolmuş 3 kişi gibi yol arıyoruz.

  Neyse ki göl kenarına vardık baktık ki yalnız değiliz meğerse göl kenarında dinlenme tesisi varmış:) Şakamı be o kadar acı çektik bir tane gölge yer yok göl kenarında boş olan mecbur yarı gölgeli bir yer bulduk oturduk 1 saat kadar saat oldu 13:00 canımız sıkıldı dönüşe geçtik Cumhuriyet den yukarı çıkıp Reşadiye yolundan Marmara ya inip sahilden eve gideceğiz kamp dan vazgeçtim yokuş yukarı çıkarken orman içinde piknik alanı gördük çeşme var su içmeye girdik sonra orada Sudiarabistan dan İstanbula gelmiş birini gördük bisikletle gelmiş kamp yapıyormuş İstanbul da yarım satt kadar durduk kanuştuk tabi ben konuşamıyorum adam türkçe bilmiyor ingilizce biliyor yanımdaki arkadaşım biliyormuş baya konuştular sularımızı doldurduk veda ettik çıktık yola yolda karar değiştirdim dedim siz gidin ben buraya kadar geldim onun yanında bir gece kalırım.

  Olay burada başlıyor Döndün geri oda çadır kuracak yer arıyor İngilizcem 15 kelimeden ibaret o 15 kelime ile ne cümleler kuruyorum aklınız çıkar :) arya türkçe serpiştiriyorum what what diyor vücut dilimle anlatıyorum Vücutdum ile daha güzel ingilizce konuşuyorum ama :)
  Sonra ok ok sesleri ismini sordum Aziz imiş Beraber Çadırlarımızı kurduk konuşmadan sakince Allahdan Teknoloji var translate ban çok yardımcı oldu hiç zorluk çekmedim :) hava karadı beraber odun topladık bizden başka kimse kalmadı bolca köpek var bir insanların arkasında bıraktığı pislikler üzücü durum .
  etraftaki mangal artıklarından çıkan kömürle kendimize bir küçük bir kömür ateşi yaktık.Aziz Arabistandan getirdiği çayları yaptı zencefilli anasonlu ula nefret ederim ben çaydan gelde söyle bunu şimdi ona :) bende ekmek arası yapmıştım evde ekmek arası yapmıştım kendime iki adet birini çıkardım kırdım ikiye Azize verdim Şunu farketdim kedi gibi koklamadan hiç bir sey yemiyor bir de ne versem adını soruyor bende tercüman tutdum ya söyleyecek ona berber konuştuk ne kadar anlaşılır olmasa da derdimizi anlıyoruz. Sabah kalktığımız da ikimizde titriyorduk bu ne soğuk arkadaş hareket edemiyorum tutulmuşum dedim Aziz go tu ateş :) topladık ma heryer ıslak çadır malzemeler bisiklet çiğ yağmış benim çadırın üst kısmına gelen iskelet yeri kırılmış ne kadar sağlam çadır olduğunu orada anladım :) Neyse ateş yaktık Aziz hurma çıkardı Allahım ben zeytin sandım Medine hurması imiş harika bir tadı var bende ikince ekmeğimi çıkardım onuda böldüm verdim gene sordu kokladı yokladı evirdi çevirdi yedi :).saat 00:09 oldu ben eve gitmek için hazırlandım oda Şile Kurva ya gidecekmiş.

  2.gün Rota
  Cumhuriyet - İsaklı -Kılıçlı-Karakiraz-Kurna-sonra sahile doğru 4-5 km daha gittik

  Bu yollar hep çıkışlı Çok zorlu neyse ki denizi gördük ben böyle sevinç görmedim sarıldık nedense manzara harika zaten yol boyunca harika yerlerdi ufak ufak köyler çeşmelerden su alıyoruz yokuş bulunca çok seviniyoruz ama çünkü çok yok :) ellerimizi bırakıp bağırmalar ıslıklar nasıl eğlenceli tabi ben tırsıyorum hep tek bırakabiliyorum :)
  Kurna ya geldik çadır yeri kararlaştırdık o kadar yorulmuşuz ki her şeyi bırakıp yattık çimenlere elimizde erzak kalmadı çok az var neyse ki sabah benimle gelen arkadaşların bıraktığı kurabiyeler var oy ne güzelmiş akıyor Aziz Veri good diyip yutuyor sonra denize girmeye kara verdik su buz dalga boyum kadar vurunca atıyor 2 metre :) zaten açılmak imkansız 3 metre gidince boy deliler gibi eyleniyoruz sabit duruyor dalga bekliyoruz dalga gelince sürüklüyor kıyıya balina gibi kıyıya vuruyoruz.
  Neyse çıktık sudan dedim Aziz sen bekle ben gider ok. Ok dedi biraz para verdi bende ekledim derken çıktım yola Sahilköy gittim abi hepmi yokuş olur sahil köy harika bir yermiş hayran kaldım birde baktım A101 bu markete bayılıyorum abi her yerde var. girdim içiri aziz aradı Ersoy su al big su al ok ok dedim :) 5lt suyu nereme sokacam abi diğer erzakları bağladım suyuda ip aradım bulamadım sonra kilit varmış selede farketmedim sıkıştırdım bir şekilde. çıktım yola ilk etap da 1-2 km eğim var onu çıktım sonra yardır yokuş aşşağı Kurna sahil yaklaştım hafif çıkıntı vardı görmedim geçtim arkamda bir poşet patladı saçıldı her şey yola topladım diğer poşetlere paylaştırdım yola devam Aziz Çadırını kurmuş serilmiş beni bekliyor aldıklarımı çıkardım ekmek arası yaptık yedik benim çadır kurarken kırılan çubuk 5 parçaya ayrıldı iple sardım boylu boyunca onla uğraşırken denizden bağırmalar var ileride biri çırpınıyor aramız 100 metre var nasıl koştum girdim suya hatırlamıyorum o an insan hiç bir şey düşünemiyor insan dalgalar çok zorluyor su yutuyorum arada heyecan yapıyorum vardığımdan kendinden geçmişti bir kişi benden önce varmıştı hiç çırpınamadı çıkardık kıyıya mos mordu bir kız çocuğu olunca müdahale etmek den çekiniyor insan onuda hiç düşünmedim başı kapalı idi açtım onu başörtüsünü yastık yaptım sonradan yan çevirip kusturdum birazcık en az onun kadar su yutmuşum dur
  Ailesi ağlıyor bende elimden gelen her Şeyi yapıyorum ambulans çağrıldı gözlerini açınca Allahım şükürler olsun dedim ağlayacağım neredeyse çok sevindim ailesi Allah razı olsun dedi sarıl bana bende son bir kez iyimisin kızımdedim kafa salladı ayrıldım oradan görevim bitmişti sonra ambulans geldi uzaktan seyrediyorum kızın ayakta yürüyerek gittiğini görünce çok sevindim.
  Çadır yerimiz çok rüzgar alıyordu benim çadır Allaha emanet duruyordu zaten çılız bir şekilde. Sonra biraz daha gerilere gitmeye karar verdik ben çadırımı götürdüm önce biraz orada oyalanırken geri döndüm benim çadır yerinde yok rüzgardan uçuş dereye benzer suda yüzüyor :) tam bir kabus sudan çıkardım kuruttuk kurduk falan derken hava karamaya başlar gibi oldu oturduk sohbet ediyoruz Azizle
  İstanbul da bulamadığım kişi Sudiarabistan dan gelmiş olması çok acayip İstanbul da kafa dengi birini bulmuş değilim Aziz çok iyi anlaşıyorduk I'm happy diyordu hep bende me tu diyordum sen good arkadaş derdi hep birde saymayı öğrettim beşe kadar Bır iki uç dort diyip duruyordu benimde çok hoşuma gidiyordu sabah oldu bu sefer süper uyudum soğuk vardı ama ilk günkü gibi değildi gene bulduk buluşturduk ateş yaktık Aziz gene çay hazırlıyordu.
  Saat dokuz oldu ben hazırdım vedalaştık o o kadar sevdi ki orayı bir gün daha kalmak istedi sonraki günde Ağva da kalacağını söyledi kaldığımız yer çok güzeldi hayran kaldım havası süperdi bol bol temiz haya çektik içimize sarıldık vedalaştık.
  Dönüş yolculuğu başladı
  Kurna-Karakiraz-Kılıçlı-Bozhane-Paşamandıra-Alibahadır-Kaynarca-Dereseki-Akbaba-Elmalı-Beykoz sahil
  Sahil yolu üzerinden Saat 16:00 da eve vardım.

  Dönüş yolum o kadar güzeldi ki ormanların arasından küçük bir yol bisikletimin gıcırtısından başka ses yok birde arada geçen uçak yol sanırsın bisiklet yolu kimsecikler yok sessiz sakin mis gibi çok yorucu çok eğim var gidecek arkadaşlara şimdiden söyleyeyim bunu göze alarak çıksınlar yola.
  Beykoza aşık oldum köylerine hayran kaldım sadeliğini koruyor daha önce böyle yerler olduğunun bile farkında değildim tek tanıdık gelen tabela Riva ve Beykoz onun dışındaki tabelaların adını ilk defa okudum ve gördüm.

  O an.
  Dönüş yolunda yolda önce çatırdı duydum sonra koyun yada köpek sandım ama değildi o ever bir karaca aman Allah ım bu en güzellik telefonum %3 sarj var ultra güç tasarrufunda çıkarana kadar kaçtı gitti sen ne güzel bir varlıksın yarada kurban olduğum çekemedim fotosunu kim bilir çekmediğim de daha güzel olmuştur benimle birlikte sır gibi kalacak.

  Şunu öğrendim ki Nere ne çıkacağı belli olmuyor.Azizi görmesem eve dönüyordum gördüm ve her şey değişti ve asla unutamayacağım 2 gün bana bıraktı ve bitti.

  Umarım sonuna kadar okumuşunuzdur ben okumazdım sanırım :) Ben burada bir anım olsun diye yazdım kağıda yazsam kaybolur ama burada seneler bile geçse açıp okuyabilirim

  Eksiklerimi gördüm bir daha ki turda daha güzel olacak türden hazırlık yapacağım ve asla dandik çadır almayacağım bu bana büyük der oldu bilgilendim çok Şey öğrendim en iyisi bir hayat kurtarmada yardımcı oldum. İkin sorun sarj abi neler gördüm ne güzel yerlerden geçtim ama foto çekemedim bu üzücü.

  Allah herkesin gönlüne göre versin ..

  Tşkler Aziz seni asla unutmayacağım.

  Ve foto

  Hazırım heybem gelmedi siparişden bende kendime çuvaldan heybe yaptım :)
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Mavi olan benim dandik çadırım :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Aziz
  [​IMG]

  Bu Yaşlı ağaç beni benden aldı ne güzel bir görüntü
  [​IMG]

  Ahanda deniz gördük :)
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Buda yeni çadırım :)
  HUSKY BIZAM LIGHT YESIL 2 KISILIK CADIR : : www.everestoutdoors.com

  Video da çektik :)  Bilgisayardan kabataslak baktım Kurvanın evime uzaklığı 76 km arada Polonez köy var dönüş var falan derken 200 km buldu .
   
 2. Ömer Murat

  Ömer Murat Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Şubat 2016
  Mesajlar:
  2.978
  Beğeniler:
  15.213
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  @Ersydn Keşke daha fazla fotoğraf olsaymış, tadımlık oldu şimdilik, kazasız belasız nice turlar.
   
 3. #3
  Ersydn

  Ersydn Olmaz olmaz deme olmaz olmaz.

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  17 Ağustos 2016
  Mesajlar:
  171
  Beğeniler:
  139
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Ersoy Aydın
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  @Ömer Murat Sarj En büyük sıkıntım oldu bu kadar kalacağımdan haberim yoktu :)
   
 4. omer07tr

  omer07tr Aktif Üye

  Kayıt:
  14 Nisan 2008
  Mesajlar:
  109
  Beğeniler:
  280
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
 5. #5
  Ersydn

  Ersydn Olmaz olmaz deme olmaz olmaz.

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  17 Ağustos 2016
  Mesajlar:
  171
  Beğeniler:
  139
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Ersoy Aydın
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  @omer07tr SAOL bende 1600 bin vardı bitti
   
  omer07tr bunu beğendi.
 6. şamilkafkas

  şamilkafkas Scott Sub Speed 40 - Anadolu yakası

  Kayıt:
  9 Aralık 2015
  Mesajlar:
  178
  Beğeniler:
  717
  Şehir:
  istanbul
  Adı:
  Şamil
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  @Ersydn simultane gelişen çok güzel bir tur yapmışsınız. Harika bir anı olmuş. Tebrik ederim darısı bizim de başımıza inşallah
   
 7. #7
  Ersydn

  Ersydn Olmaz olmaz deme olmaz olmaz.

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  17 Ağustos 2016
  Mesajlar:
  171
  Beğeniler:
  139
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Ersoy Aydın
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_10-44-26.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
cool-down.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...
upload_2016-5-10_15-11-39.png
İki hafta önce yol grubuyla buluştuğumda benim yaşlarda Serdar adlı bir arkadaşın bir iki ay önce koroner bypass ameliyatı olduğunu öğrendim. Doktorunun tavsiyesi üzerine sahilde çok düşük tempo...