hangi jantı önerirsiniz?

Hikmet Ataman

Daimi Üye
Tepki
30
Herkese merhaba,
Ben bisikletimin jantlarından hc memnun diyilim.Devamlı ayarı kacıp duruyo,tıkır tıkır ses yapıp duruyo.Akor ayarına bi ton para yedirdim.Tavsiye edebileceginiz saglam bi jant var mı?Bi de bisiklete uyum problemi falan olur mu ki jantın?Dikkat edilmesi gereken seyler var mı?
Herkese cok tesekkurler.
Kolay gelsin...

Scudo

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

En iyi jant bile kötü örülmüşse sorun yaratır..Önce bunu kontrol etmek lazım.. Biraz detay olsaydı daha iyi cevap yazardım.. Jantın markası, montajı kim yaptı, teller ne tip, göbek ne,teller gevşek mi, kaç km yaptı, kaç yıllık ? gibi soruların cevabını vermeye çalışın.

Yeni jant bisiklete uymuyor diye bir şey olmaz. (Tabi 28" lik kadroya 26" jant takmaya kalkmazsanız). Sadece yeniden fren ayarı gerekir..
Selamlar..
Gürsel

Hikmet Ataman

Daimi Üye
Tepki
30
Ümit whistler bisikletin üzerindeki orjinal jantlar,sanırım jantlar tek kat ve de pek kaliteli bişeye benzemiyolar.Aldıgımda hazır örulmustuler ama o zaman pek sıkı degildi, sonradan akor ayarı kacınca bisikletçiye telleri sıkmasını da söylemistim.Ama hala ayarı kaçıp duruyo hasta ediyo beni.Gerci bisikleti baya bozuk yollarda kullanıyorum.Hergun yaklasık 2 saat biniyorum.Bi de simdi fark ettim arka teker sağa sola tıkır tıkır sallanio şöle elinizle oynatınca,sanırım arka göbekte de bi sorun var.aslında benim teker setini degistirmem gerekıyo galıba.

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
(link)

konusunu açmıştım benzer olarak, biraz konuyu tartıştıktan sonra aldığım jantları yazmış ve gürsel abiden yorum istemiştim.ama halen bekliyorum...

gürsel abi dikkatine :)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Kilolu olanlar için sağlam cantlar Rigida Grizzly veya Sputnik
Daha hafif ama sağlam bir cant Rigida Zak19 (yanakları cnc li modeli, parlak olan hoşuma gitmedi)
Hafif ve yarışmak için bir cant isteyenler Rigida Xc420
Önerilebilir

koray386

Üye
Tepki
32
arkadaşlar alex ace 19 la rigida zac 19 un fiyatları aynı (15 dolar)sizce hangisi daha iyidir birde benim kendi görüşüm ace 19 un görünümü daha hoş duruyor

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
koray386 yerinde olsam ağırlığına göre kadar verirsim :). 520 gr. geliyor ZAC 19'ların teki. Ace 19'ların da ağırlığını öğrenirsen karar vermen kolaylaşabilir. :)