Hangi bisikleti almamalıyım? :)

Tepki
9
İsim
Ürdiye
Bisiklet
Specialized
Evet benzer konular ama istediğim cevabı veya tam bana uyan başlığı bulamadım.. Benim sıkıntım bana göre büyük.. İkizler burcunun en büyük özelliği olan kararsızlık bende x5 durumda.. Çok araştırdım her gün yeni bir bisiklet yeni bir fikir derken ne alacağıma şaşırdım.. Bende yeni başlayanlardanım kiralama ile ilçeler arası ufak çaplı turlara katıldım.. İlk önce kullanım alanımı sonra bütcemi sonra da kafamdaki bisiklet markalarını ve gelecekteki planlarımı anlatayım.. Evimden işime giderken dik rampamdan uçmaca inerken bozuk yolda asfaltta(dönüşte yine o rampayı çıkmayıda göz önüne alalım), hafta sonları ilçeler arası ve yakın iller arası turlarda,akşamları spor amaçlı kullanacağım bir bisiklet.. Bütçe 1500-2000 tl arası.. İlk önce şehir bisikleti dedim sonra Ağır kategorsine girmeyen dağ bisikleti dedim sonra tur dedim.. Birde bunların harmanlanmış olanlarını buldum.. Modeller fiyatlar güzel..ama işin içine bayan bisikleti olması da girince ne o öyle cafcaflı yada beyaz pembe renkler.. Siyah olmalı mat olmalı her yere yakışmalı, ghost scott cube specialized(bayan modelleri hep beyaz renk ama illa ki önerirseniz gözümü yumacağım) birde alacağım bisikletin markasında kendi giyim ve aksesuarlarını a dan z ye türkiye de bulayım dedim..bir daha ki yaza kadar bu bisiklet benim işimi görsün hız yaparken çok yormasın gerekli kas kütlemi de biraz geliştireyim ve paramı da biriktirip çok iyi bir yol bisikleti alayım dedim..bir de satmayı düşünmem ama diyelim ki mecbur kaldım çok da temiz kullandım satıyorum beni çok zarar uğratmasın satarken.. ne alayım ne almayayım?

Scudo

Grim

Üye
Tepki
8
İsim
Erdal
Bisiklet
Corratec
Anlattıklarınıza göre MTB almamalısınız. Sizin için hibrit bisiklet en uygun seçenek olur. Ama yol bisikletine mi yakın (Trek FX serisi gibi), yoksa dağ bisikletine mi yakın (Trek DS serisi gibi) olacağına, kullanacağınız yol durumlarına göre karar vermelisiniz. Bisiklette beyaz renkten korkmanıza gerek yok, çok saçma tonda bir beyaz değilse güzel görünür ve en önemlisi siyah renge göre görünürlüğünüzü çok daha arttırır.

yyokes

Aktif Üye
Tepki
294
Bisiklet
Trek
Sonrasında Yol'a geçecekseniz Fitness bike dışında birşey almamalısınız... Trek FX uygundur... her rengi var.. Bütçe +500 tl daha zorlanırsa 7.2 düz 2 buçuğa alınır... Buyrunuz:

(link)

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Önce şu.

(link)

Sonra da şunlardan biri:

(link)

(link)

Özelliklerine bir bakıp karar verebilirsiniz.

Giant ın Türkiye'de Liv kreasyonu kıyafetleri mevcut.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Polimorfizm
Tepki
9
İsim
Ürdiye
Bisiklet
Specialized
@Mert E. Beyaz olmasına rağmen sadeliğine hayran kaldım iki modelde çok hoşuma gitti çok teşekkür ederim.. Her çeşide bakmıştım ama fitness bike lara hiç bakmamıştım.. Trek'de hiç araştırmadım ama güzel onlarıda beğendim.. Gönderdiklerinizi akşam daha net inceleyeceğim.Çok teşekkürler. Specialized sirrus serisi de iyi mi peki? Onları da değerlendirmeli miyim?@Kudret Kurtcebe @yyokes @Grim

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Polimorfizm

Hem de oldukça iyidir, özellikle düz maşa tercihiniz olacaksa mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Tepki
9
İsim
Ürdiye
Bisiklet
Specialized
@Mert E. Evet düz maşa :) teşekkür ediyorum tekrardan.. Karar verip içlerinden seçip almayı başardığımda fotoğrafını da paylaşacağım. Çok yardımcı oldunuz. Favorilerde 60-70 tane bisiklet vardı.artık 6-7 ye düşürdüm :)

• Beğen
Tepkiler: Mert E.

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
O değil de, ben bu seçim süreçlerinde pedal basılamayan günlere, haftalara hatta aylara yanıyorum :)

En iyisini almaya çalıştığınızı, pek de az olmayan bir tutarı ödeyeceğinizi, değiştirmenin zor olabileceğini biliyorum ama yukarıdaki düşünce yine de bırakmıyor peşimi @Polimorfizm

Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Kaan.Özçelik

Kişinin alelacele, apar topar yanlış bir tercih yapıp, içine sinmeyecek (tüm yönleriyle, buna renk de dahil), kendisine uygun olmayacak, bisikletinden ve bisiklete binmekten soğutacak kötü bir tercih yapmasındansa; uzun yıllar zevkine varacağı, bisiklete binme hayalini beklentinin de ötesine taşıyacak, üstüne oturmayı özleyeceği bir bisikleti alması bence çok daha önemli ve bunun için 3-5 hafta pedal basılamaması uzun vadede kabul edilebilir ;)

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
daha sonrası için yol bisikleti planınız varsa bence direkt yol bisikletlerine bakın. şu an balkonda yatan bir şehir bisikletim var ve hiç binesim gelmiyor. yakın zamanda bir akrabaya vereceğim.

erdsde

Aktif Üye
Tepki
100
İsim
Yücel
Bisiklet
Specialized
Kendinizi bisiklette geliştirmek istiyorsanız yol bisikleti almalısınız. Daha sonra satmayı düşünüyorsanız, kadınlar için özel üretilen bisikletlerden almayın. Marka olarak giant cannondale, specialized ve trek markaları tercih edilebilir.

yyokes

Aktif Üye
Tepki
294
Bisiklet
Trek
@Polimorfizm , yineliyorum. Fitness bike doğru karar, gerisi bütçenize kalmış.
Trek FX'ler f/p olarak en doğru yerde, ama specialized, cdale markalarında da güzel alternatifler var tabi..
Ben yol bisikleti kullanıyorum, ve tercihim sürekli KTM'den yana oldu. Şu anda Revelator serisinden 2 adet yol bisikletim var.
Alternatif kullanım şekilleri için değişik tipler denedim ama şunu anladım ki, araziye girmeyeceksen düz maşadan ve 48+ aynadan vaz geçmeyeceksin.. Ve bisiklet mümkün olduğu kadar hafif olacak.. Bunlar olmazsa olmaz.. İleride yol bisikleti düşünülüyorsa bu fitness bike'lar (amortisörlü city / trekking bike'lar değil...) başlangıç için tam isabet..:harika:

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@efecan200

efecan kardeşim benim,bayan arkadaşımız beğendini söyledi,olabilir sen beğenmeyebilirsin paraya göre her şey...çok para iyi mal..az para orta mal.

@Polimorfizm

kararı siz vereceksiniz,trek,diğer markalar farketmez daha sonra yola geçecek iseniz önce fitnes .

ÖnerERKUT

Aktif Üye
Tepki
276
İsim
Öner ERKUT
Bisiklet
Trek
Specialized Sirrus serisi
Trek FX serisi
Merida Speeder serisi
Cannondale Quick serisi
Giant Escape serisi sizin aradığınız kriterlere uygun modeller içermekte.

• Beğen
Tepki
8
İsim
Ali Deniz Pusat
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Benim Giant Escape rx'im var. Alalı iki hafta olmadı, 160 kilometredeyim. Bütçe hariç aradığınız özellikler tutuyor, bütçe de 500TL fazlası sizin bütçenizden. Dört renk seçeneği var (lacivert, siyah, sarı ve beyaz), sabit maşa, gayet hafif bisiklet. Kendi kiloma rağmen gayet rahat yokuş çıkabiliyorum. Diğer önerilenleri kullanmadım ama Escape serisini tavsiye edebilirim.

metalikfb

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
furkan A.
Bisiklet
Claud Butler
scott sub bak yada gt traffic . renge çok takılma bence başta güzel gelmeyen renk sonradan baya hoşuna gidebilir yada tam tersi